Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 18:23

Remaster Onimusha: Warlords zadebiutuje w styczniu przyszłego roku

Capcom zapowiedział premierę zremasterowanej wersji pierwszej odsłony serii Onimusha, która pierwotnie zadebiutowała w sklepach w 2001 roku. Tytuł pojawi się w styczniu przyszłego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Capcom przygotował kolejną niespodziankę dla fanów klasycznych produkcji dewelopera z czasów PlayStation 2. Firma zapowiedziała właśnie rychłą premierę zremasterowanej edycji gry Onimusha: Warlords, która pojawiła się w sklepach w 2001 roku. Produkcja ukaże się 15 stycznia przyszłego roku i zostanie udostępniona równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Sugerowana cena tytułu wyniesie 19,99 dolarów (ok. 74 zł). Onimusha: Warlords będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych, limitowana edycja pudełkowa planowana jest jedynie dla PlayStation 4 oraz Xboksa One (na razie jedynie w Ameryce Północnej).

Remaster oferuje odświeżoną oprawę graficzną, przystosowaną do współpracy ze współczesnymi rozdzielczościami ekranu. Gra może wyświetlać obraz zarówno w proporcjach ekranu 4:3, jak i w standardowych dzisiaj 16:9. Poprawiono wygląd postaci, tekstur oraz interfejsu. Twórcy zmodyfikowali dostęp do łatwego poziomu trudności, który możemy teraz wybrać na samym początku zabawy, a nie po serii porażek w walce. Ułatwieniem w zabawie jest z pewnością także wsparcie dla gałki analogowej gamepada, które nie było dostępne w oryginale. Duże zmiany zaszły także w warstwie dźwiękowej. Gra posiada nowy instrumentalny soundtrack, poprawiony angielski dubbing, a także japońską ścieżkę dialogową – udostępnioną po raz pierwszy w zachodnim wydaniu tytułu.

Onimusha: Warlords to pierwsza odsłona serii Onimusha, która święciła triumfy w czasach dominacji PlayStation 2. Tytuł w pierwszych etapach produkcji planowany był jako spin-off cyklu Resident Evil, co odbiło się na jego mechanice rozgrywki, stanowiącej połączenie slashera z survival horrorem. W trakcie przygody gracze przenoszą się do XVI-wiecznej Japonii i wcielają się samuraja Samanosuke Akechiego oraz młodą ninja o imieniu Kaede. Oboje starają się uratować księżniczkę Yuki z rąk tajemniczych demonów, które zaatakowały zamek Inabayama. Para protagonistów wkrótce odkrywa, że za atakiem stoi przebiegły lord Oda Nobunaga.

W trakcie walki Samanosuke posługuje się bogatym arsenałem zaklętych mieczy, a także demoniczną rękawicą, pozwalającą mu na wchłanianie dusz pokonanych wrogów i używanie ich do różnych celów, takich jak regeneracja zdrowia lub ulepszanie umiejętności bojowych. Kaede posiada z kolei całą masę broni trikowych. Poszczególne lokacje w Onimusha: Warlords zostały ukazane w podobny sposób, co w dwóch pierwszych częściach Resident Evil. Mamy więc do czynienia ze statyczną kamerą, która pokazuje jedynie wycinek danego miejsca.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom