Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 12:19

autor: Hed

Ścieżka dźwiękowa Podróży nominowana do nagrody Grammy

Muzyka z gry Podróż otrzymała nominację do nagrody Grammy. To pierwszy taki przypadek w historii – wcześniej statuetkę zdobyła tylko piosenka napisana na potrzeby Civilization IV. Austin Wintory, kompozytor ścieżki dźwiękowej z gry, ma więc powody do dumy.

Muzyka z Podróży ma szansę na statuetkę Grammy. - Ścieżka dźwiękowa Podróży nominowana do nagrody Grammy - wiadomość - 2012-12-06
Muzyka z Podróży ma szansę na statuetkę Grammy.
Podróż:
  • Ścieżka dźwiękowa gry walczy o nagrodę Grammy
  • Skomponował ją Austin Wintory
  • Rozdanie nagród odbędzie się 10 lutego 2013 roku

Kellee Santiago, była pracowniczka studia thatgamecompany, ujawniła na Twitterze, że ścieżka dźwiękowa z gry Podróż została nominowana do nagrody Grammy. Dzieło kompozytora Austina Wintory będzie rywalizowało z muzyką do filmów Przygody Tintina, Artysta, Mroczny Rycerz powstaje, Dziewczyna z tatuażem oraz Hugo i jego wynalazek. Konkurencyjne propozycje skomponowali tacy giganci przemysłu muzycznego jak John Williams, Hans Zimmer, czy Trent Reznor.

To pierwszy przypadek w historii, kiedy cała ścieżka dźwiękowa z gry została doceniona przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Wcześniej statuetkę zdobyła piosenka Babu Yetu, znana z Civilization IV. „Nie mam słów, żeby to opisać… Właśnie otrzymałem nominację do nagrody Grammy” – napisał Austin Wintory, autor pamiętnych kompozycji z Podróży. Gra zdobyła już sporo nagród i na pewno pojawi się w wielu podsumowaniach roku.

Niewątpliwy sukces Austina Wintory jest jak najbardziej zasłużony, bo stworzone przez niego utwory idealnie pasowały do klimatu Podróży. W tej enigmatycznej i oszczędnej w środkach grze przemierzamy pustynię u boku innych podróżników, przydzielanych losowo przez system online. Produkcja wpisuje się świetnie w styl studia thatgamecompany, od zawsze dbającego o artystyczne aspekty swoich gier. Wcześniejsze tytuły dewelopera to flOw, czy Flower.

Nagrody Grammy są przyznawane od 1959 roku i bez wątpienia stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w branży muzycznej. Nominacja ścieżki dźwiękowej z Podróży jest więc naprawdę dużym wyróżnieniem. Czy dzieło Austina Wintory zdobędzie statuetkę? Dowiemy się 10 lutego 2013 roku podczas uroczystej gali rozdania nagród.

  1. Oficjalna strona Nagród Grammy