Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Knight Online (PC)

Knight Online PC

Rozbudowana produkcja Massively Multiplayer Online Role-Playing, w której gracze przenoszą się do fantastycznego, wirtualnego świata, wykonują szereg questów, doskonalą statystyki prowadzonego bohatera i nieustannie walczą z napotkanymi potworami.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Knight Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6grudnia2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knight Online to rozbudowana produkcja Massively Multiplayer Online Role-Playing, w której gracze przenoszą się do fantastycznego, wirtualnego świata, wykonują szereg questów, doskonalą statystyki prowadzonego bohatera i nieustannie walczą z napotkanymi potworami. Otoczkę fabularną stanowi tutaj odwieczny konflikt pomiędzy dwoma rasami: El Morad (ludzie) i Karus (orkowie).

Podobnie jak w wielu innych MMOcRPG, gracze zaczynają od stworzenia unikatowej postaci. Wybierają płeć, definiują wygląd, decydują się na jeden z kilku rodzajów profesji (wojownik, kapłan, łotrzyk oraz magik) i przeznaczają punkty z puli startowej na wybrane umiejętności podstawowe (obrona, bieganie, etc.) czy zaawansowane (krzyk, odporność na obrażenia, prowokowanie wroga, itd.). Dodatkowo, herosi posługujący się magią decydują się na jej rodzaj/szkołę (trzy standardowe: związane z ogniem, lodem i piorunami). Każdy zdobyty poziom doświadczenia pozwala na rozdanie kolejnych punktów pomiędzy zdolności (im wyższy level, tym więcej możliwości pojawia się do wyboru - konieczność zdecydowania się na określoną specjalizację).

Zadania, jakie postawili przed grającymi twórcy programu są zróżnicowane: od polowań na bestie czy akcji ratunkowych, do wykonywania misji na zlecenie u wybranych bohaterów niezależnych (NPC-tów). Nie zapomniano również o opcji handlu pomiędzy postaciami, walkach PvP (Player versus Player), czy działaniach w określonych drużynach/klanach (czyli tzw. party game). Na drodze rywalizujących online staje mnóstwo rozmaitych kreatur - niektóre atakują w dużych grupach, inne (silniejsze) pojedynczo, licząc na zaskoczenie prowadzonej postaci. Jeżeli zaś chodzi o dostępny arsenał broni czy innego rodzaju wyposażenie, to w Knight Online można znaleźć praktycznie cały asortyment typowy dla produkcji tego typu - od mieczy (krótkie, długie, obusieczne), poprzez łuki, topory, tarcze, zbroje, hełmy, sztylety, maczugi, włócznie, aż do pierścieni, naszyjników czy amuletów (inne właściwości, zastosowanie, cechy specjalne). Nie brakuje także przedmiotów magicznych.

Zarówno sterowanie, jak i korzystanie z interfejsu nie stanowią w Knight Online żadnego problemu. Środowisko, w którym poruszają się gracze wykonano w pełnym trójwymiarze (dobrze dopracowane modele postaci, broni, kolejne animacje i wszelkie elementy otoczenia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Gry podobne do Knight Online

Wymagania wiekowe Knight Online

12+

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy
Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy

wiadomość22 maja 2007

Nie od dziś wiadomo, że MMOcRPG to dynamicznie rozwijający się gatunek gier komputerowych. Liczba fanów poświęcających czas i pieniądze na ten rodzaj rozrywki rośnie z roku na rok. Kolejnym tego dowodem jest powodzenie tytułu Knight Online.