Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 marca 2012, 11:36

autor: Szymon "Hed" Liebert

Robert Bowling żegna się z Infinity Ward i serią Call of Duty

Robert Bowling, znany też pod pseudonimem fourzerotwo, zrezygnował ze swojej pracy w studiu Infinity Ward oraz firmie Activision. Producent od lat był kojarzony z marką Call of Duty, a zwłaszcza jej podserią Modern Warfare.

Robert Bowling żegna się z Infinity Ward i serią Call of Duty - ilustracja #1
W ostatnich latach Robert Bowling był twarzą Call of Duty: Modern Warfare.

Robert Bowling, wieloletni pracownik firmy Activision i studia Infinity Ward, zrezygnował ze swojej obecnej posady „kreatywnego stratega serii Call of Duty. Specjalista od kontaktów z mediami oraz społecznością graczy odpowiadał za markę i w ostatnich latach współtworzył jej sukces, pojawiając się w programach telewizyjnych, udzielając wywiadów mediom i odpowiadając na pytania fanów. Activision podziękowało Bowlingowi za owocną współpracę.

„Rezygnuję z roli kreatywnego stratega serii Call of Duty, szefa Infinity Ward oraz pracownika Activision” – napisał Bowling kilkanaście godzin temu na swoim koncie Twitter. Producent nie podał do tej pory żadnych powodów rezygnacji, ale zapewnił, że da znać o swoich planach na przyszłość i podziękował fanom za wsparcie. W komentarzu do sprawy opublikowanym przez serwis Giant Bomb, firma Activision życzy Bowlingowi szczęścia w dalszym rozwoju kariery.

Trudno powiedzieć, z czego wynika odejście Robert Bowling oraz jakie będzie miało konsekwencje dla dalszej pracy Infinity Ward. Bowling rozpoczął swoją przygodę z Activision w 2006 roku jako community manager i szybko stał się twarzą Call of Duty. To właśnie on odpowiadał najczęściej na pytania dotyczące gier z podserii Call of Duty: Modern Warfare, w tym najnowszej odsłony z ubiegłego roku. Nie wiemy jednak jak duży był jego wpływ na kształt samej marki.