Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2007

Ludo ergo sum - Nasze elektroniczne LSD

Louvette, 12 maja 2007, 20:00

Pozwólcie, że na moment przyjmę nieco przekorne stanowisko i na pytanie „Czy gry mogą uzależniać?” odpowiem: oczywiście, że tak. Gry mogą uzależniać, podobnie jak uzależniać mogą tysiące innych czynności: czytanie, pracowanie, jedzenie, kupowanie, bieganie, tańczenie i Bóg wie co jeszcze.

Google będzie śledzić nasze rozgrywki online?

Metatron, 12 maja 2007, 16:25

Pamiętacie film Raport Mniejszości? Znalazła się w nim ciekawa scena, w której bohater, wbiegając do centrum handlowego, zostaje powitany zindywidualizowanymi reklamami, bezpośrednio do niego dopasowanymi. Jak się okazuje, ta wizja przyszłości może nie być tak odległa, jakby się mogło wydawać. Wystarczy przyjrzeć się najnowszemu projektowi opatentowanemu przez Google.

Rock Band również na Wii?

Metatron, 12 maja 2007, 16:13

Każda szanująca się firma przed wypuszczeniem nowego produktu na rynek przeprowadza szereg testów na niewielkiej grupie potencjalnych odbiorców, sprawdzając ich reakcję na różne jego aspekty, takie jak cena, wygląd, opakowanie itd. Jedna z osób biorących udział w testach dotyczących gry Rock Band podzieliła się swoimi wrażeniami z serwisem GameSpot.

Jak uniknąć utraty stanów gry po aktualizacji Crackdowna?
Jak uniknąć utraty stanów gry po aktualizacji Crackdowna?

Metatron, 12 maja 2007, 14:35

Niektórzy użytkownicy korzystający z aktualizacji do Crackdowna, która ukazała się w czwartek na Xbox LIVE, ze zdziwieniem odkryli, że gra wykasowała ich stan gry. Twórcy zareagowali od razu, szukając rozwiązania problemu. Jednocześnie podali sposób na uniknięcie tego niezbyt przyjemnego zdarzenia.

Amerykański rynek zaniża wyniki finansowe Infogrames

Metatron, 12 maja 2007, 14:21

Firma Infogrames ogłosiła swoje wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny. Jak się okazało, nie był on zbytnio korzystny dla francuskiego wydawcy. W stosunku do okresu 2005-2006 sprzedaż spadła o 16,7 procent. W sumie zarobiono 304,5 milionów euro, podczas gdy rok temu kwota ta wynosiła 365,6 milionów.

Pierwsze screenshoty i trailer z Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer
Pierwsze screenshoty i trailer z Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer

Metatron, 12 maja 2007, 13:06

W zeszłym roku informowaliśmy was o tym, że powstanie kolejna gra traktująca o przygodach komiksowej Fantastycznej Czwórki, Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer. Tytuł trafi do sklepów w tym samym czasie, kiedy na ekrany kin wejdzie film pod tym samym tytułem, czyli w czerwcu. Tymczasem twórcy gry opublikowali pierwsze screenshoty oraz trailer nadchodzącej produkcji.

Bomberman wkrótce na Xbox LIVE Arcade
Bomberman wkrótce na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 12 maja 2007, 12:59

Wydany na X360 Bomberman: Act Zero nie przypadł do gustu graczom. Produkcja poniosła komercyjną porażkę, udowadniając tym samym, że czasami nie należy zbytnio odchodzić od dobrze znanej i lubianej formuły. Firma Hudson Soft nauczona tym niezbyt przyjemnym doświadczeniem, poszła po rozum do głowy. W ten sposób narodził się pomysł wydania Bombermana w wersji na Xbox LIVE Arcade.