Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Elder Scrolls II: Daggerfall (PC)

The Elder Scrolls II: Daggerfall PC

Pełnoprawna kontynuacja wydanej w 1993 roku gry cRPG studia Bethesda, która mimo krytyki i sporej ilości błędów okazała się sporym sukcesem komercyjnym.

RPG | FPP | fantasy | The Elder Scrolls | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka The Elder Scrolls II: Daggerfall (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1997

Drugi rozdział The Elder Scrolls: Daggerfall to gra cRPG rozgrywająca się na największym dotychczas obszarze. Można podróżować po lądzie, którego wielkość dwukrotnie przekracza obszar Wielkiej Brytanii, odkrywać podziemia, zamki, lochy, a nawet zwiedzać alternatywne wymiary. Przejście całego świata z jednego końca na drugi zajęłoby ponad dwa tygodnie czasu rzeczywistego. Świat zamieszkuje 750 tysięcy mieszkańców, z którymi można rozmawiać.

Gracz może właściwie robić w grze co chce i iść gdzie zapragnie. Można dołączyć się do którejkolwiek z gildii i po jakimś czasie awansować stając się szanowanym członkiem Bractwa Rycerskiego. Można zostać szpiegiem aby infiltrować otoczenie króla, a nawet wywołać rebelię przeciwko władcy. Złodziejem, który kryjąc się w cieniu, kradnie największe skarby świata. Gra ma sześć różnych zakończeń, w zależności od sposobu wykonywania misji głównych, ale dla każdego gra zawsze będzie toczyła się w inny sposób tworząc wyjątkową historię.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 879 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls II: Daggerfall

16+

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls II: Daggerfall

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
  • akcelerator 3D
Darmowe i odświeżone The Elder Scrolls 2: Daggerfall - alfa do pobrania
Darmowe i odświeżone The Elder Scrolls 2: Daggerfall - alfa do pobrania

wiadomość2 sierpnia 2019

Prace nad modem Daggerfall Unity powoli dobiegają końca. Twórca odświeżonego The Elder Scrolls II: Daggerfall na silniku Unity udostępnił wersję alfa projektu, dodającą ostatnie kluczowe mechaniki z oryginalnej gry.

Daggerfall Unity - fanowski remake klasycznego RPG grywalny od początku do końca
Daggerfall Unity - fanowski remake klasycznego RPG grywalny od początku do końca

wiadomość18 października 2017

W sieci pojawiła się nowa wersja Daggerfall Unity - fanowskiej próby odświeżenia The Elder Scrolls II: Daggerfall. Twórcy zakończyli dodawanie głównego wątku gry, tak więc tytuł można już przejść od początku do końca.

Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1
Daggerfall na silniku Unity wydany. Na razie w wersji 0.1

wiadomość12 grudnia 2015

Ukazała się pierwsza nietestowa odsłona odświeżonej wersji gry Daggerfall opartej na silniku Unity 3D. Tytuł charakteryzuje się odświeżoną grafiką przy zachowaniu części tekstur i innych plików. Produkcja, przygotowywana przez grupę DF Workshop, nie jest jeszcze w pełni grywalna.

The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę
The Elder Scrolls Anthology ma dziś polską premierę

wiadomość18 października 2013

Od dzisiaj można kupić polską wersję The Elder Scrolls Anthology, czyli kolekcję gier spod znaku The Elder Scrolls. Wydanie składa się ze wszystkich tytułów wchodzących w skład popularnej serii, a także różnych dodatków, w tym głównie map. Cena: 219,90 zł.

Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC
Antologia The Elder Scrolls pojawi się na PC

wiadomość2 sierpnia 2013

Na tegorocznej edycji imprezy QuakeCon padła zapowiedź zbiorczego wydania wszystkich dotychczasowych gier z serii The Elder Scrolls. Pakiet trafi do posiadaczy komputerów PC w USA 10 września, a w Europie trzy dni później, 13 września.