Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2007, 13:04

autor: Metatron

Zapowiedziano grę Winterheart’s Guild

Firma Zelian Games zapowiedziała swoją debiutancką grę, Winterheart’s Guild. Ma to być produkcja action RPG osadzona w post-apokaliptycznym świecie, w którym technologiczna cywilizacja upadła, a ludzkość została zdziesiątkowana i zmuszona do życia w prymitywnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia warunkach.

Firma Zelian Games zapowiedziała swoją debiutancką grę, Winterheart’s Guild. Ma to być produkcja action RPG osadzona w post-apokaliptycznym świecie, w którym technologiczna cywilizacja upadła, a ludzkość została zdziesiątkowana i zmuszona do życia w prymitywnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia warunkach. Tytuł szykowany jest z myślą o komputerach PC, jednak autorzy nie wykluczają również późniejszej wersji na X360.

Fabuła gry związana jest z podziałem, jaki dokonał się wśród ludzi po kataklizmie. Powstały trzy frakcje: Czarni Magowie, Technomancerzy oraz Porządek Natury. Każda z nich pragnie zdobyć władzę nad światem i oczywiście ma inną wizję przyszłości. Ci, którzy postanowili nie przystępować do żadnego z ugrupowań i starają się wieść spokojny, rolniczy żywot, określani są jako „wolni ludzie”.

Zapowiedziano grę Winterheart’s Guild - ilustracja #1

Taki układ funkcjonował dobrze przez lata, zanim Technomancerzy, którzy pragną przywrócenia ludziom dobrodziejstw cywilizacji, nie wpadli na trop tajemniczego artefaktu, którego moc jest tak olbrzymia, że w jednym momencie potrafi wyeliminować całe narody. Oczywiście długo nie trzeba było czekać, by pozostałe frakcje dołączyły do poszukiwań, nie chcąc, by konkurentom wpadła w ręce tak potężna broń. Zaniepokojeni obrotem spraw „wolni ludzie” stworzyli gildię Winterheart’s Guild, w której skład weszło kilku bohaterów i przywódców. Postawili sobie za zadanie za wszelką cenę dążyć do pokoju oraz nie dopuścić Technomancerów do artefaktu.

Rozgrywka zmusi nas do sprostania nie tylko licznym wrogom, ale również niesprzyjającym warunkom środowiska. Kataklizm spowodował bowiem, że cała powierzchnia ziemi pokryła się śniegiem i lodem, a panująca temperatura mocno spadła. Dlatego też poza stanem zdrowia naszego bohatera trzeba będzie dbać o jego energię i ciepłotę ciała. Możemy też zapomnieć o setkach rodzajów uzbrojenia. W świecie opanowanym przez wieczną zimę prawdziwym sukcesem będzie odnalezienie sprawnej broni wraz z amunicją.

Zapowiedziano grę Winterheart’s Guild - ilustracja #2

Twórcy zadbali o to, by świat, który zwiedzimy sprawiał przygnębiające wrażenie. Nie będzie to jasne, baśniowe fantasy, lecz brutalna, post-apokaliptyczna rzeczywistość. Do przedstawienia rozgrywki zastosowano autorski silnik ZelianX, dodatkowo wsparty odpowiedzialną za generowanie realistycznie wyglądającej flory technologią SpeedTreeRT.

Gra powstaje we współpracy z fińskim zespołem metalowym, Sonata Arctica. Jego członkowie posłużyli jako pierwowzór do stworzenia bohaterów Winterheart’s Guild. Zajęli się również podłożeniem głosów pod swoje wirtualne odpowiedniki, a ponadto nagrali ścieżkę dźwiękową (instrumentalną) do gry. Twórcy produkcji przyznają ponadto, że sporą część fabuły zaczerpnięto z tekstów piosenek wspomnianego zespołu.

Gra powinna trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Winterheart's Guild

Winterheart's Guild