Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 11:17

LEGO City Stories pierwszą grą tworzoną z myślą o konsoli Wii U

Na konferencji Nintendo poznaliśmy pierwszy pełnoprawny tytuł tworzony z myślą o konsoli WiiU. Jest nim gra LEGO City Stories, którą przygotuje firma TT Games (LEGO Piraci z Karaibów, LEGO Star Wars III: The Clone Wars i inne). W produkcji przeniesiemy się do otwartego miasta z klocków LEGO, aby eksplorować świat i przeżywać przygody.

Na konferencji Nintendo poznaliśmy pierwszy pełnoprawny tytuł tworzony z myślą o konsoli Wii U. Jest nim gra LEGO City Stories, którą przygotuje firma TT Games (LEGO Piraci z Karaibów, LEGO Star Wars III: The Clone Wars i inne). W produkcji przeniesiemy się do otwartego miasta z klocków LEGO, aby eksplorować świat i przeżywać przygody.

Produkcja została zapowiedziana przez prezesa amerykańskiego oddziału Nintendo Reggiego Fils-Aime, który zapewnił, że to zupełnie nowa odsłona niezwykle popularnej serii. Poprzednie części marki sprzedały się w nakładzie przekraczającym 60 milionów egzemplarzy w Ameryce i Europie. Połowa z nich została kupiona na platformach firmy Nintendo.

LEGO City Stories pierwszą grą tworzoną z myślą o konsoli Wii U - ilustracja #1

Reggie Fils-Aime wyjaśnił, że „LEGO City Stories to nowa gra z otwartym światem, wypełniona akcją, humorem oraz miastem pełnym pojazdów z klocków”. Więcej informacji na temat produkcji poznamy w przyszłości. Teraz możemy jedynie domyślać się, że pojeździmy w niej różnymi wehikułami, będziemy budować obiekty i odkrywać sekrety.

Pierwsze wrażenia po zapowiedzi gry są dość jednoznaczne – dostaniemy Grand Theft Auto w wersji LEGO. Na obrazkach widnieją takie pojazdy jak motory, samochody, wozy straży pożarnej i inne. Być może wcielimy się w różnych mieszkańców klockowej metropolii. Interfejs przypomina wspomnianą serię Rockstara – w rogu widać nawet typowy radar/mapkę.

LEGO City Stories pierwszą grą tworzoną z myślą o konsoli Wii U - ilustracja #2

LEGO City Stories to kolejne podejście firmy TT Games (w skład której wchodzi studio Traveller's Tales) do tematu klocków. W najbardziej znanej podserii sygnowanej LEGO przenosimy się do różnych popularnych światów i odtwarzamy przygody doskonale znanych bohaterów. Niedawno studio przygotowało takie tytuły jak LEGO Piraci z Karaibów oraz LEGO Wojny Klonów.

Gra LEGO City Stories zostanie wydana na konsoli Wii U w przyszłym roku i trafi także na 3DS-a. Dokładna data premiery jest nieznana, bo nie wiemy, kiedy Nintendo planuje wypuścić swoje najnowsze dzieło. Przypomnijmy, że WiiU to najmocniejsza konsola firmy, która korzysta z nietypowego kontrolera. Urządzenie wyposażono w duży ekran dotykowy i wiele innych ciekawostek.