Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2012, 11:20

autor: Sarge

Dokładna data premiery i cena niezależnej gry Legend of Grimrock

Za kilkanaście dni w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutuje niezależna gra Legend of Grimrock. Produkcja studia Almost Human pod względem rozgrywki przypomina klasyczne dungeon crawlery z serii Wizardry, czy Might & Magic.

Studio Almost Human ujawniło dokładną datę premiery oraz cenę niezależnej gry Legend of Grimrock. Zgodnie z zapowiedziami, produkcja zadebiutuje w kwietniu i będzie dostepna wyłącznie w cyfrowej dystrybucji.

Deweloper ostatecznie ustalił, że Legend of Grimrock pojawi się w sprzedaży 11 kwietnia bieżącego roku. O premierze w przyszłym miesiącu mówiło się już kilka tygodni temu, a w związku z niedawnym zakończeniem prac najprawdopodobniej uda się dotrzymać terminu. Cena została ustalona na poziomie 14,99 dolarów (ok. 47 złotych).

Dokładna data premiery i cena niezależnej gry Legend of Grimrock - ilustracja #1

Jednocześnie potwierdzono, że produkcja studia Almost Human zostanie udostępniona w usłudze Steam. Od dzisiaj zamówienia przedpremierowe można składać na oficjalnej stronie lub w serwisie GOG.com, gdzie do 10 kwietnia zapłacimy tylko 11,99 dolarów (20% taniej). Na razie gra ukaże się wyłącznie na PC, ale niewykluczone są konwersje na Maca, czy platformy mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS.

Legend of Grimrock to tytuł nawiązujący do klasycznych produkcji RPG, w których przemierzaliśmy rozbudowane podziemia i walczyliśmy z przeciwnikami. Pod względem rozgrywki dzieło fińskiego dewelopera przypomina takie serie jak Wizardry, czy Might & Magic. Obejmiemy kontrolę nad drużyną skazańców chcących wydostać się z więzienia. Akcję obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby, a oprócz potyczek z potworami rozwiążemy także liczne łamigłówki.