Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 17:00

autor: Hed

Legend of Grimrock ozłocony – ukończono prace nad duchową następczynią Dungeon Master

Zakończono prace nad niezależną grą Legend of Grimrock, która zapowiada się na duchową następczynię kultowego Dungeon Mastera. Produkcja ma zostać wydana na początku przyszłego miesiąca.

Legend of Grimrock ozłocony – ukończono prace nad duchową następczynią Dungeon Master - ilustracja #1

Studio Almost Human ogłosiło, że gra Legend of Grimrock weszła w fazę „złotą”, a więc została ukończona. Dzięki temu producent może skupić się na przygotowaniach do premiery swojego dzieła, które wygląda na współczesną wersją klasycznej serii Dungeon Master. Deweloper nie zamierza osiadać na laurach i będzie przyglądał się możliwym konwersjom Legend of Grimrock (na takie platformy jak Mac, czy iOS) oraz dalszym rozwinięciom marki.

„To jeszcze nie koniec drogi”, piszą twórcy Legend of Grimrock na stronie gry, „raczej rozwidlenie, które prowadzi w interesujące kierunki”. Za pomocą tej metafory autorzy dali do zrozumienia, że rozważają przeniesienie dzieła na wspomniane platformy oraz dalszy rozwój produkcji. Mówimy o takich opcjach jak edytor map, czy druga część serii. Almost Human, niezależny producent z Finlandii, zastanawia się też (nieco żartobliwie) nad stworzeniem nowej marki.

W Legend of Grimrock wcielimy się w bohaterów, którzy przemierzają podziemia wypełniona skarbami i groźnymi potworami. Studio Almost Human ewidentnie nawiązuje do klasycznych pierwszoosobowych „dungeon crawlerów”, chociaż operuje współczesną oprawą audiowizualną. Parę tygodni temu twórcy zapowiedzieli, że pecetowa wersja Legend of Grimrock zostanie wydana na początku kwietnia, a pre-ordery na nią ruszą jakiś czas wcześniej.