Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka SkyDrift (PS3)

SkyDrift

SkyDrift to stworzona i wydana przez firmę Digital Reality lotnicza gra zręcznościowa. Gracze mają sposobność pilotować jeden z ośmiu dostępnych samolotów i wziąć udział w widowiskowych wyścigach, w których liczy się nie tylko szybkość i precyzja lotu, ale również celne oko.

Wyścigi | samoloty | indie

Okładka SkyDrift (PS3)

data premiery gry:

7wrz2011

X360 PS3

21lis2011

PC

SkyDrift to wyścigowa gra lotnicza stworzona przez Digital Reality – najstarsze węgierskie studio deweloperskie. Produkcja powstała z myślą o serwisach dystrybucji cyfrowej.

W powietrznych wyścigach o czysto zręcznościowym charakterze biorą udział szybkie samoloty, uzbrojone w przeróżne rodzaje broni (m.in. karabiny maszynowe i rakiety). Zatem, jak łatwo się domyśleć, celem współzawodnictwa jest nie tylko dotarcie do mety na pierwszej pozycji, ale w ogóle przetrwanie w jednym kawałku. W ostrej rywalizacji i niszczeniu rywali pomocne okazują się również zbierane na trasie bonusy, zwiększające możliwości ofensywne i defensywne sterowanych maszyn.

W podstawowej wersji SkyDrift gracz przejmuje kontrolę nad jednym z ośmiu samolotów. Większość z nich początkowo jest niedostępna, a odblokowywanie kolejnych wymaga sporo wysiłku. Twórcy chwalą się także dużym zestawem „skórek” – powietrzne pojazdy możemy pokryć jednym z trzydziestu wzorów, personalizując je pod kątem własnych upodobań.

Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza (podzielony na Turniej, Survival i SpeedRace), jak i rozgrywki wieloosobowe dla maksymalnie ośmiu osób. Autorzy sporządzili sporą liczbę torów cechujących się znaczną różnorodnością. Są wśród nich trasy wytyczone m.in. pustynnymi kanionami, na tropikalnych wyspach i arktycznych lodowcach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do SkyDrift

Klasyfikacja PEGI SkyDrift

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe SkyDrift

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7)
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
 • łącze internetowe
Imperium Galactica, Sine Mora i inne marki zostały przejęte przez Nordic Games
Imperium Galactica, Sine Mora i inne marki zostały przejęte przez Nordic Games

wiadomość3 lutego 2016

Firma Nordic Games wykupiła prawa do sporego zestawu marek węgierskiego studia Digital Reality, w tym serii Imperium Galactica oraz gier Sine Mora i Black Knight Sword.

Ujawniono wyścigową grę lotniczą SkyDrift

wiadomość20 maja 2011

Digital Reality, czyli najstarsze węgierskie studio deweloperskie, ujawniło swój najnowszy projekt. Okazała się nim wyścigowa gra lotnicza zatytułowana SkyDrift.

X360
PS3
PC