Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2011, 10:43

Grammy dla kompozytora muzyki do Civilization IV

Poznaliśmy zwycięzców 53 edycji Grammy, najbardziej prestiżowego konkursu w przemyśle muzycznym. I choć podczas gali oczy całego świata zwrócone były na Esperanzę Spalding, Lady Antebellum, Lady Gagę, Arcade Fire i The Roots – wykonawców nagrodzonych w najważniejszych kategoriach – to serwisy z branży gier inna, niezwykle istotna informacja.

Poznaliśmy zwycięzców 53 edycji Grammy, najbardziej prestiżowego konkursu w przemyśle muzycznym. I choć podczas gali oczy całego świata zwrócone były na Esperanzę Spalding, Lady Antebellum, Lady Gagę, Arcade Fire i The Roots – wykonawców nagrodzonych w najważniejszych kategoriach – to serwisy z branży gier donoszą o innej, niezwykle istotnej informacji.

W kategorii Best Instumental Arrangement Accompanying Vocalist(s) bezkonkurencyjnym utworem okazała się kompozycja Christophera Tina o tytule Baba Yetu. Fanom serii Civilization, a dokładnie czwartej jej odsłony, nie trzeba przypominać, że chodzi tu o pieśń będącą podkładem muzycznym w filmowym wprowadzeniu do tej produkcji. Możecie się z nią zapoznać za sprawą nagrania zamieszczonego na łamach serwisu YouTube.com.

Według Tina, do sukcesu jego kompozycji w dużej mierze przyczyniły się koncerty z serii Video Games Live. Baba Yetu od samego początku pozostaje jedną z głównych kompozycji tego wyjątkowego przedsięwzięcia, funkcjonującego na styku światów gier i muzyki. Warto przy tym odnotować, że nagrodzona kompozycja przyczyniła się również w dużej mierze do przyznania Tinowi jeszcze jednej nagrody (w kategorii Best Classical Crossover Album). Kompozytor otrzymał ją za swój debiutancki album Calling All Dawns z 2009 roku. Baba Yetu jest utworem otwierającym krążek.

Listę wszystkich zwycięzców 53 edycji Grammy znajdziecie na łamach oficjalnego, konkursowego serwisu internetowego.