Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3SwitchX360
Okładka Blades of Time (PC)
OkładkaBlades of Time (PC)

Blades of Time

Blades of Time to dynamiczna gra akcji, której główna bohaterka walczy z hordami przeciwników korzystając z różnorodnego uzbrojenia. Za grę odpowiedzialne jest rosyjskie studio Gaijin Entertainment, czyli autorzy m.in. nienajlepiej przyjętego na rynku X-Blades.

Akcji | TPP

Blades of Time Premiera

6mar2012

PS3 X360

18kwi2012

PC

14maj2019

Switch

Gry podobne do Blades of Time

Darksiders

Devil May Cry 4

Onimusha 3: Demon Siege

Blades of Time to luźna kontynuacja gry akcji/TPP X-Blades. Ponownie przejmujemy kontrolę nad łowczynią skarbów Ayumi, która jednak nie przypomina już tej samej dziewczyny z poprzedniej gry. Autorzy postanowili nieco zmienić podejście artystyczne do projektu głównej bohaterki, która teraz mniej przypomina postać z japońskiej animacji.

Lądujemy na egzotycznej wyspie zamieszkałej przez przedziwne i niebezpieczne istoty. Przemierzamy między innymi tajemnicze świątynie, obszary pokryte lodem, lasy tropikalne i podniebne miasta. Zbieramy pozostawione tam artefakty, rozwiązujemy zagadki i krok po kroku poznajemy tajemniczą historię wyspy opanowanej przez złowrogą magiczną siłę.

Ayumi w walce z przeciwnikami korzysta z szeregu broni białych i palnych oraz magii. W sumie odblokować można 40 różnorodnych czarów i umiejętności. Największą atrakcją Blades of Time jest możliwość kontrolowania czasu. Producent zapożyczył rozwiązania znane z gry Braid. Możemy więc przewijać wydarzenia do tyłu o kilkanaście sekund, tworząc maksymalnie sześć klonów głównej bohaterki. Klon wykonuje wówczas czynności, które Ayumi wykonaliśmy przed cofnięciem czasu. Patent znakomicie sprawdza podczas walki oraz przy rozwiązywaniu prostych łamigłówek np. kiedy trzeba jednocześnie przesunąć kilka dźwigni.

W Blades of Time deweloper zrezygnował z grafiki stylizowanej na japońskie anime, zastosowanej w X-Blades, i postawił na realizm. Oprawa wizualna jest więc sugestywna, gdzieniegdzie mroczna i przy tym niezwykle efektowna.

Tytuł oferuje także tryb kooperacji umożliwiający drugiemu graczowi przejęcie kontroli nad mentorem głównej bohaterki, Zerandem. Ponadto w grze znalazł się tradycyjny deathmatch rozgrywany na specjalnych do tego przystosowanych arenach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 379 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Blades of Time cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blades of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Blades of Time Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 470 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
X360
PC
Switch