Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Trek: Bridge Commander (PC)

Star Trek: Bridge Commander PC

Star Trek: Bridge Commander to symulator kosmiczny w uniwersum popularnego serialu science-fiction Star Trek: The Next Generation. Gracz ma okazję wcielić się w dowódcę federacyjnego statku kosmicznego, który musi rozwikłać zagadkę tajemniczej erupcji jednej z gwiazd.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | Star Trek

PC Windows
Okładka Star Trek: Bridge Commander (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Podobnie jak inne symulatory z serii Star Trek, gra umożliwia kierowanie statkiem floty galaktycznej i jego załogą. Fabuła gry rozpoczyna się erupcją pobliskiej gwiazdy, która niszczy statek, zabijając kapitana i siejąc pogrom wśród kolonistów zamieszkujących pobliskie planety. Od tego momentu musimy kierować statkiem i z pomocą pozostałej części załogi rozwiązać kosmiczną tajemnicę, aby zapobiec takim katastrofom w przyszłości.

W czasie misji napotkamy wrogie statki Cardassian, zawiążemy przymierze z Klingonami, przeprowadzimy śledztwo u nieprzewidywalnych Romulan, oraz odkryjemy spisek w samym środku Federacji. Do wykonania jest ponad 30 różnych misji o wzrastającym poziomie trudności, w których znajdziemy wszystkie podstawowe elementy ze świata Star Trek – obronę, walkę, dyplomację, eksplorację, misje ratunkowe czy odkrycia naukowe. Po raz pierwszy możemy dowodzić statkami zarówno klasy Galaxy jaki i Sovereign, takimi jak U.S.S. Enterprise-D i U.S.S Enterprise-E.

Z miejsca dowódcy możemy rozmawiać z załogą, otrzymywać raporty, a nawet zażądać bezpośredniej kontroli nad mostkiem. Każdy z członków załogi ma własną osobowość, która rzutuje na postępowanie w różnych sytuacjach. Dwa poziomy dowodzenia umożliwiają zarówno symulację zręcznościową, jak i walkę taktyczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Trek: Bridge Commander

Wymagania wiekowe Star Trek: Bridge Commander

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: Bridge Commander

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 450MHz
  • 64MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Kolejne gry korporacji Vivendi Universal Games będą posiadać tę samą bazę technologiczną, co The Elder Scrolls III: Morrowind

wiadomość3 sierpnia 2003

Dzięki umowie, podpisanej właśnie przez firmy NDL i Vivendi Universal Games, w przyszłych programach elektroniczno-rozrywkowych (docelowe systemy: PC, PlayStation 2, Xbox i GameCube) tej drugiej instytucji zostanie wykorzystany zaawansowany engine o nazwie Gamebryo.

Star Trek: Bridge Commander „Gold”

wiadomość14 lutego 2002

Firma Activision poinformowała, że najnowsza produkcja zespołu Totally Games - Star Trek: Bridge Commander – została ukończona i niedługo trafi do zachodnich sklepów.

Star Trek: Bridge Commander w beta testach

wiadomość20 grudnia 2001

Firma Totally Games poinformowała, że ich najnowsza produkcja ze świata Star Trek weszła w fazę beta testów. Mowa o taktycznym symulatorze kosmicznym ST: Bridge Commander, którego pełnej wersji możemy oczekiwać w marcu 2002.