Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 21:15

Wszystko, co wiemy o remasterze CoD: Modern Warfare 3

Podsumowujemy wszystko to, co na razie wiemy o remasterze Call of Duty: Modern Warfare 3. Dzielimy się pogłoskami na temat jego zawartości oraz premiery, a także podajemy powód, z jakiego Activision zrezygnowało z wcześniejszego opublikowania gry, która według wstępnych planów powinna ukazać się ponad rok temu.

Wszystko, co wiemy o remasterze CoD: Modern Warfare 3 - ilustracja #1Po dosyć niespodziewanej premierze zremasterowanej kampanii Call of Duty: Modern Warfare 2, wielu fanów serii zaczęło spekulować na temat rychłego debiutu odświeżonej wersji Call of Duty: Modern Warfare 3 z 2011 roku. W sieci pojawiło się już wiele nieoficjalnych informacji na temat tytułu, dlatego też warto zebrać i podsumować je wszystkie w jednym miejscu. Największą porcję szczegółów dotyczących produkcji zawdzięczamy kanałowi TheGamingRevolution, specjalizującemu się w tworzeniu różnego rodzaju materiałów poświęconych cyklowi Call of Duty. Jego właściciel ma dobrze udokumentowany dostęp do nieoficjalnych źródeł bliskich Activision i wielokrotnie już publikowane przez niego plotki okazały się prawdą.

TheGamingRevolution potwierdził, że remastery Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Modern Warfare 3 były gotowe w całości już w 2018 roku i miały ukazać się wspólnie w jednym pakiecie/kolekcji. Jak wiemy, tak się jednak nie stało i od tamtego czasu siedziały w zamrażarce Activision. Dowodem na to może być easter egg ukryty w CoD: Modern Warfare 2 Remastered. Gdy odwiedzimy znajdujące się w grze muzeum, na jednej z jego ścian możemy zobaczyć obraz z takim oto podpisem:

Grafika koncepcyjna – 2017

Przedstawia scenę z sierpnia 2016 roku.

Jej wykonanie zostało zlecone przez anonimowego entuzjastę sztuki.

Nabyte przez muzeum w 2018 roku. Część Kolekcji Remasterów.

Według źródła youtubera, powodem wstrzymania dystrybucji obu gier była głośna strzelanina w Dallas w 2016 roku, w której zginęło w sumie sześć osób (w tym pięciu policjantów), a rannych zostało dziewięciu stróżów prawa oraz dwóch postronnych świadków zdarzenia. Zarówno ta tragedia, jak i następujące po niej wydarzenia oraz klimat debaty publicznej panujący w USA zniechęciły Activision do premiery i promocji produkcji. Najmocniejszy wpływ na tę decyzję miał zapewne CoD: Modern Warfare 2, z wysoce kontrowersyjną misją o nazwie No Russian, w której na lotnisku otwieramy ogień do bezbronnych cywilów. Zremasterowana trylogia miała trafić w całości do fanów w pierwszej połowie 2019 roku, a więc przed premierą najnowszego Call of Duty: Modern Warfare.

Wszystko, co wiemy o remasterze CoD: Modern Warfare 3 - ilustracja #2
Misja No Russian była najpewniej jednym z głównych powodów, które zniechęciły Activision do wydania i promocji remasterów w planowanym terminie.

Remaster Call of Duty: Modern Warfare 3 pójdzie w ślady odświeżonego Modern Warfare 2. Oznacza to, że gracze otrzymają jedynie kampanię dla pojedynczego gracza. Co ciekawe, pomimo wcześniejszych plotek na temat tego, że Activision planuje w niedalekiej przyszłości udostępnić również odświeżony tryb wieloosobowy z Modern Warfare 2 (oraz potencjalnie Modern Warfare 3), youtuber stwierdził, że według jego informatora najprawdopodobniej do tego nie dojdzie. Po przeprowadzonych testach wydawca i deweloperzy mają nie być przekonani co do jakości przygotowanego trybu zabawy i tego, czy przypadnie on do gustu graczom.

TheGamingRevolution nie otrzymał dokładnych informacji na temat tego, kiedy powinniśmy spodziewać się Call of Duty: Modern Warfare 3 Campaign Remastered. Jest jednak w stu procentach pewien, że nastąpi to dość szybko. Nieco gorszą wiadomością jest to, że gra będzie przez miesiąc po premierze dostępna jedynie na PlayStation 4 i dopiero po tym okresie trafi do użytkowników Xboksów i pecetów. Czasowa ekskluzywność ma być wynikiem umowy, którą Sony podpisało z Activision jeszcze w 2016 roku, kiedy spółka planowała wydanie trylogii Modern Warfare. W podobny sposób zostało wydane Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, które na pozostałe platformy sprzętowe trafi dopiero 30 kwietnia.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered