Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2012, 11:57

autor: Olek

Prace nad Legend of Grimrock dobiegają końca, premiera w kwietniu.

Petri Häkkinen, współzałożyciel studia Almost Human Games, poinformował na oficjalnym blogu o postępach w pracach nad grą Legend of Grimrock. Wygląda na to, że ten ciekawie zapowiadający się dungeon-crawler zadebiutuje na początku kwietnia.

Prace nad Legend of Grimrock dobiegają końca, premiera w kwietniu. - ilustracja #1

Co to jest „dungeon crawler”?

W tradycyjnych grach fabularnych (niekomputerowych) terminem „dungeon crawler” określa się rodzaj przygód, w których głównym zadaniem graczy jest eksploracja labiryntów (lochów, podziemi, jaskiń itp.) pełnych przeciwników, pułapek i skarbów. Odznaczają się one zwykle dosyć skromną warstwą fabularną, którą rekompensuje dynamiczna rozgrywka, stawiająca na wartką akcję i widowiskową walkę.

W grach wideo rozgrywka typu „dungeon crawler” pojawia się najczęściej w niskobudżetowych produkcjach cRPG z rodzaju „rogalików” (rogue-like).

Legend of Grimrock nie jest produkcją kalibru Dragon Age bądź The Elder Scrolls: V Skyrim, ale miłośnicy klasycznych cRPG-ów, pokroju Betrayal at Krondor czy Wizardry 8, wiążą z nią duże nadzieje. Świadczy o tym chociażby bardzo wysoki wskaźnik oczekiwań, sięgający w naszym serwisie 9/10. Okazuje się, że deweloperzy z fińskiego studia Almost Human Games są bliscy ukończenia prac nad grą.

Informacje o postępach w dewelopingu Legend of Grimrock pojawiają się na oficjalnym blogu tej produkcji w cotygodniowych odstępach. W najnowszym poście Petri Häkkinen przekazał fanom, że twórcom gry udało się m.in. naprawić szereg zidentyfikowanych do tej pory błędów, wprowadzić zmiany w menu zapisu stanu rozgrywki, a także zaimplementować 40 osiągnięć, jakie można będzie zdobyć w trakcie zabawy. Najważniejsza wiadomość to jednak orientacyjny termin wydania pecetowej wersji, która powinna pojawić się na początku kwietnia. Dokładna data premiery oraz platforma dystrybucji nie zostały ujawnione z powodu stosownych zapisów w umowie wydawniczej, ale już niebawem poznamy więcej szczegółów na ten temat.

Prace nad Legend of Grimrock dobiegają końca, premiera w kwietniu. - ilustracja #2

„Jeszcze nie skończyliśmy, ale jesteśmy blisko! Zatem, co dalej? Wciąż pozostaje kilka błędów, które trzeba naprawić, a testerzy nadal znajdują elementy wymagające dopracowania. Zamierzamy również w ciągu dwóch tygodni przeprowadzić od dawna oczekiwaną migrację strony www na bardziej wydajny i pojemny serwer. Najważniejsze, że chcemy wkrótce zamrozić kod gry i jej zawartość, zbudować pierwszą wersję „release candidate” i rozpocząć finałową rundę testów. Mamy nadzieję, że RC trafi do testerów w przyszłym tygodniu” - przekonuje Petri Häkkinen z ekipy deweloperskiej studia Almost Human Games.

Przypomnijmy, że Legend of Grimrock to zapowiedziany w połowie ubiegłego roku niskobudżetowy dungeon-crawler, wzorowany na kultowych tytułach jak Dungeon Master, Eye of the Beholder, Ultima Underworld i ARX Fatalis. Akcja gry osadzona została w prastarych lochach, wydrążonych we wnętrzu tytułowej góry Grimrock. Gracz kieruje poczynaniami drużyny skazańców, która próbuje wydostać się z więzienia. Na drodze zbiegów staje cała masa przeciwników, pułapek i zagadek. Zgodnie z zapowiedziami twórców, tytuł ukaże się w wersjach na komputery PC i Mac, a także na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Legend of Grimrock
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.