Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 11:39

autor: Wiz

Blades of Time - Konami ujawnia nową produkcję Gaijin Entertainment

Na trwających właśnie targach E3 firma Konami zapowiedziała wydanie nowej gry akcji zatytułowanej Blades of Time. Jej produkcją zajmuje się studio Gaijin Entertainment, znane głównie z X-Blades. Ich nowy produkt będzie zresztą mocno inspirowany tym tytułem.

Na trwających właśnie targach E3 firma Konami zapowiedziała wydanie nowej gry akcji zatytułowanej Blades of Time. Jej produkcją zajmuje się studio Gaijin Entertainment, znane m.in. z X-Blades. Ich nowy produkt będzie zresztą mocno inspirowany tym tytułem.

Serie remake’ów, o których informowaliśmy w relacji z czwartkowej konferencji, to jednak nie wszystko, z czym Konami zjawiło się na targach E3. Dziś japoński wydawca zaprezentował zupełnie nowy tytuł, który na początku przyszłego roku pojawi się na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Produkcja zatytułowana Blades of Time będzie typowym przedstawicielem gier akcji inspirowanych japońską kulturą. Gracz wcieli się w rolę znanej z X-Blades bohaterki o imieniu Ayumi. Ponętna wojowniczka uzbrojona we własne wdzięki oraz zabójczy arsenał wyruszy na pełną niebezpieczeństw tropikalną wyspę w poszukiwaniu ukrytych na niej skarbów.

Główną bronią bohaterki będą ostre jak brzytwa miecze. W połączeniu z ponad czterdziestoma rodzajami ciosów, którymi włada Ayumi, stanowić będą śmiertelne zagrożenie dla wrogów. Dodatkowo, wojowniczka wspierać się będzie bronią palną oraz zdolnościami magicznymi.

Pomimo wyraźnych inspiracji wcześniejszą produkcją studia Gaijin Entertainment, Blades of Time charakteryzować się będzie mniej bajkową grafiką. Za to sama bohaterka ma być jeszcze bardziej wyzywająca.

W grze zaimplementowano także tryb dla wielu graczy. Miłośnicy współpracy otrzymają możliwość przejścia kampanii wspólnie z przyjaciółmi. Zwolennicy rywalizacji będą mogli zmierzyć się w trybie deathmatch.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z pierwszym teaserem gry.