Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2020, 14:20

autor: AlexB

Plotki o remasterze multiplayera Modern Warfare 2 i przyszłości serii CoD

Na twitterowym koncie TheGamingRevolution pojawiło się kilka interesujących wieści na temat serii Call of Duty. Po pierwsze, zremasterowany tryb multiplayer Modern Warfare 2 znajduje się w przygotowaniu, po drugie, istnieje spora szansa, że tegoroczna odsłona cyklu zostanie przesunięta, a po trzecie, w planach są aż cztery produkcje z podtytułem Modern Warfare.

W SKRÓCIE
  1. Na twitterowym koncie TheGamingRevolution pojawiło się kilka interesujących informacji związanych z serią Call of Duty.
  2. Ponoć zremasterowana wersja trybu wieloosobowego Modern Warfare 2 znajduje się w przygotowaniu.
  3. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że premiera tegorocznej odsłony cyklu zostanie przesunięta.
  4. Podobno w planach są jeszcze cztery gry sygnowane podtytułem Modern Warfare.

Od ubiegłego wtorku posiadacze PlayStation 4 mogą bawić się w Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Pod koniec tego miesiąca dołączą do nich gracze z PC i Xboksem One. I wszystko byłoby całkowicie jasne, gdyby nie fakt, że jak sam tytuł wskazuje, remaster obejmuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Ktoś mógłby się zapytać, co z multiplayerem? Według oficjalnego stanowiska Activision, taki nigdy się nie pojawi, gdyż firma chce zjednoczyć wszystkich graczy w trybie wieloosobowym z nowego Modern Warfare oraz w darmowym Warzone. Lecz według plotek, nieoficjalnie sprawa wygląda nieco inaczej. Otóż zremasterowana wersja multiplayera Modern Warfare 2 ponoć znajduje się w przygotowaniu i jest testowana.

Plotki o remasterze multiplayera Modern Warfare 2 i przyszłości serii CoD - ilustracja #1
Na Twitterze pojawiło się kilka interesujących plotek dotyczących Call of Duty.

Rewelacje te można znaleźć na twitterowym koncie youtubowego kanału TheGamingRevolution. Wśród miłośników Call of Duty osoba je prowadząca ma reputację dość wiarygodnego źródła. Według informacji przez nią dostarczonych, Activision jak na razie nie chce wypuszczać remastera trybu wieloosobowego Modern Warfare 2, bo najpierw chce sprawdzić reakcję społeczności. Jeśli sama kampania sprzeda się dobrze i fani będą chcieli multiplayera, to wówczas zostanie on wydany.

Kiedy może się to stać? Zdaniem TheGamingRevolution raczej nie w najbliższym czasie, na przykład równolegle z premierą Campaign Remastered na PC oraz Xboksie One, gdyż Actvision może się obawiać posądzeń o kłamstwo.

To jednak nie ostatnie interesujące informacje związane z marką Call of Duty, które pojawiły się ostatnio na Twitterze TheGamingRevolution. Jedna z nich dotyczy zaplanowanej na ten rok odsłony cyklu, która podobno ma być rebootem Black Ops. Otóż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że z powodu trwającej obecnie w wielu krajach świata kwarantanny premiera tytułu zostanie przesunięta. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego - dołączyłby on do rosnącej listy gier opóźnionych przez epidemię koronawirusa.

Drugi z przecieków mówi o tym, że w planach znajdują się aż cztery nowe gry z cyklu Call of Duty sygnowane podtytułem Modern Warfare. Mają one skupiać się na tak ikonicznych bohaterach, jak Sandman, Ghost, Soap itp. Co istotne, nie będzie tak, że na przykład Sandman pojawi się tylko w jednej z tych produkcji. Ich historia zostanie rozciągnięta na kilka tytułów. W każdej z nich wyeliminujemy jakąś istotną personę.

Oczywiście jak zwykle uczulamy, że jak na razie są to jedynie plotki. Póki żadna z nich nie zostanie oficjalnie potwierdzona, trzeba je brać z odpowiednim dystansem.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Oficjalna strona gry Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered