Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 12:33

Premiera AirBuccaneers - powietrzne bitwy czas zacząć

Do sprzedaży trafiło AirBuccaneers, czyli komercyjna kontynuacja jednego z najlepszych modów ostatnich lat. Gra koncentruje się na wieloosobowych bitwach toczonych przez potężnie uzbrojone statki powietrzne

AirBuccaneers do dzisiaj pozostaje jednym najbardziej nietypowych i jednocześnie najlepszych modów, jakie kiedykolwiek powstały z myślą o Unreal Tournament 2004. Jakość projektu docenili zresztą ludzie ze studia Epic Games, dzięki czemu modyfikacja była jednym ze zwycięzców w pierwszej edycji konkursu Make Something Unreal. Kilka lat temu autorzy rozpoczęli produkcję profesjonalnej kontynuacji. Prace nad nią zostały zakończone i AirBuccaneers właśnie trafiło do sprzedaży na serwisie Steam w cenie 10,99 euro, czyli w przeliczeniu około 45 złotych.

  1. AirBuccaneers na Steam
  2. AirBuccaneers – strona oficjalna

Akcja toczy się w krainie zwanej po prostu Północą, która została skorumpowana przez nadejście sił magicznych. Gra koncentruje się na wieloosobowych powietrznych bitwach toczonych przez potężnie uzbrojone statki powietrzne. Autorzy udostępnili dwie konkurencyjne frakcje – korsarzy oraz wikingów. Walka przypomina starcia morskie. Tempo potyczek jest stosunkowo wolne i zwycięstwo wymaga sporego talentu taktycznego. Jednocześnie jednostki mogą się poruszać we wszystkich trzech wymiarach, co mocno utrudnia trafienie wroga. W rezultacie bitwy mają postać serii skomplikowanych manewrów, podczas których próbujemy nie tylko ustawić się odpowiednio do strzału, ale jednocześnie również uniemożliwić dokonanie tego samego przeciwnikowi.

Bitwy bywają gorące. - Premiera AirBuccaneers - powietrzne bitwy czas zacząć - wiadomość - 2012-12-06
Bitwy bywają gorące.

Każdy statek wymaga obsługi przez wieloosobową załogę złożoną z samych graczy. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej i sterowanie jednostką odbywa się poprzez manipulowanie urządzeniami pokładowymi. Powoduje to, że bez ścisłej współpracy z kolegami nie mamy szans na przetrwanie. Do wyboru są cztery różnorodne klasy i gra oferuje również system rozwoju postaci, oparty na perkach oraz awansowaniu na kolejne szczeble wojskowej kariery. Dodatkową atrakcją jest możliwość przeprowadzenia abordażu na statek wroga.

Co godne pochwały, AirBuccaneers posiada opcję włączenia polskich napisów. Na koniec warto podać wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: jednordzeniowy 2.6 GHz
  2. Pamięć RAM: 2 GB
  3. Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9
  4. System operacyjny: Windows XP

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  1. Procesor: dwurdzeniowy 3.0 GHz
  2. Pamięć RAM: 4 GB
  3. Karta graficzna: z 1GB pamięci (GeForce GTX 260 / ATI Radeon 4890 lub lepsza)
  4. System operacyjny: Windows 7