Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360Switch
Okładka Blades of Time (PC)

Blades of Time

Blades of Time to dynamiczna gra akcji, której główna bohaterka walczy z hordami przeciwników korzystając z różnorodnego uzbrojenia. Za grę odpowiedzialne jest rosyjskie studio Gaijin Entertainment, czyli autorzy m.in. nienajlepiej przyjętego na rynku X-Blades.

Akcji | TPP

Okładka Blades of Time (PC)

data premiery gry:

6mar2012

PS3 X360

18kwi2012

PC

14maj2019

Switch

Blades of Time to luźna kontynuacja gry akcji/TPP X-Blades. Ponownie przejmujemy kontrolę nad łowczynią skarbów Ayumi, która jednak nie przypomina już tej samej dziewczyny z poprzedniej gry. Autorzy postanowili nieco zmienić podejście artystyczne do projektu głównej bohaterki, która teraz mniej przypomina postać z japońskiej animacji.

Lądujemy na egzotycznej wyspie zamieszkałej przez przedziwne i niebezpieczne istoty. Przemierzamy między innymi tajemnicze świątynie, obszary pokryte lodem, lasy tropikalne i podniebne miasta. Zbieramy pozostawione tam artefakty, rozwiązujemy zagadki i krok po kroku poznajemy tajemniczą historię wyspy opanowanej przez złowrogą magiczną siłę.

Ayumi w walce z przeciwnikami korzysta z szeregu broni białych i palnych oraz magii. W sumie odblokować można 40 różnorodnych czarów i umiejętności. Największą atrakcją Blades of Time jest możliwość kontrolowania czasu. Producent zapożyczył rozwiązania znane z gry Braid. Możemy więc przewijać wydarzenia do tyłu o kilkanaście sekund, tworząc maksymalnie sześć klonów głównej bohaterki. Klon wykonuje wówczas czynności, które Ayumi wykonaliśmy przed cofnięciem czasu. Patent znakomicie sprawdza podczas walki oraz przy rozwiązywaniu prostych łamigłówek np. kiedy trzeba jednocześnie przesunąć kilka dźwigni.

W Blades of Time deweloper zrezygnował z grafiki stylizowanej na japońskie anime, zastosowanej w X-Blades, i postawił na realizm. Oprawa wizualna jest więc sugestywna, gdzieniegdzie mroczna i przy tym niezwykle efektowna.

Tytuł oferuje także tryb kooperacji umożliwiający drugiemu graczowi przejęcie kontroli nad mentorem głównej bohaterki, Zerandem. Ponadto w grze znalazł się tradycyjny deathmatch rozgrywany na specjalnych do tego przystosowanych arenach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 374 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Blades of Time

Klasyfikacja PEGI Blades of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Blades of Time

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 470 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate: Enhanced Edition) 23/3/12
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate: Enhanced Edition) 23/3/12

wiadomość23 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocyjnym weekendzie w strzelaninie Call of Duty: Modern Warfare 3, specjalnej wersji Baldur's Gate: Enhanced Edition na iPada, pecetowej edycji Blades of Time, a także tajemniczym projekcie firmy Square Enix.

Blades of Time - Konami ujawnia nową produkcję Gaijin Entertainment

wiadomość8 czerwca 2011

Na trwających właśnie targach E3 firma Konami zapowiedziała wydanie nowej gry akcji zatytułowanej Blades of Time. Jej produkcją zajmuje się studio Gaijin Entertainment, znane głównie z X-Blades. Ich nowy produkt będzie zresztą mocno inspirowany tym tytułem.

PS3
X360
PC
Switch