Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Betrayal at Krondor (PC)

Betrayal at Krondor PC

Znakomita gra cRPG, oparta na opowiadaniach fantasy „Riftwar Saga”, stworzonych przez znanego pisarza-fantastę Raymonda E. Feista.

RPG | fantasy | książki | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Betrayal at Krondor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca1993

15grudnia1997

pudełko PL

Betrayal at Krondor to znakomita gra cRPG, oparta na opowiadaniach fantasy „Riftwar Saga”, stworzonych przez znanego pisarza-fantastę Raymonda E. Feista. Grę zaczynasz trzema bohaterami – magiem o imieniu Owyn, wojownikiem zwanym Gorath oraz szlachcicem Locklear. Twoje początkowe zadanie to doprowadzić Goratha do miasta Krondor. W miarę postępów w grze przejmujesz kontrolę nad kolejnymi postaciami które dołączają do twej drużyny, wykonujesz zlecane zadania (questy) i poznajesz coraz to ciekawsze tajemnice zawartej fabuły (całość składa się z dziewięciu rozbudowanych rozdziałów).

Gra posiada rozbudowany jak na czas powstania system statystyk oraz przedmiotów. Każdego bohatera określają jego umiejętności, które może nabyć zdobywając doświadczenie podczas walki, jak również wyuczyć się ich od napotkanych w świecie Riftwar ludzi (oczywiście za odpowiednią opłatą). Zdobywanie nowych przedmiotów, jak zbroi czy broni, pozwala na dodatkowe zwiększanie możliwości bitewnych bohatera – powiększają się zadawane przez niego obrażenia oraz rośnie jego odporność na ataki przeciwników.

Świat w grze jest stosunkowo rozbudowany. Zwiedzamy takie miejsca jak kopalnie, podziemne tunele, miasta położone w najróżniejszych zakątkach świata, oraz tak nieodłączne elementy każdego krajobrazu jak lasy czy łąki. Spotykamy na swojej drodze wielu przeciwników, czasami odnajdujemy też jakieś wartościowe rzeczy. Najczęściej są to zamknięte skrzynie, kryjące w swoim wnętrzu kilka ciekawych przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 478 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Betrayal at Krondor

12+

Wymagania sprzętowe Betrayal at Krondor

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PC 486 33MHz, 4MB RAM