Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2011, 10:43

autor: Jiker

Grammy dla kompozytora muzyki do Civilization IV

Poznaliśmy zwycięzców 53 edycji Grammy, najbardziej prestiżowego konkursu w przemyśle muzycznym. I choć podczas gali oczy całego świata zwrócone były na Esperanzę Spalding, Lady Antebellum, Lady Gagę, Arcade Fire i The Roots – wykonawców nagrodzonych w najważniejszych kategoriach – to serwisy z branży gier inna, niezwykle istotna informacja.

Poznaliśmy zwycięzców 53 edycji Grammy, najbardziej prestiżowego konkursu w przemyśle muzycznym. I choć podczas gali oczy całego świata zwrócone były na Esperanzę Spalding, Lady Antebellum, Lady Gagę, Arcade Fire i The Roots – wykonawców nagrodzonych w najważniejszych kategoriach – to serwisy z branży gier donoszą o innej, niezwykle istotnej informacji.

W kategorii Best Instumental Arrangement Accompanying Vocalist(s) bezkonkurencyjnym utworem okazała się kompozycja Christophera Tina o tytule Baba Yetu. Fanom serii Civilization, a dokładnie czwartej jej odsłony, nie trzeba przypominać, że chodzi tu o pieśń będącą podkładem muzycznym w filmowym wprowadzeniu do tej produkcji. Możecie się z nią zapoznać za sprawą nagrania zamieszczonego na łamach serwisu YouTube.com.

Według Tina, do sukcesu jego kompozycji w dużej mierze przyczyniły się koncerty z serii Video Games Live. Baba Yetu od samego początku pozostaje jedną z głównych kompozycji tego wyjątkowego przedsięwzięcia, funkcjonującego na styku światów gier i muzyki. Warto przy tym odnotować, że nagrodzona kompozycja przyczyniła się również w dużej mierze do przyznania Tinowi jeszcze jednej nagrody (w kategorii Best Classical Crossover Album). Kompozytor otrzymał ją za swój debiutancki album Calling All Dawns z 2009 roku. Baba Yetu jest utworem otwierającym krążek.

Listę wszystkich zwycięzców 53 edycji Grammy znajdziecie na łamach oficjalnego, konkursowego serwisu internetowego.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization IV

Sid Meier's Civilization IV