Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 maja 2007

Riddick na X360 i PS3 potwierdzony
Riddick na X360 i PS3 potwierdzony

Vercetti, 18 maja 2007, 19:48

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was o rewelacjach magazynu Game Informer, którego redaktorzy twierdzili, że gra The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay doczeka się swojej next-genowej edycji. Doniesienia te zostały dzisiaj potwierdzone przez twórców strzelanki, studio Starbreeze AB.

Two Worlds a sprawa polska

Vercetti, 18 maja 2007, 19:05

Wydana przed dziewięcioma dniami produkcja krakowskiego Reality Pump wzbudziła spore zainteresowanie nie tylko wśród zachodnich odbiorców, ale również (a może: przede wszystkim) w gronie rodzimych odbiorców, którzy w dalszym ciągu z niecierpliwością czekają na zlokalizowaną edycję Two Worlds.

Oficjalna zapowiedź kontynuacji Rayman Raving Rabbids nastąpi już wkrótce
Oficjalna zapowiedź kontynuacji Rayman Raving Rabbids nastąpi już wkrótce

eLKaeR, 18 maja 2007, 18:55

Tylko cztery dni dzielą nas od imprezy o nazwie Ubi Days Paris 2007, którą zorganizuje korporacja Ubisoft Entertainment w stolicy Francji – pisaliśmy o tym przedwczoraj. Właśnie natrafiliśmy na pewne informacje, pozwalające przypuszczać, że w przyszłym tygodniu nad Sekwaną zostanie oficjalnie ujawniony sequel jednej z najzabawniejszych gier, wydanych w ciągu ostatniego półrocza.

Pierwsza prezentacja Winning Eleven 2007 pod koniec czerwca

Vercetti, 18 maja 2007, 18:15

Japońskie Konami ujawniło dzisiaj czas i miejsce pierwszej, oficjalnej prezentacji nowej kopanki z serii Winning Eleven (znanej w Europie jako Pro Evolution Soccer). Tegoroczna odsłona popularnej symulacji piłki nożnej zostanie pokazana w Tokio, 23 czerwca 2007, w trakcie imprezy o nazwie 26th New Generation World Hobby Fair.

Next-genowy SingStar w lipcu
Next-genowy SingStar w lipcu

Vercetti, 18 maja 2007, 17:30

Posiadacze konsol PlayStation 3 z utęsknieniem czekają na nową odsłonę popularnej serii SingStar, w której to dane będzie im wcielić się w rolę wirtualnego wokalisty. Na zakończonej niedawno imprezie o nazwie Gamers Day wydawca opisywanej pozycji, koncern Sony Computer Entertainment poinformował, że przygotowywany przezeń tytuł zadebiutuje na rynku 25 lipca 2007.

Nowe informacje nt. gry Final Fantasy: Crystal Chronicles - Crystal Bearers
Nowe informacje nt. gry Final Fantasy: Crystal Chronicles - Crystal Bearers

Major Doktor Upiorna, 18 maja 2007, 16:46

Pierwsze wieści na temat nowej gry z mini-serii Final Fantasy: Crystal Chronicles dotarły do nas na początku marca ubiegłego roku. Od tamtej pory na temat Crystal Bearers wiedzieliśmy praktycznie niewiele, aż do teraz. Serwis informacyjny IGN na swoich łamach opublikował kilka stosunkowo istotnych informacji odnośnie owej pozycji.

Donkey Kong Country 2 debiutuje w usłudze Virtual Console
Donkey Kong Country 2 debiutuje w usłudze Virtual Console

Vercetti, 18 maja 2007, 15:50

Pod koniec 1995 r. na konsoli SNES ukazała się produkcja o nazwie Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest, stworzona na zlecenie Nintendo przez studio Rareware. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotąd zetknąć się z tą produkcją, mają teraz okazję ku temu, by nadrobić zaległości.

Kampania reklamowa gry Mario Strikers Charged  z udziałem znanych piłkarzy
Kampania reklamowa gry Mario Strikers Charged z udziałem znanych piłkarzy

Major Doktor Upiorna, 18 maja 2007, 15:30

Doszły do nas wieści, że gra Mario Strikers Charged będzie miała niezwykle atrakcyjną reklamę na terenie Wielkiej Brytanii. Otóż w akcję rozpowszechniająca ten tytuł zaangażował się Ian Wright i jego syn Shaun Wright-Phillips. Obaj panowie są niezwykle silnie związani z piłą nożna, która rzecz jasna stanowi główny element nowej gry z popularnym hydraulikiem w roli głównej.

Byli pracownicy Electronic Arts teraz pod szyldem Atomic Robot Games
Byli pracownicy Electronic Arts teraz pod szyldem Atomic Robot Games

eLKaeR, 18 maja 2007, 15:15

Na terenie Kolumbii Brytyjskiej działa kanadyjska placówka korporacji Electronic Arts, zlokalizowana w Burnaby i odpowiedzialna m.in. za ostatnie odsłony serii Need for Speed. Natomiast w leżącym nieopodal Vancouver otworzyła właśnie swe podwoje niezależna firma developerska, zrzeszająca głównie niegdysiejszych "Elektroników".

Toy Golf 2 jeszcze w tym roku
Toy Golf 2 jeszcze w tym roku

Major Doktor Upiorna, 18 maja 2007, 14:14

Jak się dowiedzieliśmy Telcogames, producent gier dla telefonów komórkowych, rozpoczął współpracę z firmą ZOO Digital Publishing. Obiektem ich działań ma się stać kolejna pozycja spod popularnego znaku Toy Golf. Do tej pory tym nieco szalonym wcieleniem golfu mogli się cieszyć posiadacze telefonów komórkowych, a od końca 2006 roku właściciele PeCetów.

Myśli nieprzemyślane - Oto moja broń
Myśli nieprzemyślane - Oto moja broń

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2007, 13:51

Jestem facetem od broni ciężkiej. A to jest moja broń.

Nowe informacje o God of War: Chains of Olympus
Nowe informacje o God of War: Chains of Olympus

Metatron, 18 maja 2007, 13:43

Dziennikarze serwisu GameSpot mieli okazję zapoznać się z krótką prezentacją szykowanej na PSP trzeciej części bestsellerowej gry God of War. Nie było to grywalne demo, ale pozwoliło rzucić nieco światła na trzymaną do niedawna w tajemnicy produkcję.

PSP Store startuje jesienią
PSP Store startuje jesienią

Metatron, 18 maja 2007, 13:27

Sony w ostatnich miesiącach zabrało się za solidną promocję PSP: rozszerzyło grupę docelową jego potencjalnych użytkowników o nastolatków, zmniejszyło cenę, a teraz pracuje nad wprowadzeniem PSP Store, odpowiednikiem sytemu e-dystrybucji dla posiadaczy PS3.

Xbox LIVE nie dla zmodyfikowanych konsol
Xbox LIVE nie dla zmodyfikowanych konsol

Metatron, 18 maja 2007, 13:10

Posiadacze X360, którzy zmodyfikowali swoją konsolę, mogą pożegnać się z serwisem Xbox LIVE. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika trzystasześćdziesiątki, dostęp do usług online dla użytkowników posiadających przerobioną konsolę został zablokowany przez Microsoft.

Ecco i Sonic dostali odpowiednie certyfikaty
Ecco i Sonic dostali odpowiednie certyfikaty

Major Doktor Upiorna, 18 maja 2007, 13:09

Potwierdziły się nasze doniesienia z środy, jakoby dwie klasyczne gry firmy SEGA o nazwach Sonic the Hedgehog: High Speed i Ecco the Dolphin miały pojawić się w ofercie usługi Xbox Live Arcade. W przedwczorajszym newsie pisaliśmy, że korporacja Microsoft starała się o uzyskanie certyfikatów organizacji ESRB.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (7-13 maja)

Metatron, 18 maja 2007, 12:57

Square Enix ma powody do radości. Oto kolejne produkcje wydane przez tego erpegowego giganta ponownie podbiły serca Japończyków. Świadczą o tym choćby sporządzony przez firmę Media Create ranking gier najlepiej sprzedających się w ubiegłym tygodniu (7-13 maja) w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Betatesty Halo 3 przedłużone o 4 dni
Betatesty Halo 3 przedłużone o 4 dni

Metatron, 18 maja 2007, 12:48

Betatesty oczekiwanej przez wielu graczy trzeciej części osadzonej w klimatach s-f strzelaniny FPP, Halo, rozpoczęły się na dobre. Według informacji zamieszczonych przez serwis Team Xbox, wczoraj w zmaganiach uczestniczyło już ponad trzysta tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie.

Project Treasure Island Z zmienia nazwę
Project Treasure Island Z zmienia nazwę

lhorror, 18 maja 2007, 11:37

Firma Capcom ogłosiła, że jej pierwsza produkcja stworzona wyłącznie na konsolę Wii, czyli Project Treasure Island Z zmienia nazwę. Gra ukaże się pod tytułem Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure.

Zapowiedziano Operation: Vietnam dla Nintendo DS
Zapowiedziano Operation: Vietnam dla Nintendo DS

lhorror, 18 maja 2007, 10:00

Firma Majesco Entertainment ogłosiła, że grupa Coyote Console pracuje nad nową grą akcji na Nintendo DS o tytule Operation: Vietnam. Jak łatwo się domyśleć, rozgrywka będzie się toczyć w ogarniętej wojną dżungli Wietnamskiej.

World in Conflict - mamy dla Was klucze do zamkniętej bety!
World in Conflict - mamy dla Was klucze do zamkniętej bety!

Łukasz Malik, 18 maja 2007, 08:24

Już pod koniec maja ruszy zamknięta beta World in Conflict, a co najważniejsze – mamy dla Was klucze. Wystarczy wziąć udział w naszym forumowym konkursie.

Niespodzianki dla fanów gier z serii Tomb Raider od serwisu GameTap
Niespodzianki dla fanów gier z serii Tomb Raider od serwisu GameTap

Krystian Smoszna, 18 maja 2007, 08:10

Z interesującą inicjatywą do fanów cyklu Tomb Raider wyszli twórcy serwisu GameTap. Uruchomili oni bowiem specjalną stronę internetową, która w dużej części poświęcona jest najnowszej odsłonie przygód Lary Croft – Tomb Raider: Anniversary.

LEGO Star Wars: The Complete Saga dla Wii, PS3, X360 i NDS?
LEGO Star Wars: The Complete Saga dla Wii, PS3, X360 i NDS?

eLKaeR, 18 maja 2007, 08:08

Jeśli wierzyć bazom danych amerykańskich sklepów (m.in. CD Universe i sieć Wal-Mart), to wzmiankowany przez nas trzynaście dni temu produkt o nazwie LEGO Star Wars: The Complete Saga zmierza nie tylko ku konsoli Wii. Sprzedawcy na liście docelowych platform sprzętowych wymieniają bowiem także PlayStation 3, Xboxa 360 oraz Nintendo DS.

Nintendo DS najlepiej sprzedającą się konsolą w kwietniu w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 18 maja 2007, 07:38

Amerykańska firma NPD Group, od lat zajmująca się badaniem rynku elektronicznej rozrywki, opublikowała wczoraj kolejny raport, w którym podsumowano sprzedaż konsol oraz oprogramowania w Stanach Zjednoczonych. Zestawienie dotyczy miesiąca kwietnia.

Pandemic Studios tworzy sequel Batman Begins?

eLKaeR, 18 maja 2007, 06:44

Mercenaries 2: World in Flames oraz Saboteur to tylko dwa spośród kilku przedsięwzięć, realizowanych obecnie przez utalentowanych developerów z Pandemic Studios. W zanadrzu chowają oni jeszcze tajemnicze projekty, oznaczone jako B, Q, Y i Z. Redakcja serwisu IGN.com twierdzi, że pod jednym z tych kryptonimów kryje się nowa gra, traktująca o przygodach Batmana.

Ojciec chrzestny ważny w obecnej i przyszłej działalności Electronic Arts

eLKaeR, 18 maja 2007, 06:06

Osiągalna dla posiadaczy siedmiu różnych platform (PC, PS2, PS3, oba Xboxy, PSP i Wii) gra The Godfather budzi mieszane uczucia – jedni chwalą ją za unikalną atmosferę niczym w filmowym i książkowym Ojcu chrzestnym, a inni ostro krytykują za mało efektowną grafikę. Korporacja Electronic Arts mocno wiąże jednak z tą marką teraźniejszość i przyszłość.

Następna część cyklu Deus Ex już w drodze!

eLKaeR, 18 maja 2007, 05:55

Ogłaszając w lutym bieżącego roku plan otwarcia nowego studia developerskiego w kanadyjskim Montrealu, korporacja Eidos Interactive miała już pewnikiem w zanadrzu to, o czym dowiedzieliśmy się teraz. Okazało się bowiem, iż w świeżo uruchomionej placówce powstaje kolejna odsłona słynnego cyklu Deus Ex.