Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wizardry 8 (PC)
OkładkaWizardry 8 (PC)

Wizardry 8 PC

Wizardry 8 to ósma odsłona cenionej serii cRPG produkowanej i wydawanej przez firmę Sir-Tech. Tym razem akcja gry osadzona została na tajemniczej planecie Dominus, a prowadzona przez gracza drużyna musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami omu Kosmicznych Lordów.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG

Wizardry 8 Premiera PC

15listopada2001

pudełko PL

6marca2002

producent: Sir-Tech wydawca: Sir-Tech wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wizardry 8 to kolejna część legendarnej już serii cRPG. Tym razem przenosimy się na tajemniczą planetę Dominus, miejsce powstania potężnego artefaktu Astral Dominae i domu Kosmicznych Lordów. W grze tworzymy sześcioosobową drużynę wybierając spośród 11 ras i 15 różnych profesji. Istnieje możliwość zaimportowania postaci z wcześniejszych części Wizardy. Zastosowano całkowicie nowy silnik graficzny 3D, umożliwiający pracę w trybie high-color w wysokiej rozdzielczości, wyświetlanie dopracowanych modeli postaci czy sugestywne odwzorowanie zmian pór dnia.

Jak zwykle przed naszą drużyną stoi szereg zadań, które musimy wykonać podczas wędrówki przez nieznany, pełen tajemnic świat fantasy. Każda z postaci w drużynie posiada własną osobowość i komentuje nasze posunięcia. Wprowadzono rozbudowany system walk, podczas których stawimy czoła ponad 100 różnym rodzajom potworów wykorzystując w tym celu wiele typów broni i ponad 100 dostępnych czarów. Nieliniowa fabuła pozwala na różne zakończenia gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 826 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry 8: 12+

Wizardry 8 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D