Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka KAL-Online (PC)

KAL-Online PC

Koreańskie MMORPG osadzone w fikcyjnym świecie inspirowanym orientalnym fantasy. Można stać się jednym z ośmiu typów postaci, w tym łucznikiem (Goong-Soo), rycerzem (Mu-Sa) i magiem (Joo-Sool-Sa).

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka KAL-Online (PC)

producent: INix Soft

wydawca: INix Soft

wydawca PL: INix Soft

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lipca2005

3marca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

KAL-Online to koreańska gra z gatunku MMOcRPG. Jej akcja rozgrywa się fantastycznym, wyimaginowanym świecie pełnym orientalnych akcentów, mitów, wzorów itp. Gracze mogą dowolnie stworzyć swojego bohatera, wybierając jego płeć, budowę ciała, a także inne indywidualne parametry startowe (siła, inteligencja etc.), po czym przystępują do eksploracji królestwa Naraeha oraz walki w obronie jego suwerenności. To ogromne państwo, rozciągające się na powierzchni bliskiej 60 tysiącom mil kwadratowych, zostało najechane przez armię monstrów prowadzonych przez Ban-Go, odrodzonego króla demonów, dawniej przywódcę zbuntowanego plemiona Seotae. Można stać się jednym z ośmiu typów postaci, w tym łucznikiem (Goong-Soo), rycerzem (Mu-Sa) i magiem (Joo-Sool-Sa). Dla każdej klasy autorzy przewidzieli dwie ścieżki rozwoju. Dla przykładu rycerza można rozwinąć na generała lub mistrza miecza (God of Sword), a maga w doradcę wojskowego lub Ascetę. Naturalnie tylko od grającego zależy to jak rozwinie swego awatara. Duże znaczenie w jego możliwościach mają też wszelkiego rodzaju przedmioty, bronie czy zbroje, w jakie go wyposażymy. Jak w każdym szanującym się MMO, tak i tu w świecie gry znajdujemy setki przedmiotów różnego przeznaczenia, przy czym te najlepsze pochodzą z bardzo mocnych monstrów lub też są nagrodami za wykonanie questów.

Co prawda w KAL-Online naszym głównym zadaniem jest walka z demonicznymi kreaturami Ban-Go (czyli PvE), lecz twórcy umożliwili nam pojedynkowanie się z innymi osobami (PvP). Co się tyczy demonów, to nie możemy narzekać na małą ich różnorodność. Mamy tu kilka rodzajów duchów, pół ludzi-pół zwierzęta, typowe demony z innych wymiarów i jeszcze wiele tym podobnych stworzeń. Poza walką gra oferuje też szereg innych aktywności w jakich można się spełniać. Mowa między innymi o handlu zdobytymi przedmiotami, czy też łowieniu ryb, a następnie sprzedawaniu ich lub przyrządzaniu z nich potraw w karczmie. Rzecz jasna podstawą gier tego typu jest dzielenie przygód z przyjaciółmi, dlatego też KAL-Online pozwala na łączenie się w grupy oraz tworzenie gildii.

Gra posiada ładną, choć nie najnowocześniejszą grafikę 3D oraz intuicyjny interfejs (wbudowany czat) wzorowany na tym, który mogliśmy zobaczyć w Dark Age of Camelot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 533 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do KAL-Online

Wymagania wiekowe KAL-Online

12+

Wymagania sprzętowe KAL-Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1
  • 6GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
KAL-Online - zapowiedź
KAL-Online - zapowiedź

Przed premierą 25 lipca 2005, 11:19

Prócz demonów w świecie KAL-Online występują także neutralne istoty, jak np. wodne smoki czy Doggebi – wielkie i silne kamienne potwory. Są też pół-ludzie, pół-zwierzęta, które odrzucone przez świat zwierząt i świat ludzi nienawidzą obu tych społeczności. Gracze spotkają także dotknięte klątwą duchy, które nie mogą z jej powodu przejść na drugi świat – zazwyczaj nawiedzają jedno konkretne miejsce.