Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Knight Online (PC)
OkładkaKnight Online (PC)

Knight Online PC

Rozbudowana produkcja Massively Multiplayer Online Role-Playing, w której gracze przenoszą się do fantastycznego, wirtualnego świata, wykonują szereg questów, doskonalą statystyki prowadzonego bohatera i nieustannie walczą z napotkanymi potworami.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Knight Online Premiera PC

6grudnia2004

producent: Terra ICT Sdn. Bhd. wydawca: K2Network Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Knight Online

MU Online

Dark Age of Camelot

KAL-Online

Knight Online to rozbudowana produkcja Massively Multiplayer Online Role-Playing, w której gracze przenoszą się do fantastycznego, wirtualnego świata, wykonują szereg questów, doskonalą statystyki prowadzonego bohatera i nieustannie walczą z napotkanymi potworami. Otoczkę fabularną stanowi tutaj odwieczny konflikt pomiędzy dwoma rasami: El Morad (ludzie) i Karus (orkowie).

Podobnie jak w wielu innych MMOcRPG, gracze zaczynają od stworzenia unikatowej postaci. Wybierają płeć, definiują wygląd, decydują się na jeden z kilku rodzajów profesji (wojownik, kapłan, łotrzyk oraz magik) i przeznaczają punkty z puli startowej na wybrane umiejętności podstawowe (obrona, bieganie, etc.) czy zaawansowane (krzyk, odporność na obrażenia, prowokowanie wroga, itd.). Dodatkowo, herosi posługujący się magią decydują się na jej rodzaj/szkołę (trzy standardowe: związane z ogniem, lodem i piorunami). Każdy zdobyty poziom doświadczenia pozwala na rozdanie kolejnych punktów pomiędzy zdolności (im wyższy level, tym więcej możliwości pojawia się do wyboru - konieczność zdecydowania się na określoną specjalizację).

Zadania, jakie postawili przed grającymi twórcy programu są zróżnicowane: od polowań na bestie czy akcji ratunkowych, do wykonywania misji na zlecenie u wybranych bohaterów niezależnych (NPC-tów). Nie zapomniano również o opcji handlu pomiędzy postaciami, walkach PvP (Player versus Player), czy działaniach w określonych drużynach/klanach (czyli tzw. party game). Na drodze rywalizujących online staje mnóstwo rozmaitych kreatur - niektóre atakują w dużych grupach, inne (silniejsze) pojedynczo, licząc na zaskoczenie prowadzonej postaci. Jeżeli zaś chodzi o dostępny arsenał broni czy innego rodzaju wyposażenie, to w Knight Online można znaleźć praktycznie cały asortyment typowy dla produkcji tego typu - od mieczy (krótkie, długie, obusieczne), poprzez łuki, topory, tarcze, zbroje, hełmy, sztylety, maczugi, włócznie, aż do pierścieni, naszyjników czy amuletów (inne właściwości, zastosowanie, cechy specjalne). Nie brakuje także przedmiotów magicznych.

Zarówno sterowanie, jak i korzystanie z interfejsu nie stanowią w Knight Online żadnego problemu. Środowisko, w którym poruszają się gracze wykonano w pełnym trójwymiarze (dobrze dopracowane modele postaci, broni, kolejne animacje i wszelkie elementy otoczenia).

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Knight Online: 12+