Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 maja 2007

Czwarty Gothic bez developerskiego wkładu Piranha Bytes dla PeCetów i konsol

eLKaeR, 22 maja 2007, 22:22

Wszystkie cztery dotychczasowe produkty (trzy pełnoprawne gry oraz jeden dodatek) spod cRPG-owego znaku Gothic opracowali ludzie z firmy Piranha Bytes. Na tym kończy się dorobek owych developerów w niniejszym temacie, ponieważ właśnie ogłosili oni, że rozstali się z korporacją wydawniczą JoWooD Productions. Prawa do marki Gothic pozostały przy tej ostatniej.

Gra The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena oficjalnie zapowiedziana
Gra The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 20:38

Informacja ta nie jest niespodzianką, ale z obowiązku wspomnieć o niej trzeba. Firma Sierra Entertainment, Inc. opublikowała dziś oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedziała nową grę z cyklu Kroniki Riddicka. Produkt noszący tytuł Assault on Dark Athena zostanie przygotowany z myślą o konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Carnival games zmierza do właścicieli konsoli Wii
Carnival games zmierza do właścicieli konsoli Wii

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 18:18

Nie da się ukryć, że największy atut konsoli Wii, jakim jest jej unikalne sterowanie dostrzega się podczas konfrontowania swojej zręczności z szeregiem zabawnych mini-gier. Doskonale wiedzą o tym osoby, które kiedykolwiek miały do czynienia z takimi tytułami, jak Wii Sports, Wii Play czy Rayman Raving Rabids.

Peter Molyneux znów czaruje, czyli nowe wieści o Fable 2

Metatron, 22 maja 2007, 18:12

Peter Molyneux, twórca takich gier jak Black & White czy Fable, znany jest z tego, że robi dużo szumu wokół swoich produkcji, a mówiąc o nich, obiecuje złote góry i inne cuda-niewidy. Każda osoba zainteresowana branżą gier prędzej czy później dochodzi do wniosku, że słowa Molyneux należy przyjmować ze sporą dozą sceptycyzmu.

Anglojęzyczna wersja fanfilmu na podstawie gry Gothic już dostępna
Anglojęzyczna wersja fanfilmu na podstawie gry Gothic już dostępna

Metatron, 22 maja 2007, 18:05

Jeszcze w sierpniu 2006 roku fani gry Gothic opublikowali film wykorzystujący scenki przerywnikowe z gry i opowiadający całą historię, jaka zawarta była w pierwszej części serii. Niestety owa produkcja została stworzona jedynie w języku niemieckim, co dla większości graczy było barierą nie do pokonania. Obecnie przygotowano w pełni angielską wersję.

Kwestia płatności za piosenki w SingStar na PS3 wyjaśniona

Metatron, 22 maja 2007, 17:56

Wraz z informacjami o tym, że do gry SingStar na PS3 będzie można ściągać z PlayStation Network piosenki, które znalazły się w poprzednich częściach serii wydanych na PS2, w sieci pojawiły się plotki, jakoby posiadacze oryginałów byli zwolnieni z opłaty za ich pobieranie. Takie informacje zostały jednak zdementowane przez Paulinę Bozek, nadzorującą prace nad serią.

W przeróbkę gry California Games zagrają posiadacze konsol PlayStation 3 i Wii
W przeróbkę gry California Games zagrają posiadacze konsol PlayStation 3 i Wii

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 17:01

Starsi gracze z pewnością pamiętają grę California Games, którą pod koniec lat osiemdziesiątych przygotowało studio Epyx, Inc. Już niedługo produkt ten ponownie trafi do sprzedaży, a to za sprawą dwóch konwersji, aktualnie opracowywanych przez brytyjską firmę System 3. Powrotu do korzeni spodziewać mogą się użytkownicy konsol PlayStation 3 oraz Wii.

Trylogia Matrix, a usługa XBLM
Trylogia Matrix, a usługa XBLM

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 17:00

Z myślą o wszystkich miłośnikach filmowej trylogii spod znaku Matrix firma Microsoft przygotowała specjalna ofertę. Już dzisiaj usługa Xbox Live Marketplace została poszerzona o trzy filmy z Keanu Reevesem w roli głównej. The Matrix, The Matrix Reloaded i The Matrix Revolutions po raz pierwszy pojawiły się w wersji HD DVD.

Enemy Engaged 2 za trzy dni w Europie
Enemy Engaged 2 za trzy dni w Europie

eLKaeR, 22 maja 2007, 15:44

Enemy Engaged 2 ma szansę stać się bardzo popularnym komputerowym symulatorem śmigłowca bojowego, jeśli pójdzie w ślady Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum z roku 2000. Brytyjska firma G2 Games ustaliła już oficjalny termin premiery gotowej gry na kontynencie europejskim.

Wg Martina Walfisza World in Conflict pasuje do konsol PlayStation 3 i Xbox 360
Wg Martina Walfisza World in Conflict pasuje do konsol PlayStation 3 i Xbox 360

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 14:54

Na początku bieżącego miesiąca przekazaliśmy Wam nieoficjalne informacje, jakoby gra World in Conflict miałaby się pojawić na najnowszych konsolach marki Sony i Microsoft. W ostatnim wywiadzie udzielonym serwisowi ComputerAndVideoGames Martin Walfisz, szef Massive Entertainment, przedstawił swoje zainteresowanie tym tematem.

Alone in the Dark w reżyserii Uwe Bolla na pewno będzie mieć kontynuację

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:44

Na reżyserskim koncie Uwe Bolla znajdują się trzy zrealizowane kinowe adaptacje gier, czyli House of the Dead, BloodRayne i Alone in the Dark. Ta ostatnia wyszła zresztą niemieckiemu twórcy dość kiepsko. W związku z nadchodzącą premierą nowej gry z cyklu Alone in the Dark, szykowanej przez autorów Test Drive Unlimited, ma jednak zostać przygotowany sequel wspomnianego filmu sprzed dwóch lat.

Zapowiedziano grę No Horizons
Zapowiedziano grę No Horizons

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 14:24

No Horizons będzie nową grą typu MMO opartą na systemie strategii turowej, przygotowywaną przez australijskie studio ICNH Games. Niestety na tę chwilę developerzy udostępnili jedynie niewielką garść informacji na temat tworzonego tytułu i przekazali tylko kilka grafik, mających dać pierwsze spojrzenie na ich projekt.

Geometry Wars także dla konsol marki Nintendo
Geometry Wars także dla konsol marki Nintendo

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:14

Nieskomplikowane strzelaniny spod znaku Geometry Wars zdążyli już docenić posiadacze PeCetów oraz obu generacji Xboxa. Już wkrótce nie tylko entuzjaści tych platform będą bawić się w "Geometryczne Wojny", ponieważ wyłącznie z myślą o konsoli Wii i Nintendo DS powstaje właśnie pozycja, zatytułowana Geometry Wars: Galaxies.

Ubisoft rozpoczyna ekspansję w świecie gier każualowych
Ubisoft rozpoczyna ekspansję w świecie gier każualowych

Major Doktor Upiorna, 22 maja 2007, 14:04

Firma Ubisoft postanowiła wkroczyć na niezwykle popularny ostatnimi czasy rynek tzw. gier każualowych. W tym celu w jej strukturach powstanie zupełnie nowy dział, prowadzony przez doświadczoną producentkę Paulinę Jacquey. Gry z dedykacją „dla wszystkich”, mające się znaleźć w serii My Coach, powstaną głównie z myślą o dwóch konsolach ze stajni Nintendo: Wii i NDS.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w okolicach Gwiazdki 2007

eLKaeR, 22 maja 2007, 13:32

Wzmiankowana przez nas dwa dni temu gra Dragon Ball Z: Sparking! Meteor będzie, zgodnie z przewidywaniami, dostępna nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie jej premiera nastąpi jesienią bieżącego roku. Korporacja Atari zapowiedziała bowiem właśnie, że na najbliższy okres przedgwiazdkowy szykuje zachodni debiut tej bijatyki z udziałem Goku, Vegety, Piccolo, Gohana etc.

Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy
Knight Online ma 4 miliony zarejestrowanych graczy

Sargeras, 22 maja 2007, 12:33

Nie od dziś wiadomo, że MMOcRPG to dynamicznie rozwijający się gatunek gier komputerowych. Liczba fanów poświęcających czas i pieniądze na ten rodzaj rozrywki rośnie z roku na rok. Kolejnym tego dowodem jest powodzenie tytułu Knight Online.

Zmiana nazwy Guitar Hero: Rocks the 80s i ujawnienie nowych utworów muzycznych
Zmiana nazwy Guitar Hero: Rocks the 80s i ujawnienie nowych utworów muzycznych

eLKaeR, 22 maja 2007, 12:32

Trzecia pozycja spod znaku Guitar Hero, zmierzająca właśnie wyłącznie ku platformie PlayStation 2, przeszła zmianę nazwy. Zamiast Guitar Hero: Rocks the 80s mamy więc teraz Guitar Hero Encore: Rocks the 80s z wyznaczonym terminem premiery na lato bieżącego roku. Przy okazji korporacja Activision ujawniła kilka nowych tytułów utworów muzycznych, które zagramy przy pomocy gitarowego kontrolera.

Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na PS3 i PSP dopiero w sierpniu
Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na PS3 i PSP dopiero w sierpniu

Metatron, 22 maja 2007, 11:47

Okazało się, że kilkudniowe opóźnienie premiery gry Tom Clancy’s: Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na PC, o którym informowaliśmy was wczoraj, jest niczym w porównaniu z poślizgiem, jaki zaliczy wspomniana produkcja w wersjach na PS3 i PSP.

Gran Turismo 5 zaoferuje szczegółowo odwzorowane wnętrza samochodów

eLKaeR, 22 maja 2007, 11:44

Do motoryzacyjnych gier z serii Gran Turismo przypisano określenie The Real Driving Simulator, mające wskazywać na wysoki poziom realizmu przez nie oferowany. Do tego sloganu nie przystaje jednak dotychczasowy brak możliwości ustawienia widoku z wnętrza samochodu, przy zachowaniu wszystkich unikalnych detali kokpitu. Zmieni się to dopiero w Gran Turismo 5 na platformie PlayStation 3.

Blazing Angels: Secret Missions również na PlayStation 3
Blazing Angels: Secret Missions również na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 11:44

Gra Blazing Angels: Squadrons of WWII w wersji na konsolę PlayStation 3 zebrała przeciętne recenzje (średnia nota 67% według serwisu GameRankings), ale specom od marketingu z Ubisoft Entertainment to najwyraźniej nie przeszkadza. Z ujawnionych dziś informacji wynika, że użytkownicy urządzenia firmy Sony doczekają się drugiej części tego programu.

Szef Valve: pozostaniemy niezależni

Metatron, 22 maja 2007, 11:33

W czasach, kiedy większość popularnych deweloperów została wykupiona przez ogromne firmy wydawnicze pokroju Electronic Arts, Valve Corporation pragnie pozostać niezależne, upatrując w tym gwarancję swojego sukcesu.

Kolejne studio Capcomu zamknięte

Metatron, 22 maja 2007, 11:21

Firma Capcom kontynuuje zamykanie swoich wewnętrznych studiów. Po likwidacji Clover Studio i konsolidacji Studio 9 przyszła pora na Flagship (nie mylić z twórcami Hellgate: London, Flagship Studios), dewelopera specjalizującego się w grach na przenośne konsole Nintendo.

DEFCON w wersji kieszonkowej
DEFCON w wersji kieszonkowej

eLKaeR, 22 maja 2007, 11:11

Wyjątkowo interesująca, aczkolwiek niekoniecznie popularna – tak w ogromnym skrócie można scharakteryzować komputerową grę strategiczną pt. DEFCON, wydaną w ubiegłym roku i pozwalającą na prowadzenie wojny nuklearnej o globalnym zasięgu. Odpowiedzialna za niniejszą pozycję firma Introversion Software ma pewne ciekawe plany, związane z tą marką.

Ciąg dalszy azjatyckich inwestycji Electronic Arts

Metatron, 22 maja 2007, 11:08

Okazało się, że krążące miesiąc temu plotki na temat planowanego wykupienia przez Electronic Arts sporej liczby udziałów chińskiego operatora i wydawcy gier online, The9 Ltd., okazały się prawdziwe. Wraz z uzyskaniem tak silnego partnera firma planuje wypracować sobie silną pozycję na rynku opanowanym do tej pory przez azjatyckie produkcje.

Seria Broken Sword trafi na ekrany kin
Seria Broken Sword trafi na ekrany kin

Metatron, 22 maja 2007, 10:45

Niektóre gry mają fabułę, która aż prosi się o to, by wykorzystać ją w filmie. Jedną z takich produkcji jest niewątpliwie gra Broken Sword. Ludzie w Hollywood widocznie musieli dojść do tego samego wniosku, ponieważ właśnie trwają pierwsze przymiarki do stworzenia filmu na podstawie tej popularnej serii przygodówek.

Darkest of Days - nowy FPS dla PC i X360
Darkest of Days - nowy FPS dla PC i X360

eLKaeR, 22 maja 2007, 10:44

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was, że firma Phantom EFX, znana dotąd wyłącznie dzięki grom hazardowym, szykuje się do wypuszczenia widowiskowego FPS-a. Dziś wiemy już, iż pozycja ta nosi nazwę Darkest of Days i zostanie oficjalnie zaprezentowana światu w połowie przyszłego miesiąca.

Co nowego w sprawie Super Smash Bros. Brawl?
Co nowego w sprawie Super Smash Bros. Brawl?

eLKaeR, 22 maja 2007, 10:23

Odliczanie pod adresem www.smashbros.com, o którym pisaliśmy tydzień temu, dobiegło właśnie końca i swoje podwoje otworzyła oficjalna sieciowa witryna gry Super Smash Bros. Brawl. Pozycja ta jest jedną z najbardziej oczekiwanych teraz przez posiadaczy Wii, gdyż jej dwie poprzedniczki, czyli Super Smash Bros. Melee i Super Smash Bros., były niezwykle popularne na platformie GameCube i Nintendo 64.

Supreme Commander bez obsługi DirectX 10
Supreme Commander bez obsługi DirectX 10

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 10:16

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, firma Gas Powered Games nie stworzy nakładki do gry Supreme Commander, która wzbogaciłaby oprawę wizualną programu o efekty dostępne dla kart graficznych, obsługujących dziesiątą generację bibliotek DirectX.

Gra Resident Evil 4: Wii Edition wysoko oceniona przez magazyn Famitsu
Gra Resident Evil 4: Wii Edition wysoko oceniona przez magazyn Famitsu

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 09:35

Choć konwersja gry Resident Evil 4 na konsolę Wii różni się od wydanej dwa lata temu edycji na GameCube’a wyłącznie sterowaniem, nie oznacza to, że produkt jest z góry skazany na porażkę. Odcinanie kuponów wychodzi koncernowi Capcom Entertainment, Inc. bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest bardzo wysoka ocena w renomowanym japońskim magazynie Famitsu DS+Wii.

Virtual Console - nowe tytuły już dostępne w Stanach Zjednoczonych
Virtual Console - nowe tytuły już dostępne w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 08:45

Amerykańscy użytkownicy konsoli Nintendo Wii, mogą już pobrać grę Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest, podobnie jak ich koledzy z Europy. Produkt firmy Rare został udostępniony wczoraj w ramach kolejnej aktualizacji usługi Virtual Console.

Grand Theft Auto IV również w limitowanej edycji kolekcjonerskiej
Grand Theft Auto IV również w limitowanej edycji kolekcjonerskiej

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 08:03

Przedstawiciele firmy Rockstar Games, Inc. zakomunikowali wczoraj, że oprócz standardowej wersji gry Grand Theft Auto IV, na rynku elektronicznej rozrywki pojawi się również jej limitowana edycja kolekcjonerska, zawierająca interesujące dodatki.

Największa konsolowa aukcja w historii
Największa konsolowa aukcja w historii

BK, 22 maja 2007, 07:44

„Nie mogę sporządzić dokładnej listy wszystkich przedmiotów, bo trwałoby to miesiącami” – napisał na stronie swojej aukcji internetowej użytkownik, który chce się pozbyć ponad 1500 gier na PlayStation i niemałej liczby akcesoriów oraz gadżetów. Taka kolekcja to marzenie niejednego fana konsol.

Szczegóły na temat kolekcjonerskiej edycji gry Assassin’s Creed

BK, 22 maja 2007, 07:23

W październiku zeszłego roku informowaliśmy Was o limitowanej edycji gry Assassin’s Creed, która trafi na azjatycki rynek. Jak donosi serwis internetowy Loot Ninja, kolekcjonerskie wydanie będzie dostępne również na innych kontynentach, a jego zawartość jest doprawdy niezwykła.

God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku?
God of War: Chains of Olympus dopiero w przyszłym roku?

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:55

Gra God of War: Chains of Olympus – pierwsza odsłona popularnego cyklu, dedykowana wyłącznie konsoli PlayStation Portable – nie doczeka się premiery w tym roku. Taką oto przykrą wiadomość przekazał w ubiegłą sobotę serwis PlayFrance.

Twórca Ponga wraca do gry
Twórca Ponga wraca do gry

BK, 22 maja 2007, 06:54

Nolan Bushnell, współzałożyciel Atari i twórca legendarnej gry Pong, znów zajmie się elektroniczną rozrywką. Właśnie dołączył do zarządu firmy NeoEdge.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (22/05/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (22/05/07)

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:45

Trzecia odsłona cyklu Spider-Man nadal bezkonkurencyjna na brytyjskim rynku elektronicznej rozrywki. Dzięki premierze gry w wersji na PlayStation 3, produkt ten umocnił się na czele rankingu – aż 19% spośród wszystkich sprzedanych kopii w ostatnim tygodniu, kupili użytkownicy najnowszej konsoli firmy Sony.

Nintendo stworzy Wii Marketplace?
Nintendo stworzy Wii Marketplace?

BK, 22 maja 2007, 06:44

W ciągu dwóch miesięcy korporacja Nintendo udostępni graczom zupełnie nowe usługi sieciowe, między innymi związane z pozycjami tworzonymi przez niezależnych deweloperowów – twierdzi Mark Cale z firmy System 3.

Soundtrack z Red Steel już dostępny
Soundtrack z Red Steel już dostępny

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:40

Amerykański oddział koncernu Ubisoft Entertainment opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym poinformował o premierze ścieżki dźwiękowej do gry Red Steel. Dedykowana konsoli Nintendo Wii pierwszoosobowa strzelanina, pojawiła się na rynku elektronicznej rozrywki pod koniec ubiegłego roku.

Top 10 gier w US (22/05/07)
Top 10 gier w US (22/05/07)

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:35

Bitwa o klienta pomiędzy produkcjami z gatunku MMORPG trwa. Tym razem tytuł najlepiej sprzedającej się gry na PC w Stanach Zjednoczonych uzyskał pierwszy dodatek do World of WarCraft. Dotychczasowy lider rankingu bestsellerów – The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar – spadł na trzecie miejsce.

Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii
Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:10

Amerykański oddział koncernu Nintendo ujawnił listę gier dedykowanych konsoli Wii, które w najbliższych miesiącach zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Wśród czternastu wymienionych tytułów, znalazły się dwa najważniejsze: Mario Strikers Charged Football oraz Metroid Prime 3: Corruption.

Pierwsze screeny z Naruto: Rise of Ninja
Pierwsze screeny z Naruto: Rise of Ninja

BK, 22 maja 2007, 06:04

Korporacja UbiSoft udostępniła pierwsze screenshoty prezentujące powstającą wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 grę Naruto: Rise of Ninja. Pozycja, w której pojawią się bohaterowie znani z popularnego serialu anime, tworzona jest przez studio w Montrealu, odpowiedzialne za takie tytuły jak Splinter Cell czy Assassin’s Creed.

Xevious i Rush'n Attack już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade
Xevious i Rush'n Attack już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 22 maja 2007, 06:01

Usługa Xbox Live Arcade, z której korzystać mogą użytkownicy konsoli Xbox 360, zostanie jutro wzbogacona o kolejne gry. Tym razem koncern Microsoft Game Studios postanowił udostępnić zainteresowanym dwie przeróbki popularnych zręcznościówek z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia – Rush’n Attack orax Xevious.