Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic VII: For Blood and Honor (PC)
OkładkaMight and Magic VII: For Blood and Honor (PC)

Might and Magic VII: For Blood and Honor PC

Siódma część jednej z najpopularniejszych serii pierwszoosobowych gier RPG autorstwa studia New World Computing. Might and Magic VII: For Blood and Honor przenosi nas ponownie do odzyskującej równowagę krainy Erathia.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might and Magic VII: For Blood and Honor Premiera PC

9czerwca1999

pudełko PL

19listopada1999

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Po udanej reanimacji serii Might and Magic firma 3DO proponuje graczom kolejną część epickiego cyklu cRPG. For Blood and Honor stworzona została na bazie poprzedniczki i oferuje podobną oprawę, mechanikę rozgrywki oraz system rozwoju postaci. Pod względem fabularnym gra kontynuuje wątki swej prekursorki, rozwijając wydarzenia znane graczom z innej słynnej serii, stworzonej przez New World Computing – Heroes of Might and Magic.

Nad tajemniczą, targaną do niedawna konfliktami krainą, powoli wstaje słońce. Do życia budzą się jednak nie tylko mieszkańcy Erathii - ludzie, elfy i krasnoludy, ale także zastępy dzikich bestii, potworów i olbrzymich smoków. Szybko okazuje się, że idealne współistnienie wielu różnych ras nie jest możliwe i mimo panującego pokoju, napięcia między ludźmi i elfami wkrótce stają się nie do zniesienia. Narastające niepokoje stara się wykorzystać do swych celów gildia nekromantów, która w tajemnicy próbuje realizować swe ponure zamysły. Pora, aby ponownie pokierować złożoną z czterech śmiałków drużyną i zasmakować przygody, starając się jednocześnie przywrócić równowagę w królestwie.

Oprócz głównego wątku fabularnego, Might and Magic VII niesie ze sobą 18 questów pobocznych, w których m.in. będziemy mogli zagrać w oryginalną grę karcianą Arcomage, stworzoną przez 3DO. Sama fabuła jest wielowątkowa i zmusza nas do dokonywania wyborów, które będą miały wpływ na dalszy przebieg rozgrywki. W zależności od niego, obejrzymy też jedno z dwóch alternatywnych zakończeń. Zwiększeniu uległa liczba klas bohaterów, dając nam możliwość wyboru spośród rycerza, druida, maga, paladyna, kapłana, łuczniczki, łowcy, mnicha i złodzieja. Podczas naszej wędrówki przyjdzie nam stawić czoła blisko trzydziestu różnym potworom i rozmawiać z wieloma, z łącznej liczby ponad 500 bohaterów niezależnych.

Pod kątem technicznym, siódma część serii bazuje na tym samym silniku graficznym co jej poprzedniczka. Nowością jest jednak obsługa akceleratorów 3D, które wyraźnie poprawiają jakość grafiki. Dzięki polskim dystrybutorom, po raz pierwszy w historii cyklu możemy cieszyć się profesjonalną lokalizacją, przygotowaną z ponad 400 stron wykorzystanego w grze tekstu.

Ostatnia modyfikacja 22 sierpnia 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1385 głosów czytelników.

Might and Magic VII: For Blood and Honor cena w dniu premiery: 149 PLN

Wymagania wiekowe Might and Magic VII: For Blood and Honor: 12+

Might and Magic VII: For Blood and Honor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133
  • 32 MB RAM
  • karta grafiki 1 MB
  • 375 MB HDD
  • Windows 95/98/NT