Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fortune Summoners (PC)
OkładkaFortune Summoners (PC)

Fortune Summoners PC

Fortune Summoners to dwuwymiarowa gra RPG, która łączy w sobie zręcznościowy model rozgrywki typowy dla platformówek oraz pomysły znane fanom tradycyjnych przedstawicieli gatunku gier fabularnych.

RPG | fantasy | platformówki | 2D | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fortune Summoners Premiera PC

18czerwca2009

producent: Lizsoft wydawca: Carpe Fulgur Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fortune Summoners jest dwuwymiarową grą RPG, która powstała w 2009 roku, w niezależnym japońskim studiu deweloperskim Lizsoft. Dystrybutorem tytułu poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni jest Carpe Fulgur, odpowiadające również za lokalizację tytułu oraz wprowadzenie poprawek uprzyjemniających zabawę zachodnim graczom. Gra jest trzecim z kolei tytułem wydanym przez Carpe Fulgur, reprezentującym japońską niezależną scenę deweloperską.

Bohaterką gry jest młoda dziewczyna o imieniu Arche, która wraz ze swoimi rodzicami przeprowadza się do miasta Tonkiness, leżącego w malowniczym królestwie Scotsholm. Na miejscu Arche zaczyna uczęszczać do tamtejszej szkoły magii gdzie poznaje Sanę i Stellę, z którymi szybko się zaprzyjaźnia i wyrusza w podróż mającą na celu wyjaśnienie tajemnicy związanej z jej kamieniem żywiołów. Kamienie te produkowane są na masową skalę i używane do przywoływania siły żywiołów i związanych z nimi zaklęć. Kamień Arche okazuje się jednak wadliwy i zamiast obdarować ją mocą materializuje jedynie przypominającego królika żywiołaka wiatru.

Model rozgrywki w Fortune Summoner łączy w sobie elementy znane z platformówek, tytułów akcji oraz tradycyjnych gier fabularnych. W czasie naszych przygód będziemy zwiedzać Tonkiness oraz jego okolice. Przyjdzie nam tam zmierzyć się z groźnymi potworami, ale też porozmawiać z napotkanymi po drodze osobami, które będą miały dla nas rożnego rodzaju zadania. Te najczęściej wymagać będą od nas eksploracji kolejnych labiryntów, jaskiń i podziemi, a także niebezpiecznych lasów otaczających miasto. Akcję gry obserwujemy z boku, podobnie jak w klasycznych platformówkach, takich jak Super Mario Bros. Co więcej, poza samymi poziomami także bohaterowie oraz wrogowie, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć, są dwuwymiarowymi animowanymi grafikami.

W trakcie rozgrywki kierować będziemy trzyosobową drużyną, w której skład wchodzi Arche, Sena i Stella. Arche włada różnymi rodzajami mieczy i potrafi przesuwać ciężkie przedmioty. Stella włada żywiołem ognia i zaklęciami ofensywnymi, natomiast Sena specjalizuje się w magii wody i czarach leczniczych. Liczba dostępnych umiejętności bohaterek rośnie wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia, które zależą od tego jak wiele odznak heroizmu zdobyliśmy. Odznaki otrzymujemy po udanym wykonaniu każdego zleconego nam zadania.

Jednocześnie możemy sterować tylko jedną z bohaterek, pozostałe kontrolowane są przez komputer, ale co ważne w dowolnym momencie możemy swobodnie się pomiędzy nimi przełączać. System walki opiera się w dużej mierze na zręczności i odpowiednio szybkim aktywowaniu zaklęć czy wykonywaniu fizycznych ataków. Walcząc Arche będziemy dużo skakać i unikać ciosów oponentów, czekając na odpowiedni moment by wyprowadzić cios. Wybierając Senę lub Stellę naszą podstawową bronią będą zaklęcia, które pozwalają na atak z bezpiecznego dystansu.

Kolorowa oprawa graficzna Fortune Summoners oraz dopracowane modele postaci i wrogów sprawiają, że gra jest wyjątkowo przyjemna dla naszego oka. Może ona jednak okazać się wyjątkowo mało interesująca dla osób poszukujących realizmu, a nie komiksowej umowności.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fortune Summoners: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fortune Summoners Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 384 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7