Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360
Okładka Vessel (PC)

Vessel

Vessel to zręcznościowa platformówka z elementami gry logicznej, wyprodukowana przez niezależne studio Strange Loop Games.

Zręcznościowe | steampunk | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Vessel (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

1mar2012

PC

11mar2014

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Vessel to debiutancka produkcja niezależnego studia Strange Loop Games, którego założycielami są John Krajewski oraz Martin Farren.

Cała rozgrywka bazuje na zaawansowanej mechanice odwzorowania fizyki różnych cieczy, takich jak woda, lawa oraz ścieki. Gracz wciela się w postać wybitnego naukowca o imieniu Arkwright, który stworzył zbudowane z cieczy istoty, tzw. Flura. Były one świetnymi pracownikami, bo nigdy się nie męczyły i w związku z tym powstawało ich coraz więcej, aż w końcu ich liczebność przekroczyła populację ludzi. W pewnym momencie wymknęły się spod kontroli obecnych właścicieli i zaczęły zakłócać działanie rozsianych po całym świecie urządzeń. Arkwright musi teraz wziąć sprawy w swoje ręce i tworząc nowe istoty, naprawić uszkodzone maszyny oraz przywrócić porządek.

Dzięki swoim właściwościom, każde Fluro potrafi wykonywać czynności będące poza zasięgiem ludzkich możliwości – przeciskać się przez kratki kanalizacyjne, roztapiać się oraz przybierać dowolny kształt. W zależności od cieczy, z jakiej został utworzony, posiada różnorodne, unikatowe cechy. W celu rozwiązania łamigłówek oraz pokonania przeciwników, gracz musi w odpowiedni sposób wykorzystać tę specyficzną budowę Fluro. Potrzebny w danym momencie rodzaj cieczy gromadzimy w noszonym na plecach zbiorniku i w razie potrzeby rozpylamy ją wprawiając w ruch kolejne urządzenia. Zastosowanie poszczególnych Fluro możemy rozróżnić po ich barwie. Przykładowo białawą wodę wykorzystujemy do stopienia pomarańczowych ognistych przeciwników.

W grze Vessel poczynania głównego bohatera obserwujemy z boku, tak jak to ma miejsce w większości klasycznych platformówek. W trakcie rozgrywki zwiedzamy głównie jaskinie i fabryki, wychodząc od czasu do czasu na powierzchnię.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Gry podobne do Vessel

Klasyfikacja PEGI Vessel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Vessel

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Szósta edycja Humble Indie Bundle – Torchlight, Rochard, Vessel i inne
Szósta edycja Humble Indie Bundle – Torchlight, Rochard, Vessel i inne

wiadomość19 września 2012

Wystartowało kolejne wydanie Humble Indie Bundle. Tym razem za dowolną cenę jest nam oferowanych pięć gier niezależnych, a za przekroczenie średniej ceny uzyskamy od organizatorów produkcję Dustforce.

Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12
Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12

wiadomość7 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwej zapowiedzi strzelaniny Black 2, otwartych beta testach produkcji MMO Eligium: Wybraniec, oraz dacie premiery niezależnej platformówki Vessel.

X360
PS3
PC