Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eligium (PC)

Eligium: Wybraniec PC

Eligium

Gra MMORPG odsadzona w klimatach fantasy, wykorzystująca darmowy model zabawy z opcjonalnymi mikropłatnościami. W przeciwieństwie do większości gier free-to-play, duży nacisk kładzie nie tylko na zwiedzanie podziemi i liczne walki, ale także na rozwiązywanie questów.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Eligium (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eligium to produkcja MMORPG osadzona w realiach fantasy. Działa ona na zasadach free-to-play, czyli pozwala na rozgrywkę bez uiszczania żadnych opłat, aczkolwiek oferuje system mikrotransakcji, gdzie za realną walutę możemy zakupić szereg dodatków. Jej dystrybucją zajmuje się firma Frogster, odpowiedzialna również za popularne Runes of Magic.

Gra pozwala nam na wcielenie się w tytułowego Wybrańca, przed którym stanęło niezwykle trudne zadanie uratowania świata od zagłady. Krainie Eligium grozi bowiem inwazja demonów i bez pomocy ze strony naszego bohatera zostanie ona wystawiona na pastwę żądnych destrukcji piekielnych istot.

Eligium w przeciwieństwie do większości darmowych tytułów MMORPG, duży nacisk kładzie nie tylko na zwiedzanie podziemi i liczne walki, ale także na rozwiązywanie questów. Tych ostatnich – głównych i pobocznych – według twórców jest ponad 3000. Tytuł oferuje pięć grywalnych kombinacji różnych ras i klas, a także rozbudowane możliwości rozwoju naszej postaci. Wraz z postępami w zabawie możemy wybierać dla naszego herosa nowe specjalizacje, a także ulepszać przedmioty zgromadzone w ekwipunku. Rozgrywkę urozmaica rozbudowany system gildii i liczne możliwości starć PvP.

Podczas zabawy towarzyszą nam chowańce i wierzchowce, które wspomogą nas w walce i przeniosą nadmiar ekwipunku. Dla najbardziej ambitnych graczy twórcy przygotowali również rozbudowany system rankingowy i dziesiątki statystyk, które podsumują nasze poczynania w świecie Eligium. Sama kraina jest zupełnie otwarta – podczas nieskrępowanych wędrówek natkniemy się na całą plejadę miejsc doskonale znanych z innych gier MMORPG utrzymanych w stylistyce fantasy, takich jak góry, lochy czy lasy.

Całość została wykonana w grafice 3D, która – choć odbiegająca od współczesnych standardów – wzorem konkurencji jest barwna i bardzo plastyczna, dzięki czemu łatwiej wytrzyma próbę czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do Eligium: Wybraniec

Wymagania wiekowe Eligium

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Mass Effect 3, L.A. Noire, Eligium) 16/2/12
Wieści ze świata (Team Fortress 2, Mass Effect 3, L.A. Noire, Eligium) 16/2/12

wiadomość16 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o mikropłatnościach w strzelaninie Team Fortress 2, braku oficjalnego wsparcia dla padów w pecetowej wersji Mass Effect 3, dodanej obsłudze DirectX 11 w grze L.A. Noire oraz rozpoczęciu otwartych beta testów produkcji MMO Eligium: Wybraniec.

Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12
Wieści ze świata (Eligium: Wybraniec, Black 2, Mortal Kombat Arcade Kollection) 7/2/12

wiadomość7 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwej zapowiedzi strzelaniny Black 2, otwartych beta testach produkcji MMO Eligium: Wybraniec, oraz dacie premiery niezależnej platformówki Vessel.

Wieści ze świata (Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, Wii U, Renegade Ops) 20/12/11
Wieści ze świata (Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, Wii U, Renegade Ops) 20/12/11

wiadomość20 grudnia 2011

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie Eligium, trybie FPP w Metal Gear Solid: Snake Eater 3D, dodatkach do Renegade Ops oraz prezentacji Wii U.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, The Elder Scrolls V: Skyrim, Starhawk) 21/11/11

wiadomość21 listopada 2011

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o banowaniu w Modern Warfare 3, łatce do Skyrim, beta testach Starhawka i Eligium, a także przyszłości serii Tales of.

Eligium: Wybraniec - darmowa gra MMO zadebiutuje w polskiej wersji językowej
Eligium: Wybraniec - darmowa gra MMO zadebiutuje w polskiej wersji językowej

wiadomość28 października 2011

Gra MMO typu free-to-play o nazwie Eligium: Wybraniec zostanie wydana w polskiej wersji językowej. Firma Frogster ujawniła także informacje na temat dwóch ras: Pand oraz Elfów.