Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2012, 09:50

autor: Aver

Szósta edycja Humble Indie Bundle – Torchlight, Rochard, Vessel i inne

Wystartowało kolejne wydanie Humble Indie Bundle. Tym razem za dowolną cenę jest nam oferowanych pięć gier niezależnych, a za przekroczenie średniej ceny uzyskamy od organizatorów produkcję Dustforce.

Szósta edycja Humble Indie Bundle – Torchlight, Rochard, Vessel i inne - ilustracja #1
Szósta edycja Humble Indie Bundle prezentuje się wybornie!

Wczoraj w godzinach wieczornych ruszyła szósta edycja akcji Humble Indie Bundle, która umożliwia zakup pakietu gier niezależnych za dowolną cenę i wsparcie organizacji charytatywnej. Akcja potrwa przez najbliższe 13 dni i zakończy się 2 października około godziny 1:00 w nocy. Tym razem w podstawowej ofercie znalazło się pięć tytułów:

  • Rochard – gra platformowa napędzana silnikiem Unity, w której wcielamy się w kosmicznego górnika Johna Rocharda. Odkopuje on strukturę należącą do obcej cywilizacji. Ostrzą sobie na nią zęby kosmiczni piraci, a Rochardowi przyjdzie ich powstrzymać.
  • Shatter – współczesna, dynamiczna wariacja klasycznego Arkanoida. Tytuł oferuje tryb wieloosobowy oraz wiele ciekawych rozwiązań urozmaicających rozgrywkę.
  • Space Pirates and Zombies – gra strategiczna z elementami RPG, w której kontrolujemy flotę statków kosmicznych walczących z plagą zombie.
  • Torchlight – znany hack’n’slash twórców pierwszych dwóch odsłon serii Diablo. Wyróżnia się kolorową grafiką oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową stworzoną przez Matta Uelmena.
  • Vessel – gra platformowa z elementami logicznymi, korzystająca z rozbudowanego silnika fizycznego. Jako naukowiec Arkwright musimy zaprowadzić porządek w świecie zdominowanym przez płynne istoty Fluro, którymi sterujemy podczas rozgrywki.

Za wpłacenie sumy wyższej od średniej (w chwili powstawania wiadomości wynosiła ona 5,70 dolarów, czyli około 18 zł) otrzymamy dodatkowo grę Dustforce, będącą połączeniem bijatyki i gry platformowej, w której jako woźny wyposażony w miotłę stawiamy czoła złu. Wszystkie gry działają w systemach Windows, Mac oraz – po raz pierwszy – także na Linuksie, a do każdej z nich (oprócz Vessel) dołączana jest ścieżka dźwiękowa w formatach MP3 lub OGG.

Zasady akcji Humble Indie Bundle pozostały niezmienione. Za dowolną sumę pieniędzy otrzymujemy pięć podstawowych tytułów w wersji wolnej od blokad DRM. Sami możemy zdecydować, jaki procent wpłacanych pieniędzy trafi do twórców, organizatorów akcji i fundacji charytatywnej. Za minimalnie 1 dolara otrzymamy możliwość rejestracji gier na platformie Steam. Warto zaznaczyć, że według organizatorów za oferowane tytułu musielibyśmy normalnie zapłacić 86 dolarów (równowartość ok. 270 zł).