Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 maja 2007

Poradnik: UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2007, 19:11

Witam wszystkich w poradniku poświęconym grze Ufo: Bitwa o Marsa (Afterlight). BoM to najnowszy tytuł ze stajni Altara, który zamyka trylogię gier o walkach z Obcymi. Tytuł ten jest w wielu elementach bardzo podobny do poprzednich części. Z tego też powodu poradnik ten dedykuję osobom, które dopiero zaczynają przygodę z serią i nie mają pomysłu jak tę grę „ugryźć”.

Official Xbox Magazine UK ujawnia kolejne informacje dotyczące Grand Theft Auto IV
Official Xbox Magazine UK ujawnia kolejne informacje dotyczące Grand Theft Auto IV

Vercetti, 10 maja 2007, 17:45

Wiadomości na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto nigdy za wiele – taki przynajmniej wniosek można wysnuć na podstawie ostatniej edycji comiesięcznego zestawienia „Najczęściej wyszukiwanych tytułów na GOL-u”. W związku z tym nadszedł czas na kolejną dawkę informacji dotyczących dzieła Rockstar Games, którą to w ostatnim czasie zaserwowało swym odbiorcom brytyjskie czasopism

Co szykuje Funcom pod nazwą Cry Gaia?

eLKaeR, 10 maja 2007, 17:32

Wymagającą łamigłówkę zaserwowali nam ludzie z Funcom. Najpierw trzeba było przerobić wersy, opublikowane przez serwis Eurogamer, na adresy internetowe (np. www.agrimoddarcanesky.com), a po ich odwiedzeniu złożyć ujrzane litery w hasło "DARK DAYS ARE COMING". To ostatnie stanowiło klucz do układanki, której rozwiązanie ujawniło nam, nad czym pracują teraz twórcy Anarchy Online.

Guitar Hero: Rock the 80's już w lipcu dla użytkowników konsol PlayStation 2
Guitar Hero: Rock the 80's już w lipcu dla użytkowników konsol PlayStation 2

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 17:29

Już za dwa miesiące na amerykańskim rynku zadebiutuje kolejna gra z cyklu Guitar Hero. Dedykowany konsolom PlayStation 2 produkt przeniesie nas w przeszłość o dwie dekady i pozwoli rozkoszować się hitami rockowymi z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Final Fantasy XII w wersji International w drugiej połowie tegorocznych wakacji
Final Fantasy XII w wersji International w drugiej połowie tegorocznych wakacji

eLKaeR, 10 maja 2007, 16:55

Firma Square Enix znana jest z wydawania po pewnym czasie od pierwotnych premier niektórych swoich produktów specjalnych ich wersji. W przypadku sagi Final Fantasy chodzi o edycje, określane jako International. Są to najczęściej oryginalne wersje dalekowschodnie, wyposażone w bonusowe elementy z innych wariantów regionalnych i umożliwiające wybór dwóch języków. Tak będzie też z Final Fantasy XII.

Japończycy kupili już 10 milionów sztuk DS Lite

Vercetti, 10 maja 2007, 16:15

Japoński magazyn Famitsu przeprowadził ostatnio na swym rodzimym rynku badania dotyczące sprzedaży konsol. Wynikło z nich, że handheld DS Lite, czyli ulepszona wersja Dual Screena Nintendo, od momentu swej premiery rozszedł się w Kraju Kwitnącej Wiśni w liczbie 10 mln sztuk, potrzebując na ustanowienie tegoż rekordu zaledwie 61 tygodni.

Forza Motorsport 2 w
Forza Motorsport 2 w "złocie"

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 16:02

Druga odsłona cyklu Forza Motorsport, której opracowanie zawdzięczamy firmie Turn 10 Studios, jest już gotowa. Odpowiedzialny za wydanie programu koncern Microsoft Game Studios oznajmił kilkadziesiąt minut temu w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że produkt osiągnął już „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Ogłoszono Turniej Gier Komputerowych "HEDSZOT XL"

Major Doktor Upiorna, 10 maja 2007, 15:35

Studenckie Koło Naukowe InFORMAT, mieszczące się przy wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na Politechnice Opolskiej ogłosiło Turniej Gier Komputerowych "HEDSZOT XL". Odbędzie się on w dniach 14-15 maja br. w Auli Politechniki Opolskiej w Zespole Dydaktycznym "Łącznik".

Star Ocean: First Departure w produkcji
Star Ocean: First Departure w produkcji

Vercetti, 10 maja 2007, 15:35

W miniony wtorek informowaliśmy Szanownych Czytelników o tym, że studio Square Enix pracuje nad nowym tytułem przeznaczonym na przenośną konsolkę PlayStation Portable. Mowa oczywiście o grze Dissidia: Final Fantasy, która zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższy weekend. Okazuje się jednak, że nie będzie to jedyna produkcja, jaka w najbliższym czasie trafi do posiadaczy PSP

Mario Party 8 trafi do Europy jeszcze w czerwcu
Mario Party 8 trafi do Europy jeszcze w czerwcu

Vercetti, 10 maja 2007, 15:05

Po tym, jak Nintendo zdecydowało się na opóźnienie światowej premiery gry Mario Party 8, wielu fanów przygód wąsatego hydraulika obawiało się, że zręcznościówka z jego udziałem zadebiutuje na Wii dopiero w lipcu lub sierpniu bieżącego roku. Okazuje się jednak, że gracze otrzymają wspomnianą pozycję nieco wcześniej, bo już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Demo Forza Motorsport 2 dostępne w polskiej wersji językowej!
Demo Forza Motorsport 2 dostępne w polskiej wersji językowej!

BK, 10 maja 2007, 14:00

Od wczoraj posiadacze konsoli Xbox 360 mogą korzystać z polskiej wersji dashboardu, dziś Microsoft przygotował dla naszych rodaków kolejną niespodziankę. Wersja demonstracyjna gry Forza Motorsport 2, którą można pobrać od kilku godzin, dostępna jest w polskiej wersji językowej!

Square Enix zaprezentowało pierwsze screeny z The Last Remnant
Square Enix zaprezentowało pierwsze screeny z The Last Remnant

BK, 10 maja 2007, 13:44

Podczas odbywającej się w Japonii konferencji prasowej, firma Square Enix oficjalnie poinformowała, że trwają prace nad nową grą z gatunku jRPG, zatytułowaną The Last Remnant. Potwierdzono również, że korzystająca z Unreal Engine 3 produkcja ukaże się w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Ekspansja THQ na rynku gier mobilnych

Sargeras, 10 maja 2007, 13:04

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o nowej strategii THQ, przodującego wydawcy gier na świecie. Jej głównym założeniem jest segmentacja oferty wydawniczej, co oznacza rezygnację z prób umieszczania każdego tytułu na jak największej liczbie platform. Ponadto koncern ostatnio uaktywnia się na rynku gier mobilnych.

Sound Novel powraca na PS3

Sargeras, 10 maja 2007, 12:56

Zgodnie z informacjami podanymi przez japoński magazyn Weekly Famitsu koncern Sega pracuje nad kolejną odsłoną serii Sound Novel. Gra będzie miała tytuł Imabikisou i zostanie wydana na platformę PlayStation 3.

Zbuduj własną knajpkę z burgerami
Zbuduj własną knajpkę z burgerami

Major Doktor Upiorna, 10 maja 2007, 12:12

Nie skłamię jeżeli napiszę, że gra polegająca na zakładaniu i prowadzeniu własnej restauracji przewinęła się chyba przez każdego miłośnika elektronicznej rozrywki. Przykładowo posiadacze konsol PlayStation Portable i Nintendo DS otrzymali Diner Dash, ci drudzy dostali także Cake Mania. Obecnie na horyzoncie pojawił się kolejny tytuł z tego gatunku o nazwie Burger Island.

Najnowsza gra z cyklu C&C mogłaby doczekać się konwersji na PlayStation 3 i Wii
Najnowsza gra z cyklu C&C mogłaby doczekać się konwersji na PlayStation 3 i Wii

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 12:10

Gra Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium, którą od dwóch dni eksploatują użytkownicy Xboksów 360, mogłaby doczekać się konwersji na inne konsole. Nie wykluczył tego jeden z współtwórców najnowszej odsłony cyklu, który rozmawiał z redaktorem australijskiego magazynu Gameplayer.

Odpłatne opcje w 9Dragons
Odpłatne opcje w 9Dragons

Sargeras, 10 maja 2007, 11:28

Amerykański wydawca gier sieciowych - Acclaim Games - ogłosił, iż zamierza wprowadzić odpłatne opcje w grze 9Dragons. Jest to ostatnio coraz częściej stosowana strategia: nie ma opłat za soft, nie ma miesięcznego abonamentu, ale jeśli chcesz w grze osiągnąć więcej niż inni, to musisz płacić.

Ron Gilbert pracuje nad przygodówką Penny Arcade
Ron Gilbert pracuje nad przygodówką Penny Arcade

Sargeras, 10 maja 2007, 10:19

Hothead Games, kanadyjski producent gier podał informację o cennym nabytku, jaki udało się mu uzyskać. Konkretnie chodzi o Rona Gilberta, współtwórcę między innymi serii Monkey Island, który cieszy się renomą w światku gier przygodowych. Gilbert będzie pracował nad serią gier Penny Arcade Adventures.

Infernal rozpoczyna podbój amerykańskiego rynku
Infernal rozpoczyna podbój amerykańskiego rynku

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 10:11

Produkt warszawskiej firmy Metropolis Software o nazwie Infernal rozpoczyna podbój amerykańskiego rynku. Przygody Ryana Lennoksa zostały wysłane już do sklepów w Stanach Zjednoczonych, o czym wczoraj poinformował koncern Eidos Interactive, Inc.

Wiemy więcej na temat Dissidia: Final Fantasy
Wiemy więcej na temat Dissidia: Final Fantasy

eLKaeR, 10 maja 2007, 09:44

Nie tylko o trójwymiarowej wersji Final Fantasy IV dla Nintendo DS można przeczytać w najnowszym numerze japońskiego magazynu Shonen Jump. Znalazło się tam bowiem także nieco informacji, dotyczących ujawnionej przedwczoraj gry pt. Dissidia: Final Fantasy dla PlayStation Portable. Warto zauważyć, że Square Enix zapowie oficjalnie oba powyższe produkty dopiero w najbliższy weekend.

Nadchodzi pierwszy trailer Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Nadchodzi pierwszy trailer Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

eLKaeR, 10 maja 2007, 09:09

Nowy wizerunek Sama Fishera z gry Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction widzieliśmy już na obrazkach z fińskiego magazynu Pelaaja oraz na tapetach z serwisu GameWallpapers.com. Brakuje nam jeszcze przedstawienia tego bohatera w ruchu, ale o to zadba popularny amerykański kanał telewizyjny Spike TV.

Zapowiedziano dodatek do Theatre of War

lhorror, 10 maja 2007, 09:02

Firmy Battlefront.com i 1C zapowiedziały dodatek do Theatre of War o nazwie Battle for Moscow. Rozszerzy on grę o nową kampanię, która składać się będzie z 10 misji. Dzięki niej fani tej produkcji wezmą udział w drugim ataku Niemców na Moskwę w listopadzie 1941 roku (zarówno po stronie Rosjan, jak i sił III Rzeszy).

Magazyn Shonen Jump potwierdza istnienie gry Final Fantasy IV w wersji na DS
Magazyn Shonen Jump potwierdza istnienie gry Final Fantasy IV w wersji na DS

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 08:36

Chociaż koncern Square Enix nadal milczy w sprawie przeróbki czwartej odsłony cyklu Final Fantasy, posiadacze konsoli Nintendo DS mogą być już pewni, że taki produkt powstanie. Krótką zapowiedź gry, wraz z pierwszymi obrazkami, opublikowano w czasopiśmie Shonen Jump.

Jessica Biel jako Chun-Li?
Jessica Biel jako Chun-Li?

eLKaeR, 10 maja 2007, 08:23

W przyszłym roku powinniśmy doczekać się kinowej premiery nowego pełnometrażowego filmu rodem z Hollywood, związanego z grami spod znaku Street Fighter. Będzie to więc czternaście lat po premierze niekoniecznie udanego Ulicznego wojownika (w roli głównej Jean-Claude Van Damme). Właśnie pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat obsady nadchodzącego filmu.

Wersja demonstracyjna Forza Motorsport 2 już dzisiaj!

Jiker, 10 maja 2007, 08:06

Wersja demonstracyjna gry Forza Motorsport 2 zadebiutuje w ramach usługi Xbox Live Marketplace już dzisiaj! Możliwość pobrania odpowiedniego pliku zostanie aktywowana, według naszych obliczeń, dokładnie o godzinie 11:00 polskiego czasu.

Historia Don Kichota z perspektywy osła

Major Doktor Upiorna, 10 maja 2007, 07:47

Hiszpański reżyser Jose Pozo pracuje właśnie nad filmem animowanym, opowiadającym historię Don Kichota. Developerzy ze stajni Revistronic postanowili przenieść ten pomysł do świata elektronicznej rozrywki i zapowiedzieli grę o nazwie Donkey Xote. Zarówno gra, jak i jej animowany pierwowzór przedstawi nieco alternatywną wersję historii błędnego rycerza, opowiedzianą przez osła imieniem Rucio.

Potwierdzono Soul Calibur: Legends
Potwierdzono Soul Calibur: Legends

eLKaeR, 10 maja 2007, 07:44

Pochodzące z dalekowschodniej prasy nieoficjalne doniesienia na temat nowej gry z cyklu Soul Calibur zostały właśnie potwierdzone przez korporację Namco Bandai. Tak jak napisaliśmy już wcześniej, nadchodzący produkt pt. Soul Calibur: Legends zmierza wyłącznie ku platformie Wii i nie będzie tradycyjnie bijatyką, lecz atrakcyjną hybrydą akcji i przygody, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby.

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Japonii (10/05/07)
Dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Japonii (10/05/07)

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 07:42

Obserwując ranking japońskich bestsellerów, który regularnie przygotowywany jest przez firmę Media Create, można dojść do wniosku, że w Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedawane są wyłącznie produkty na konsole koncernu Nintendo. W tygodniu zakończonym 6 maja przewaga tytułów na Dual Screeny i Wii okazała się po prostu miażdżąca...

Zapowiedziano grę Napoleon Dynamite

Major Doktor Upiorna, 10 maja 2007, 07:37

Korporacja Crave Entertainment zapowiedziała, że zamierza przygotować grę Napoleon Dynamite. Ma ona być elektroniczno-rozrywkowym odpowiednikiem filmu o tej samej nazwie (polski tytuł: Napoleon Wybuchowiec). W związku z tym użytkownik otrzyma sposobność pokierowania bohaterem, który wyglądem odstaje od małomiasteczkowej społeczności oraz pomorze mu zrealizować rodzące się co rusz szalone pomysły.

Premiera przygodówki Anacapri: The Dream już za miesiąc
Premiera przygodówki Anacapri: The Dream już za miesiąc

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 07:32

Gra przygodowa Anacapri: The Dream ma już swojego wydawcę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Produktem tym zainteresowała się firma Got Game Entertainment, o czym wczoraj dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia prasowego.

Daikatana powraca w postaci okrojonej wersji gry, umożliwiającej zmagania w sieci
Daikatana powraca w postaci okrojonej wersji gry, umożliwiającej zmagania w sieci

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 07:18

Kilka dni temu dwóch fanów gry Daikatana opublikowało w Internecie okrojoną wersję tej pierwszoosobowej strzelaniny, która pozwala wyłącznie na zmagania w trybie wieloosobowym. Inicjatywie tej przyklasnął sam John Romero (główny projektant tego programu), zamieszczając odpowiednią wiadomość na łamach swojego serwisu.

Kolejne doniesienia nt. współpracy EA ze Stevenem Spielbergiem

Major Doktor Upiorna, 10 maja 2007, 07:17

O tym, że firma Electronic Arts przygotowuje trzy tajemnicze projekty we współpracy ze znanym reżyserem Stevenem Spielbergiem informowaliśmy Was już kilkakrotnie. Jednak za każdym razem dane na ten temat były nieco skromne. Obecnie przedstawiciele wspomnianej korporacji podczas zorganizowanej konferencji ujawnili kilka drobnych szczegółów odnośnie pierwszej z tworzonych gier.

Gra FlatOut: Ultimate Carnage doczeka się dema przed premierą
Gra FlatOut: Ultimate Carnage doczeka się dema przed premierą

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 07:14

Nim najnowszy produkt z cyklu FlatOut ujrzy światło dzienne, użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli wypróbować grę za pośrednictwem jej wersji demonstracyjnej. Zapewnił o tym wczoraj przedstawiciel firmy Bugbear Entertainment Ltd.

Prace nad grą Shadowrun zostały zakończone

Krystian Smoszna, 10 maja 2007, 07:06

29 maja będziemy świadkami wydarzenia o randze historycznej! Tego właśnie dnia przekonamy się, czy użytkownicy padów będą równorzędnymi rywalami dla graczy korzystających z klawiatury i myszek. Na rynku zadebiutuje bowiem Shadowrun – pierwszy produkt, który pozwoli rywalizować posiadaczom Xboksów 360 i PeCetów.