Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 19:37

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered już w sprzedaży

Activision zapowiedziało oficjalnie zremasterowaną wersję kampanii Call of Duty: Modern Warfare 2. Produkcja zadebiutowała właśnie na PlayStation 4, a na pozostałe platformy trafić ma po miesiącu. Fani mogą jednak zamówić grę w pre-orderze.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered już w sprzedaży - ilustracja #1O remasterze kampanii niezwykle ciepło wspominanej przez fanów gry Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku mówi się głośno od prawie dwóch lat, głównie za sprawą licznych plotek. Activision potwierdziło właśnie oficjalnie istnienie projektu, równocześnie znienacka (ale zgodnie z przeciekami) wprowadzając tytuł do sprzedaży na PlayStation 4. Jest on dostępny w tej chwili w PlayStation Store, w cenie 99 zł. Na pozostałe platformy, a więc Xboksa One i PC (Battle.net), produkcja trafi z opóźnieniem i pojawi się dopiero 30 kwietnia. Deweloperzy otworzyli jednak już zamówienia przedpremierowe na obie wersje gry.

Równolegle z premierą Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, sieciowy tryb ubiegłorocznego Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Warzone otrzymały specjalny zestaw przedmiotów kosmetycznych, inspirowanych hitem z 2009 roku, które dostępne są dla kupujących grę.

Bonusy w CoD: Modern Warfare i CoD: Warzone dla kupujących grę oraz składających pre-ordery:

 1. Klasyczna skórka Ghosta z UDT
 2. Dwa schematy broni
 3. Talizman broni
 4. Wykończenie
 5. Odzywka
 6. Animowana wizytówka
 7. Emblemat
 8. Pominięcie 2 poziomów Karnetu Bojowego

W blogowym wpisie przedstawiającym Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered Activision podało przyczyny wycięcia z gry trybu wieloosobowego i zaoferowania fanom oryginału jedynie jego kampanii fabularnej. Według deweloperów, od 2009 roku seria przeszła poważne zmiany i metamorfozę. Jej nowy kierunek wyznacza ubiegłoroczny reboot Call of Duty: Modern Warfare, którego tryb multiplayer jest w zamierzaniach platformą łączącą wszystkich fanów cyklu. Activision nie chce dzielić bazy graczy i woli zamiast tego nadal rozwijać multi w Modern Warfare. W przyszłości możemy spodziewać się, że w ramach aktualizacji trafią do niego mapy i elementy rozgrywki znane z CoD: Modern Warfare 2.

 1. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w PlayStation Store
 2. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered – strona oficjalna
 3. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
 4. Call of Duty: Modern Warfare 2 - recenzja gry