Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations (PS3)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Poboczna odsłona rozwijanego przez studio Cyberconnect2 cyklu trójwymiarowych bijatyk, osadzonych w uniwersum popularnej serii animowanej Naruto. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, rozgrywka opiera się na dwóch głównych trybach.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | Naruto

Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations (PS3)

data premiery gry:

13mar2012

PS3 X360

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations to kolejna odsłona cyklu Naruto: Ultimate Ninja, która pojawiła się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Jej twórcą jest zespół CyberConnect2 – deweloper odpowiedzialny za poprzednie gry z Naruto w roli głównej.

Rozgrywka w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations po raz kolejny opiera się na dwóch głównych trybach. Z jednej strony mamy bijatykę, w której wcielamy się w najpopularniejsze postaci stworzone przez Masashi’ego Kishimoto. Wśród nich znaleźli się zarówno wojownicy grającymi pierwsze skrzypce w oryginalnym cyklu, jak i ci, którzy pojawili się dopiero w sadze Shippuden. Każdy ninja posiada odmienny styl walki oraz własną gamę ataków specjalnych. Najsilniejsze z nich mogą spowodować ogromne obrażenia u wroga lub przeobrazić naszą postać. Dzięki temu wojownik, którym sterujemy staje się znacznie potężniejszy.

W grze znajduje się również tryb fabularny, w którym przyjdzie nam wziąć udział w najsłynniejszych walkach znanych z kart mangi. Kampania została podzielona na historie poszczególnych postaci – wiele z nich ujawnia pewne nieznane dotąd informacje na ich temat. Zmieniła się sama prezentacja fabuły. Zamiast świata, który można eksplorować otrzymujemy proste komiksy, narrację oraz animacje. Sama rozgrywka sprowadza się więc tylko i wyłącznie do potyczek między postaciami. Historia opowiedziana w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations obejmuje wydarzenia aż do spotkania Pięciu Kage.

Twórcy Ultimate Ninja Storm Generations nie zmienili za bardzo systemu walki, ale wprowadzili do niego parę pomniejszych nowinek. Modernizacje dotyczą między innymi wykorzystania tak zwanych „drewienek” (pozwalających uniknąć ciosu przeciwnika) oraz specjalnych ataków (teraz postacie mogą przyjmować potężne formy). W trybie multiplayer znaczenie mają karty modyfikujące właściwości bohaterów. Po raz kolejny postawiono na sprawdzony styl graficzny. Dzięki technice cel shading gra niemalże idealnie odwzorowuje specyficzny styl anime ceniony przez miliony fanów na całym świecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 545 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 521 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,99 PLN

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Burza z ninjobiciem – recenzja Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations
Burza z ninjobiciem – recenzja Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Recenzja 6 kwietnia 2012, 15:07

W Generations nie brakuje paru dodatkowych trybów: treningu, zestawu turniejów o różnym poziomie trudności lub chociażby serii survivalowych, podczas których musimy pokonać kilku wrogów na jednym pasku życia (ułatwieniem jest to, że po walkach odzyskujemy trochę energii). To miłe i niezobowiązujące dodatki do trybu story, który sam w sobie jest dość krótki (większość walk trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund) i można ukończyć go w parę godzin. Zaliczenie nadprogramowych atrakcji zabiera sporo czasu, a odblokowanie wszystkich sekretów jest już wyzwaniem dla prawdziwie zdeterminowanych fanów Naruto.

PS3
X360