Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations (PS3)
OkładkaNaruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations (PS3)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Poboczna odsłona rozwijanego przez studio Cyberconnect2 cyklu trójwymiarowych bijatyk, osadzonych w uniwersum popularnej serii animowanej Naruto. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, rozgrywka opiera się na dwóch głównych trybach.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | beat 'em up | na 2 osoby | Naruto

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations Premiera

13mar2012

X360 PS3

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Tekken 5: Dark Resurrection

Dragon Ball Z: Burst Limit

Final Fantasy X-2 HD

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations to kolejna odsłona cyklu Naruto: Ultimate Ninja, która pojawiła się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Jej twórcą jest zespół CyberConnect2 – deweloper odpowiedzialny za poprzednie gry z Naruto w roli głównej.

Rozgrywka w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations po raz kolejny opiera się na dwóch głównych trybach. Z jednej strony mamy bijatykę, w której wcielamy się w najpopularniejsze postaci stworzone przez Masashi’ego Kishimoto. Wśród nich znaleźli się zarówno wojownicy grającymi pierwsze skrzypce w oryginalnym cyklu, jak i ci, którzy pojawili się dopiero w sadze Shippuden. Każdy ninja posiada odmienny styl walki oraz własną gamę ataków specjalnych. Najsilniejsze z nich mogą spowodować ogromne obrażenia u wroga lub przeobrazić naszą postać. Dzięki temu wojownik, którym sterujemy staje się znacznie potężniejszy.

W grze znajduje się również tryb fabularny, w którym przyjdzie nam wziąć udział w najsłynniejszych walkach znanych z kart mangi. Kampania została podzielona na historie poszczególnych postaci – wiele z nich ujawnia pewne nieznane dotąd informacje na ich temat. Zmieniła się sama prezentacja fabuły. Zamiast świata, który można eksplorować otrzymujemy proste komiksy, narrację oraz animacje. Sama rozgrywka sprowadza się więc tylko i wyłącznie do potyczek między postaciami. Historia opowiedziana w Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations obejmuje wydarzenia aż do spotkania Pięciu Kage.

Twórcy Ultimate Ninja Storm Generations nie zmienili za bardzo systemu walki, ale wprowadzili do niego parę pomniejszych nowinek. Modernizacje dotyczą między innymi wykorzystania tak zwanych „drewienek” (pozwalających uniknąć ciosu przeciwnika) oraz specjalnych ataków (teraz postacie mogą przyjmować potężne formy). W trybie multiplayer znaczenie mają karty modyfikujące właściwości bohaterów. Po raz kolejny postawiono na sprawdzony styl graficzny. Dzięki technice cel shading gra niemalże idealnie odwzorowuje specyficzny styl anime ceniony przez miliony fanów na całym świecie.

Ostatnia modyfikacja 7 marca 2012

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 553 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 521 głosów czytelników.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations cena w dniu premiery: 239,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
X360