Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2007

Zobacz demo anulowanego kilka lat temu projektu Van Buren (Fallout 3)!
Zobacz demo anulowanego kilka lat temu projektu Van Buren (Fallout 3)!

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 21:16

Popularny serwis No Mutants Allowed opublikował wczoraj grywalną wersję demonstracyjną projektu Van Buren. Być może nazwa ta niewiele dziś Wam mówi, ale jeszcze kilka lat temu była ona darzona kultem przez wszystkich wielbicieli gier z serii Fallout.

Devil May Cry 4 - wersje na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 będą takie same
Devil May Cry 4 - wersje na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 będą takie same

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 20:21

Jeśli zamierzasz kupować konsolę Xbox 360 lub PlayStation 3 pod kątem gry Devil May Cry 4, to nie ma już właściwie żadnego znaczenia, które urządzenie wybierzesz. Firma Capcom podejmuje bowiem starania, aby obie edycje tego programu były identyczne.

Remake Impossible Mission zostanie wydany m.in. w ramach usługi Virtual Console

Jiker, 3 maja 2007, 18:49

Poznaliśmy tytuł pierwszej nowej gry, która trafi do sprzedaży za pośrednictwem usługi Virtual Console. Będzie nią zapowiedziana na początku roku Impossible Mission – remake popularnej pozycji znanej byłym posiadaczom komputera Commodore 64.

THQ wydawcą nowej RPG jednego z autorów The Elder Scrolls IV: Oblivion

Jiker, 3 maja 2007, 18:33

Firma THQ poinformowała o podpisaniu porozumienia ze studiem Big Huge Games. Na jego mocy stała się pełnoprawnym wydawcą nowej gry z gatunku RPG, której głównym producentem jest słynny Ken Rolston, autor m.in. dwóch ostatnich odsłon serii The Elder Scrolls. Jego nowa produkcja trafi do sprzedaży na początku 2009 roku.

Zapowiedziano Napoleon’s Ambition - dodatek do Europy Universalis III
Zapowiedziano Napoleon’s Ambition - dodatek do Europy Universalis III

Metatron, 3 maja 2007, 18:20

Gra Europa Universalis III została przyjęta z mieszanymi odczuciami. Niektórym fanom rozwiązania proponowane przez Paradox Interactive przypadły do gustu, inni narzekali na zbytnie odejście od historycznych realiów. To właśnie z myślą o nich powstaje, dopiero co zapowiedziany dodatek, Napoleon’s Ambition.

TMNT: The Arcade Game już niedługo w ofercie usługi Virtual Console
TMNT: The Arcade Game już niedługo w ofercie usługi Virtual Console

Jiker, 3 maja 2007, 18:10

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Arcade Game jest kolejną pozycją po Ninja Gaiden, o której informowaliśmy Was rankiem, która już niedługo wzbogaci ofertę usługi Virtual Console. W roli informatora ponownie wystąpiła amerykańska organizacja ESRB, zajmująca się klasyfikowaniem gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Doczekamy się dema gry LittleBigPlanet?

Jiker, 3 maja 2007, 17:42

Redaktorzy serwisu powołują się w swojej wiadomości na artykuł zamieszczony w amerykańskiej edycji czasopisma PlayStation 3 Magazine. Z informacji tam zamieszczonych wynika podobno, że w momencie wydania dema wszystkie najważniejsze elementy gry będą już w pełni grywalne – w tym główna atrakcja, czyli tryb multiplayer dla czterech osób.

Calling All Cars zalicza opóźnienie
Calling All Cars zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 14:50

Nie mamy dobrych wieści dla fanów zwariowanej gry akcji o nazwie Calling All Cars. Rzekomo ukończony produkt, który miał zostać udostępniony dziś za pośrednictwem usługi PlayStation Network, zadebiutuje w późniejszym terminie. Twórcy programu zdecydowali się przełożyć premierę, gdyż w ostatniej chwili znaleźli w nim błędy.

Produkcja gry Save the Port ukończona dzięki wsparciu irańskiego rządu

Jiker, 3 maja 2007, 14:40

Irański serwis Taliya News poinformował, że wspierane przez tamtejszy rząd Multimedia Office of Tebyan ukończyło właśnie produkcję gry Save the Port – strategii czasu rzeczywistego będącej odpowiedzią na zachodnie pozycje należące do tego gatunku.

PSP dla nastolatków - nowa kampania marketingowa Sony
PSP dla nastolatków - nowa kampania marketingowa Sony

Metatron, 3 maja 2007, 14:06

Miażdżący sukces, jaki odniosła konsola NDS w sektorze konsol przenośnych, zmusił Sony do przemyślenia strategii związanej ze swoim handheldem PSP. Do tej pory promocje tego urządzenia były skierowane do ludzi pomiędzy osiemnastym a trzydziestym czwartym rokiem życia. Teraz japoński producent próbuje „uderzyć” w młodzież w wieku 13-17 lat.

Bardzo dobra sprzedaż Final Fantasy XII: Revenant Wings

Jiker, 3 maja 2007, 14:00

bezpośrednia kontynuacja wydarzeń znanych z dwunastej odsłony serii Final Fantasy wydanej na PS2, została bardzo dobrze przyjęta przez japońskich recenzentów. Natomiast wczoraj dowiedzieliśmy się, że podobnym entuzjazmem wykazali się klienci – właściciele Nintendo DS – którzy przeprowadzili istny szturm na tamtejsze sklepy.

Remake Final Fantasy III już jutro w Europie
Remake Final Fantasy III już jutro w Europie

Metatron, 3 maja 2007, 13:50

Europejscy posiadacze konsoli przenośnej Nintendo DS w końcu doczekali się premiery gry Final Fantasy III, remake’u przeboju sprzed lat, którego pierwowzór nie opuścił granic Japonii. Amerykanie dostali swoją wersję jeszcze w listopadzie. My, jak to zwykle bywa, musieliśmy wykazać się prawdziwą europejską cierpliwością.

Ilu developerów third-party wspiera Nintendo Wii?

Jiker, 3 maja 2007, 13:34

Serwis blogowy Codename Revolution zamieścił na swoich łamach interesujące zestawienie obejmujące wszystkich aktywnych developerów third-party (firm trzecich, nie związanych z producentem konsoli – przy. red.), produkujących gry na konsolę Nintendo Wii.

Twórca Final Fantasy o konsolach nowej generacji
Twórca Final Fantasy o konsolach nowej generacji

Metatron, 3 maja 2007, 13:33

Hironobu Sakaguchi to postać niewątpliwie znana miłośnikom japońskich RPG – to on stworzył niezwykle popularną serię Final Fantasy. W trakcie wywiadu udzielonego dla amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly, krótko wypowiedział się o wszystkich konsolach, krytykując zarówno Microsoft, jak i Sony.

Testy beta Tabula Rasa rozpoczęte
Testy beta Tabula Rasa rozpoczęte

Metatron, 3 maja 2007, 13:21

Jak poinformowała firma NCsoft, prace nad osadzoną w klimatach s-f grą MMO Tabula Rasa weszły właśnie w fazę testów beta. Oznacza to, że produkcja jest bliska ukończenia i będziemy mogli spodziewać się jej premiery jeszcze jesienią tego roku.

Square Enix rejestruje tytuł swojej nowej gry

Jiker, 3 maja 2007, 13:12

Serwis GamesWank donosi, że firma Square Enix postanowiła zarejestrować tytuł swojej kolejnej pozycji. Brzmi on The Last Remnant. Nie wiadomo niestety czy jest to pełna jego wersja, czy też może mamy do czynienia jedynie z podtytułem, który będzie częścią składową nazwy kolejnej odsłony istniejącej już na rynku serii.

Gra BOTS!! ma już milion użytkowników

Metatron, 3 maja 2007, 13:12

Firma Acclaim ogłosiła, że liczba użytkowników darmowej gry MMO, BOTS!! przekroczyła właśnie milion. W związku z tym faktem producent organizuje specjalne wydarzenie, które trwa od drugiego do siódmego maja.

Zapowiedziano grę Winterheart’s Guild
Zapowiedziano grę Winterheart’s Guild

Metatron, 3 maja 2007, 13:04

Firma Zelian Games zapowiedziała swoją debiutancką grę, Winterheart’s Guild. Ma to być produkcja action RPG osadzona w post-apokaliptycznym świecie, w którym technologiczna cywilizacja upadła, a ludzkość została zdziesiątkowana i zmuszona do życia w prymitywnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia warunkach.

Pierwszy dodatek do gry Sword of the Stars zadebiutuje w połowie maja
Pierwszy dodatek do gry Sword of the Stars zadebiutuje w połowie maja

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 11:27

Pierwszy dodatek do gry Sword of the Stars, który nosi tytuł Born for Blood, będzie dostępny wyłącznie przez Internet. Odpowiedzialna za wydanie programu firma Lighthouse Interactive dogadała się w tej sprawie z właścicielami systemu elektronicznej dystrybucji GamersGate.

Xbox 360 ogranicza twórców gry Grand Theft Auto IV
Xbox 360 ogranicza twórców gry Grand Theft Auto IV

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 09:53

Brak większej przestrzeni na nośniku oraz niemożność wykorzystania twardego dysku, narzucają ograniczenia producentowi gry Grand Theft Auto IV na konsolę Xbox 360. Przyznał to Dan Houser z firmy Rockstar Games, który udzielił wywiadu brytyjskiemu czasopismu Official PlayStation Magazine.

Pierwsze wieści dotyczące gry Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Pierwsze wieści dotyczące gry Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 08:46

W najnowszym numerze fińskiego magazynu Pelaaja ukazała się zapowiedź nowej gry z serii Tom Clancy’s Splinter Cell. Artykuł utrzymuje, że piąta odsłona popularnego cyklu będzie opublikowana na rynku pod nazwą Conviction. Tytuł ten nie powinien być niespodzianką dla fanów Sama Fishera, gdyż było o nim głośno już we wrześniu ubiegłego roku.

Demo kolejnej odsłony cyklu Spider-Man już jutro w Xbox Live
Demo kolejnej odsłony cyklu Spider-Man już jutro w Xbox Live

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 07:49

Dysponujący dostępem do Internetu użytkownicy konsoli Xbox 360, będą mogli jutro przetestować oficjalną wersję demonstracyjną gry Spider-Man 3, przygotowaną przez firmę Treyarch.

Ninja Gaiden w ofercie Virtual Console?
Ninja Gaiden w ofercie Virtual Console?

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 07:20

Już wkrótce użytkownicy konsoli Nintendo Wii będą mogli pograć w produkt firmy Tecmo, Inc. o nazwie Ninja Gaiden. Tak przynajmniej utrzymuje oficjalna strona agencji ESRB, która zajmuje się przydzielaniem kategorii wiekowych wszystkim programom rozrywkowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych.