Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3NDSPSP3DSWii
Okładka LEGO Star Wars III: The Clone Wars (X360)

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Gra akcji z elementami platformówki 3D, stanowiąca kolejną odsłonę „klockowej” sub-serii LEGO Star Wars. Fabuła LEGO Star Wars III: Clone Wars bazuje na motywach popularnego serialu animowanego Star Wars: Wojny Klonów.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | seriale animowane | LEGO | filmy | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka LEGO Star Wars III: The Clone Wars (X360)

data premiery gry:

22mar2011

X360 PS3 PSP NDS Wii PC

25mar2011

3DS

LEGO Star Wars III: The Clone Wars to trzecia odsłona gwiezdnej sagi utrzymana w stylistyce klocków LEGO. Produkcję opracowało studio Traveller’s Tales – twórcy praktycznie wszystkich dotychczasowych gier z cyklu LEGO (w tym także LEGO Batman, Harry Potter i Indiana Jones).

W LEGO Star Wars III: The Clone Wars bierzemy udział w międzygalaktycznym konflikcie pomiędzy Republiką a siłami Separatystów, znanym jako Wojny Klonów. Przedstawioną historię śledzimy z punktu widzenia kilkunastu różnych bohaterów, a kolejnych możemy odblokować kończąc główny wątek fabularny. Całość została oparta na motywach popularnego serialu animowanego. To oznacza, że podczas zabawy spotykamy wiele charakterystycznych postaci, które oglądaliśmy tylko w nim. Historia jest podzielona na trzy odrębne scenariusze, dotyczące trzech różnych przeciwników: hrabiego Doku, generała Grievousa oraz Asajj Ventress. Każdy scenariusz składa się z 6 misji odpowiadających kolejnym odcinkom serialu.

The Clone Wars to typowy przedstawiciel „klockowej” serii studia Traveller’s Tales. Gracze otrzymują więc kilkadziesiąt etapów, które można przejść w dwuosobowym trybie kooperacji lub samotnie (wtedy możemy swobodnie przełączać się między bohaterami). Sama gra jest platformówką wypełnioną zagadkami, przeciwnikami oraz ukrytymi przedmiotami do zebrania. Ilość sekretów może przyprawić o zawrót głowy. Zdobycie ich wszystkich jest sporym wyzwaniem wymagającym wielu godzin grania.

W grze występują również etapy, w których zasiądziemy za sterami kosmicznego myśliwca, a naszym zadaniem będzie zniszczenie potężnych okrętów Separatystów. Zupełną nowością są także bitwy na powierzchniach planet. Dowodząc oddziałami klonów lub kierując potężnymi maszynami AT-TE, gracz będzie musiał rozbudować armię, zniszczyć przeciwnika i zająć zaznaczone na mapie punkty strategiczne. Oprócz misji związanych z główną fabułą gry, twórcy przygotowali również szereg zadań pobocznych, w których będziemy mogli wcielić się w rolę Docu oraz generała Grievousa i poprowadzić oddziały Separatystów przeciwko wojskom Republiki.

Nie sposób również pominąć nowej oprawy wizualnej, która jest jeszcze bardziej realistyczna i dopracowana. Efekt został uzyskany dzięki zastosowaniu nowego systemu oświetlenia. Chociaż tła wyglądają poważniej, to postacie w dalszym ciągu są karykaturami bohaterów zbudowanymi z klocków. Klimat Gwiezdnych Wojen nadal jednak został zachowany, w czym duża zasługa znakomitych kompozycji Johna Williamsa, autora oryginalnej ścieżki dźwiękowej do Gwiezdnych Wojen.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2020 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 913 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Klasyfikacja PEGI LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe LEGO Star Wars III: The Clone Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.24 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
LEGO Star Wars III: The Clone Wars - recenzja gry
LEGO Star Wars III: The Clone Wars - recenzja gry

Recenzja 5 kwietnia 2011, 12:40

Pozostałe dwa rodzaje misji są już znane wszystkim, którzy mieli do czynienia z jakimś z tytułów z serii. I tak: w zadaniach chodzonych mamy na ogół kilka postaci o różnych zdolnościach. Przykładowo szturmowcy są wyposażeni w blastery, służące nie tylko za broń, ale umożliwiające również niszczenie różnego rodzaju obiektów. Ponadto posiadają oni specjalne liny używane w zaznaczonych na pomarańczowo miejscach. Jedi z kolei oprócz mieczy świetlnych mogą korzystać z Mocy, aby na przykład przenieść jakiś ciężki obiekt z miejsca na miejsce. Roboty pokroju C-3PO przydają się do otwierania niektórych paneli, a „maluchy”, takie jak R2-D2, mogą przechodzić przez mniejsze przejścia. Wybór postaci i ich umiejętności jest zatem spory, co dodaje rozgrywce kolorytu. Same zagadki stoją na poziomie zbliżonym do tych z poprzednich części. Czasem musimy zatem dopasować klocki do wzoru na ścianie, przesunąć pewne obiekty w taki sposób, aby otworzyć przejście, lub wysadzić w powietrze kilka skrzyń zawierających części niezbędne do ruszenia akcji. Sporo radości daje pokonywanie etapów w dwie osoby, ale trzeba zaznaczyć, że sterowane przez komputer postacie również sprawują się nieźle. Co więcej – we fragmentach chodzonych autorzy zastosowali interesujący patent z równoległym prowadzeniem dwóch grup postaci. Najczęściej wygląda to tak, że jeden oddział bohaterów musi dotrzeć w określone miejsce, wykonując kilka zadań, a drugi posuwa się w tym samym kierunku, ale ma przed sobą inne wyzwania. Między poszczególnymi drużynami możemy się w dowolnej chwili przełączać przy pomocy jednego klawisza. Niby mała rzecz, a pozytywnie wpływa na zabawę.

X360
PS3
PSP
NDS
Wii
PC
3DS