Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 marca 2012, 11:36

autor: Hed

Robert Bowling żegna się z Infinity Ward i serią Call of Duty

Robert Bowling, znany też pod pseudonimem fourzerotwo, zrezygnował ze swojej pracy w studiu Infinity Ward oraz firmie Activision. Producent od lat był kojarzony z marką Call of Duty, a zwłaszcza jej podserią Modern Warfare.

Robert Bowling żegna się z Infinity Ward i serią Call of Duty - ilustracja #1
W ostatnich latach Robert Bowling był twarzą Call of Duty: Modern Warfare.

Robert Bowling, wieloletni pracownik firmy Activision i studia Infinity Ward, zrezygnował ze swojej obecnej posady „kreatywnego stratega serii Call of Duty. Specjalista od kontaktów z mediami oraz społecznością graczy odpowiadał za markę i w ostatnich latach współtworzył jej sukces, pojawiając się w programach telewizyjnych, udzielając wywiadów mediom i odpowiadając na pytania fanów. Activision podziękowało Bowlingowi za owocną współpracę.

„Rezygnuję z roli kreatywnego stratega serii Call of Duty, szefa Infinity Ward oraz pracownika Activision” – napisał Bowling kilkanaście godzin temu na swoim koncie Twitter. Producent nie podał do tej pory żadnych powodów rezygnacji, ale zapewnił, że da znać o swoich planach na przyszłość i podziękował fanom za wsparcie. W komentarzu do sprawy opublikowanym przez serwis Giant Bomb, firma Activision życzy Bowlingowi szczęścia w dalszym rozwoju kariery.

Trudno powiedzieć, z czego wynika odejście Robert Bowling oraz jakie będzie miało konsekwencje dla dalszej pracy Infinity Ward. Bowling rozpoczął swoją przygodę z Activision w 2006 roku jako community manager i szybko stał się twarzą Call of Duty. To właśnie on odpowiadał najczęściej na pytania dotyczące gier z podserii Call of Duty: Modern Warfare, w tym najnowszej odsłony z ubiegłego roku. Nie wiemy jednak jak duży był jego wpływ na kształt samej marki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.