Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 19:14

autor: "Vergil"

Games with Gold we wrześniu – Prison Architect i LEGO Star Wars III The Clone Wars

Poznaliśmy listę gier, które we wrześniu zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold. Mowa o Prison Architect i Livelock na Xboksa One oraz LEGO Star Wars III: The Clone Wars i Sega Vintage Collection: Monster World na Xboksa 360.

Prison Architect to produkcja, w której dobrze poczują się nie tylko fani filmowych Skazanych na Shawshank czy serialowego Skazanego na śmierć. - Games with Gold we wrześniu – Prison Architect i LEGO Star Wars III The Clone Wars - wiadomość - 2018-08-28
Prison Architect to produkcja, w której dobrze poczują się nie tylko fani filmowych Skazanych na Shawshank czy serialowego Skazanego na śmierć.

Firma Microsoft ujawniła listę tytułów, w które we wrześniu zostaną udostępnione w ramach usługi Games with Gold. Standardowo, za darmo pobiorą je wszyscy abonenci Xbox Live Gold. Podczas gdy posiadacze Xboksa 360 otrzymają gry LEGO Star Wars III: The Clone Wars oraz Sega Vintage Collection: Monster World, osoby bawiące się na Xboksie One dostaną dodatkowo Livelock oraz Prison Architect.

  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Poszczególne tytuły będzie można pobrać w następujących terminach:

Gra:

Dostępność:

Prison Architect

1-30 września 2018 r.

Livelock

16 września-15 października 2018 r.

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

1-15 września 2018 r.

Sega Vintage Collection: Monster World

16-30 września 2018 r.

Gry na Xboksa One

Prison Architect

Strategia ekonomiczna, w której gracz wciela się w naczelnika więzienia. Do jego obowiązków należy zaprojektowanie placówki, a później także zarządzanie nią i jej późniejsza rozbudowa. Oczywiście na jego barkach spoczywa też zadanie spełniania zachcianek więźniów, zatrudniania strażników czy choćby dbania o systemy bezpieczeństwa. Kluczem do sukcesu jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy przychodami i wydatkami. Nie jest to łatwe, zważywszy na fakt, że oddani w nasze ręce skazańcy różnią się pod względem osobowości – podczas gdy jedni są posłuszni, inni potrafią napsuć nam sporo krwi, choćby poprzez organizację zamieszek i ucieczek.

Livelock

Livelock to kooperacyjna strzelanka, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad polem bitwy. Produkcja przemówi przede wszystkim do miłośników filmowego Terminatora, gdyż zabiera nas w podróż do odległej przyszłości, kiedy to ludzkość została zepchnięta na margines, a kontrolę nad Ziemią sprawują tak zwani Clusterzy, toczący nieustanną wojnę przy użyciu inteligentnych maszyn. My natomiast wcielamy się w wybrańców, których celem jest zakończenie konfliktu, a w dalszej perspektywie – doprowadzenie do odrodzenia populacji. Rozgrywka nie odbiega przy tym od gatunkowego schematu, toteż w jej trakcie zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem lokacji i eliminacją hord adwersarzy. Oprócz kampanii fabularnej produkcja posiada tryb Open Protocol Mode, gdzie bawimy się na planszach generowanych proceduralnie.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Trzecia odsłona cyklu LEGO Star Wars, w której trafiamy do „odległej galaktyki”, by wziąć udział w konflikcie znanym jako tytułowe Wojny Klonów. Produkcja została oparta na motywach popularnego serialu animowanego, a na sprawdzenie czekają tu trzy scenariusze, w których stawiamy czoła hrabiemu Dooku, generałowi Grievousowi oraz Assaji Ventress. Podobnie jak inne gry z serii LEGO, tak i The Clone Wars umożliwia samotną zabawę lub rozgrywkę w dwuosobowym trybie kooperacji. Oprócz sekcji przygodowo-platformowych, znajdziemy tu między innymi etapy toczace się w przestrzeni międzyplanetarnej oraz misje z pogranicza gier strategicznych.

Sega Vintage Collection: Monster World

Zestaw, w którego skład wchodzą trzy gry z serii Wonder Boy, czyli Wonder Boy in Monster Land, Wonder Boy in Monster World oraz Monster World IV, które debiutowały kolejno w 1987, 1991 oraz 1994 roku. Mowa o platformówkach wzbogaconych o elementy RPG, których akcja toczy się w fantastycznej krainie. Pieniądze pozyskiwane w zamian za eliminację przeciwników wydajemy na zakup nowych broni i pancerzy, co zwiększa potencjał bojowy prowadzonego herosa.