Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eligium (PC)
OkładkaEligium (PC)

Eligium: Wybraniec PC

Eligium

Gra MMORPG odsadzona w klimatach fantasy, wykorzystująca darmowy model zabawy z opcjonalnymi mikropłatnościami. W przeciwieństwie do większości gier free-to-play, duży nacisk kładzie nie tylko na zwiedzanie podziemi i liczne walki, ale także na rozwiązywanie questów.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eligium: Wybraniec Premiera PC

anulowana

producent: Shanda Games wydawca: Frogster Interactive Pictures AG wydawca PL: Frogster Online Gaming GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Eligium: Wybraniec

Lineage II

Dark Age of Camelot

Knight Online

Eligium to produkcja MMORPG osadzona w realiach fantasy. Działa ona na zasadach free-to-play, czyli pozwala na rozgrywkę bez uiszczania żadnych opłat, aczkolwiek oferuje system mikrotransakcji, gdzie za realną walutę możemy zakupić szereg dodatków. Jej dystrybucją zajmuje się firma Frogster, odpowiedzialna również za popularne Runes of Magic.

Gra pozwala nam na wcielenie się w tytułowego Wybrańca, przed którym stanęło niezwykle trudne zadanie uratowania świata od zagłady. Krainie Eligium grozi bowiem inwazja demonów i bez pomocy ze strony naszego bohatera zostanie ona wystawiona na pastwę żądnych destrukcji piekielnych istot.

Eligium w przeciwieństwie do większości darmowych tytułów MMORPG, duży nacisk kładzie nie tylko na zwiedzanie podziemi i liczne walki, ale także na rozwiązywanie questów. Tych ostatnich – głównych i pobocznych – według twórców jest ponad 3000. Tytuł oferuje pięć grywalnych kombinacji różnych ras i klas, a także rozbudowane możliwości rozwoju naszej postaci. Wraz z postępami w zabawie możemy wybierać dla naszego herosa nowe specjalizacje, a także ulepszać przedmioty zgromadzone w ekwipunku. Rozgrywkę urozmaica rozbudowany system gildii i liczne możliwości starć PvP.

Podczas zabawy towarzyszą nam chowańce i wierzchowce, które wspomogą nas w walce i przeniosą nadmiar ekwipunku. Dla najbardziej ambitnych graczy twórcy przygotowali również rozbudowany system rankingowy i dziesiątki statystyk, które podsumują nasze poczynania w świecie Eligium. Sama kraina jest zupełnie otwarta – podczas nieskrępowanych wędrówek natkniemy się na całą plejadę miejsc doskonale znanych z innych gier MMORPG utrzymanych w stylistyce fantasy, takich jak góry, lochy czy lasy.

Całość została wykonana w grafice 3D, która – choć odbiegająca od współczesnych standardów – wzorem konkurencji jest barwna i bardzo plastyczna, dzięki czemu łatwiej wytrzyma próbę czasu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eligium: Wybraniec: Odpowiednia dla każdego wieku.