Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 maja 2007, 14:04

autor: Major Doktor Upiorna

Ubisoft rozpoczyna ekspansję w świecie gier każualowych

Firma Ubisoft postanowiła wkroczyć na niezwykle popularny ostatnimi czasy rynek tzw. gier każualowych. W tym celu w jej strukturach powstanie zupełnie nowy dział, prowadzony przez doświadczoną producentkę Paulinę Jacquey. Gry z dedykacją „dla wszystkich”, mające się znaleźć w serii My Coach, powstaną głównie z myślą o dwóch konsolach ze stajni Nintendo: Wii i NDS.

Firma Ubisoft postanowiła wkroczyć na niezwykle popularny ostatnimi czasy rynek tzw. gier każualowych. W tym celu w jej strukturach powstaje zupełnie nowy dział, prowadzony przez doświadczoną producentkę Paulinę Jacquey. Kobieta ta pracuje we wspomnianej korporacji od 1998 r. i sprawdziła się m.in. przy przygotowaniu tytułów z takich serii, jak Tom Clancy’s Ghost Recon i Rayman.

 

Ubisoft rozpoczyna ekspansję w świecie gier każualowych - ilustracja #1

Gry z dedykacją „dla wszystkich”, mające się znaleźć w serii My Coach, powstaną z myślą o dwóch konsolach ze stajni Nintendo: Wii i NDS. Dwa tytuły, mające tworzyć ten cykl pozwolą użytkownikowi na rozwijanie różnych zdolność (np. właściwe komunikowanie się) poprzez wykonywanie zabawnych zadań. My Word Coach w wersji na obie wspomniane platformy sprzętowe pojawi się już w trakcie nadchodzącego lata, natomiast posiadacze Wii otrzymają My Life Coach pod koniec bieżącego roku (obecnie brak planów wydania w wersji dla NDS). Rzecz jasna nadal planuje się rozwijanie serii Petz, cieszącej się ogromną popularnością.

Pauline Jacquey w następujący sposób komentuje owo przedsięwzięcie: „Wizja stworzona przez Ubisoft odznacza się niezwykłą unikalnością. Mamy zamiar przygotować gry, dające użytkownikowi poczucie, że są one warte poświęcenia im uwagi – gry pozwalające na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, uczące nowych rzeczy i rozwijające posiadane umiejętności. Tworząc pozycje przysparzające korzyści w życiu realnym, robimy gry pasujące do każdego”.