Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 13:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate: Enhanced Edition) 23/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocyjnym weekendzie w strzelaninie Call of Duty: Modern Warfare 3, specjalnej wersji Baldur's Gate: Enhanced Edition na iPada, pecetowej edycji Blades of Time, a także tajemniczym projekcie firmy Square Enix.

Alternativa

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Alternativa. Dzieło studia InXile Entertainment możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 3,39 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Blades of Time

Studio Gaijin Entertainment ogłosiło, że dynamiczna gra akcji Blades of Time ukaże się także w wersjach na PC oraz Maca. W tym miesiącu tytuł zadebiutował na PlayStation 3 i Xboksie 360, a na komputerach osobistych pojawi się 18 kwietnia. Udostepniona informacja prasowa mówi o możliwości zamówienia Blades of Time w Limitowanej Edycji za pośrednictwem serwisu Steam, ale na razie produkt nie jest dostępny dla Polaków.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Dzisiaj po południu rozpocznie się promocyjny weekend w grze Call of Duty: Modern Warfare 3. Posiadacze wersji na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC rywalizujący w trybie multiplayer będą zdobywać dwa razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle. Akcja została zorganizowana z okazji ostatniej premiery dodatku DLC na Xbox Live i potrwa do poniedziałku.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate: Enhanced Edition) 23/3/12 - ilustracja #1

Remedy Entertainment

Studio Remedy Entertainment poszukuje osób do prac nad „niezapowiedzianym projektem dedykowanym przyszłej generacji konsol”. Twórcy gry Alan Wake potrzebują ponad dwudziestu nowych osób, a pierwsze konkretne ogłoszenia pojawią się 30 marca na oficjalnej stronie dewelopera.

Hitman

Trwa pierwszy dzień akcji promocyjnej Square Enix Weekend (22-26 marca) na platformie Steam. Tym razem przecenione zostały trzy pierwsze odsłony serii Hitman. Dzieła studia IO Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cały pakiet kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł), ale można też zakupić pojedyncze pozycje. Promocja potrwa do godziny 22:00.

Grand Theft Auto V / Max Payne 3

Dan Houser z firmy Rockstar Games wypowiedział się dla serwisu IGN na temat współpracy pomiędzy grą Max Payne 3 a Grand Theft Auto V. Dzięki funkcji Social Club gracze będą mieli możliwość tworzyć i dołączać do istniejących drużyn, które mają pełnić funkcję klanów. Okazuje się, że załoga stworzona na potrzeby produkcji Max Payne 3 będzie mogła zostać „przeniesiona” do trybu mutliplayer w Grand Theft Auto V. Jest to mały krok w stronę integracji funkcji sieciowych w obu tytułach.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Firma Overhaul Games ogłosiła, że zapowiedziana kilka dni temu odświeżona wersja gry Baldur’s Gate pojawi się także na iPada. Baldur’s Gate: Enhanced Edition zadebiutuje na tym urządzeniu latem bieżącego roku. Można się domyślać, że stworzeniem mobilnej edycji zajmie się wspomniany zespół Overhaul Games.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Baldur's Gate: Enhanced Edition) 23/3/12 - ilustracja #2

Strata Scavenger

Studio Slant Six Games ujawniło, że ujawniona przedwczoraj gra Strata Scavenger będzie symulacją lotniczą utrzymaną w postapokaliptycznych klimatach, inspirowaną flashową produkcją Motherload. W skrócie rozgrywka będzie polegać na zbieraniu i handlowaniu surowcami. Tytuł jest tworzony z myślą o systemach cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Zespół Slant Six Games jest odpowiedzialny m.in. za strzelaninę Resident Evil: Operation Raccoon City.

Square Enix

Firma Square Enix otworzyła stronę internetową nieznanego projektu, który prawdopodobnie ukaże się latem bieżącego roku. Na wspomnianej witrynie znajdziecie krótki zwiastun dostępny w japońskiej wersji językowej, który przedstawia m.in. materiały koncepcyjne nadchodzącej produkcji. Pozostaje czekać na informacje, czym jest tajemnicza gra.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: