Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2007, 12:33

autor: Sargeras

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy

Nie od dziś wiadomo, że MMOcRPG to dynamicznie rozwijający się gatunek gier komputerowych. Liczba fanów poświęcających czas i pieniądze na ten rodzaj rozrywki rośnie z roku na rok. Kolejnym tego dowodem jest powodzenie tytułu Knight Online.

Nie od dziś wiadomo, że MMOcRPG to dynamicznie rozwijający się gatunek gier komputerowych. Liczba fanów poświęcających czas i pieniądze na ten rodzaj rozrywki rośnie z roku na rok. Kolejnym tego dowodem jest powodzenie tytułu Knight Online.

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy - ilustracja #1

 

Knight Online, dziecko koreańskich firm Mgame Corporation (produkcja) i K2Network Incorporated (dystrybuja), może się poszczycić tym, że liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 4 miliony. KO, które weszło na rynek w 2004 roku, jest osadzone w świecie fantasy, gdzie toczy się wojna pomiędzy ludźmi i orkami. Gracz wybiera jedną z tych ras, wybiera profesję i rusza w świat, gdzie jego zadaniami jest wykonywanie questów i uśmiercanie postaci reprezentujących wrażą rasę. W sumie nic nadzwyczajnego. Skąd więc sukces gry?

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy - ilustracja #2

 

Przyczyn należy przede wszystkim upatrywać w systemie płatności, a w zasadzie w generalnym braku płatności. W KO nie ma płacimy abonamentu ani za soft, choć istnieją płatne opcje dla chętnych. PvP (walka graczy przeciwko graczom) jest masowe i nieograniczone, co generalnie uważane jest za zaletę gry, choć wielu równocześnie twierdzi, że możliwość zabijania avatarów bez względu na miejsce i poziom nie jest czymś pozytywnym. Na serwerach urządzane są codziennie konkursy z cennymi nagrodami. Za kolejną przyczynę sukcesu KO uznaję się najnowsze rozszerzenie pod tytułem Reign of Fire Drake, które zostało entuzjastycznie przyjęte przez fanów, a poza tym spowodowało znaczny wzrost liczby graczy.

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy - ilustracja #3

 

Knight Online była początkowo grą wydaną w koreańskiej wersji językowej. Jednak z czasem językowy zasięg znacznie się rozrósł i dzisiaj sieć serwerów KO obejmuje Koreę Południową, Tajwan, Chiny, Malezję, Japonię i Amerykę Północną.

Więcej na temat tego wysoce popularnego tytułu MMOcRPG rodem z Azji można znaleźć w naszej encyklopedii oraz na oficjalnej witrynie.