Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka AirBuccaneers HD (PC)
OkładkaAirBuccaneers HD (PC)

AirBuccaneers HD PC

Komercyjna kontynuacja popularnego moda do gry Unreal Tournament 2004, który został jednym ze zwycięzców w pierwszej edycji konkursu Make Somethng Unreal.

Akcji | taktyczne | elementy RPG | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AirBuccaneers HD Premiera PC

5grudnia2012

producent: LudoCraft wydawca: LudoCraft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

AirBuccaneers HD to komercyjna kontynuacja jednego z najlepszych modów, jakie kiedykolwiek ukazały się do Unreal Tournament 2004. Jego jakość doceniło studio Epic Games i projekt ten został jednym ze zwycięzców w pierwszej edycji konkursu Make Somethng Unreal. Całość wyprodukowało niezależne studio LudoCraft, czyli ten sam zespół, który opracował pierwotną modyfikację.

Gra przenosi nas do steampunkowego świata, w którym zaawansowana technologia wojenna oparta jest na silnikach parowych. Rozgrywka sprowadza się do podniebnych wieloosobowych potyczek balonów wypełnionych gorącym powietrzem i uzbrojonych w potężne działa pokładowe. Bitwy toczą się w dosyć powolnym tempie, a trafienie we wroga wymaga sporych umiejętności i dobrego planowania. W połączeniu z możliwością poruszania się w pełnym trójwymiarze, powoduje to, że potyczki przypominają wojenny balet, z balonami wykonującymi skomplikowane akrobacje na niebie, tak aby ustawić się odpowiednio do strzału i jednocześnie uniknąć trafienia.

W AirBuccaneers HD znacznie ważniejsze jest taktyczne myślenie niż dobry refleks. Balony obsługiwane są przez wieloosobową załogę złożoną z graczy. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej i sterowanie maszyną odbywa się poprzez manipulowanie urządzeniami pokładowymi. Osiągniecie zwycięstwa możliwe jest jedynie poprzez ścisłą współpracę załogi. W połączeniu ze steampunkowym klimatem wszystko to tworzy unikalną mieszankę, która potrafi zapewnić wrażenia znacząco odmienne od innych sieciowych produkcji.

Gra nie oferuje tradycyjnej kampanii dla pojedynczego gracza. Miłośnicy zabawy solo muszą się zatem zadowolić prostym samouczkiem oraz możliwością potrenowania z botami. Autorzy przygotowali zestaw rozległych map, każda z własnym trybem zabawy. We wszystkich chodzi o zgromadzenie większej ilości złota niż drużyna przeciwna. Tym cennym kruszcem nagradzani jesteśmy za osiągnięcia w bitwach. W rezultacie zniszczenie balonu z załogą na pokładzie jest bardziej opłacalne niż zrobienie tego samego z pustym statkiem. AirBuccaneers HD oferuje m.in. prosty drużynowy deatchmatch, gdzie wygrywa drużyna, która pierwsza zgromadzi ustaloną ilość złota. Z kolei w Area Domination na mapie umieszczone są lokacje, których zajęcie daje regularny dopływ złota. Natomiast w Tresure Hunt koncentrujemy się na niszczeniu wrogich statków i łupieniu pozostawionego przez nie ładunku.

W porównaniu z oryginalnym modem AirBuccaneers HD oferuje znacznie ulepszoną oprawę graficzną. Autorzy dodali kilka nowych map i gruntowanie przebudowali stare poziomy. Zmiany objęły też fizykę lotu i interfejs, dzięki czemu kontrolowanie balonów jest teraz trochę łatwiejsze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AirBuccaneers HD: Odpowiednia dla każdego wieku.

AirBuccaneers HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe