Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 maja 2007

Myśli nieprzemyślane - Gry przyszłości

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2007, 20:19

Porozmawiajmy o gustach. Bez krygowania się. A jest o czym rozmawiać, bo gusta zmieniają się często jak mało co. I również bardzo jak mało co.

Tecmo Bowl w nowych szatach
Tecmo Bowl w nowych szatach

eLKaeR, 11 maja 2007, 18:55

Seria gier o futbolu amerykańskim, firmowana przez Johna Maddena, sięga wprawdzie swoimi korzeniami końcówki przedostatniej dekady XX wieku, ale nie była reprezentowana na popularnej w tamtym czasie platformie Nintendo Entertainment System. Ta ośmiobitowa konsola otrzymała za to całkiem udaną pozycję pt. Tecmo Bowl. Odpowiedzialna za nią japońska firma Tecmo zamierza wskrzesić tę markę.

Projekt Cry Gaia to The Secret World - nowa gra MMOcRPG firmy Funcom

eLKaeR, 11 maja 2007, 18:18

Funcomowe łamigłówki, o których pisaliśmy wczoraj, naprowadziły nas na trop projektu o nazwie Cry Gaia. Dziś wiemy już, że pod tym szyldem kryje się gra z gatunku MMOcRPG pt. The Secret World. Powstaje ona z myślą o platformie PC i Xbox 360, a w developingu uczestniczą ludzie, którzy stworzyli m.in. Anarchy Online, Age of Conan: Hyborian Adventures i Dreamfall: The Longest Journey.

Tecmo pracuje nad nową wersją gry Rygar
Tecmo pracuje nad nową wersją gry Rygar

Vercetti, 11 maja 2007, 18:10

Starsi gracze pamiętają zapewne produkcję o nazwie Rygar, która pod koniec lat 80. znana była szerokiemu gronu wielbicieli gier akcji. Producent wymienionego tytułu, zespół Tecmo, w 2002 r. wydał remake swego hitu z automatów, dedykując go posiadaczom konsol PlayStation 2. Dzisiaj z kolei tokijska firma oznajmiła, że pragnie uszczęśliwić również właścicieli Wii.

Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie
Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie

Vercetti, 11 maja 2007, 17:40

Microsoft opublikował dzisiaj oświadczenie prasowe, w którym oznajmił, że trzy z wydawanych przez niego tytułów ukażą się na Starym Kontynencie 29 czerwca. Mowa tu grach Tenchu Z, Project Sylpheed oraz Vampire Rain, których to celem będzie zadowolenie europejskich posiadaczy konsoli Xbox 360.

Angelina Jolie po raz trzeci w roli Lary Croft?
Angelina Jolie po raz trzeci w roli Lary Croft?

Major Doktor Upiorna, 11 maja 2007, 17:37

Ian Livingstone, członek ekipy odpowiedzialnej za przygotowanie Tomb Raider: Anniversary, ujawnił, że Paramount Pictures rozważa możliwość nakręcenia trzeciej odsłony przygód znanej Lary Croft. Przyznał też, że seksowna Angelina Jolie otrzymała propozycję ponownego wystąpienia jako wspomniana pani archeolog.

Można zagrać w demo Full Auto 2: Battlelines
Można zagrać w demo Full Auto 2: Battlelines

eLKaeR, 11 maja 2007, 17:23

Premiera Full Auto 2: Battlelines w wersji dla PlayStation Portable nastąpiła już grubo ponad miesiąc temu, ale być może nie każdy posiadacz owej kieszonkowej konsoli ze stajni Sony miał okazję zagrać w te emocjonujące wyścigi uzbrojonych samochodów. Właśnie dlatego została wypuszczona wersja demonstracyjna niniejszej pozycji.

Motocykle w Project Gotham Racing 4? (11/05/07)
Motocykle w Project Gotham Racing 4? (11/05/07)

eLKaeR, 11 maja 2007, 16:44

Wyścigową serię Project Gotham Racing kojarzyliśmy dotychczas wyłącznie z samochodami. Każde opublikowane dotąd materiały (m.in. screenshoty), dotyczące nadchodzącej czwartej części tego cyklu, również związane są tylko z czterema kółkami. Internetowy serwis SPOnG donosi jednak, że w PGR4 (premiera na platformie X360 późną jesienią 2007) znajdą się także motocykle, niczym w Test Drive Unlimited.

Microsoft przygotowuje Zune Marketplace?

Major Doktor Upiorna, 11 maja 2007, 16:36

W sieci pojawiły się niepotwierdzone jeszcze informacje, jakby firma Microsoft zamierzała poszerzyć usługę Xbox Live o możliwość pobierania z Internetu plików z muzyką. Zadaniem owego projektu, mającego pojawić się jako Zune Marketplace, byłoby zwiększenie sprzedaży przenośnego odtwarzacza MP3 Zune.

Myst Online wzbogaci się o nowe epizody
Myst Online wzbogaci się o nowe epizody

Vercetti, 11 maja 2007, 16:23

Serwis GameTap, wydawca sieciowej gry adventure o nazwie Myst Online: Uru Live poinformował dziś, że współpracujące z nim studio Cyan Worlds zdecydowało się na cykliczne publikowanie nowych epizodów swej multiplayerowej przygodówki. Rozszerzenia ukazywać się będą w Internecie co miesiąc, a pierwsze z nich trafi do odbiorców już 19 maja.

Kolejna gra twórców Far Cry i Crysisa powstaje w ojczyźnie S.T.A.L.K.E.R.-a

eLKaeR, 11 maja 2007, 15:55

Nie tylko z Frankfurtem nad Menem związana jest niemiecka firma Crytek. Posiada ona bowiem placówkę w Kijowie, którą udało się rozwinąć do tego stopnia, że postanowiono w niej opracować zupełnie nową grę. Zdawkowo pisaliśmy o tej pozycji w miniony poniedziałek w oparciu o materiały z konferencji fmx/07, a teraz dysponujemy już oficjalnymi wieściami prosto z kwatery głównej Crytek.

Graj za darmo w CABAL Online

Major Doktor Upiorna, 11 maja 2007, 15:30

Wczoraj w sieci pojawiły się informacje, że gra typu MMORPG o nazwie CABAL Online ma zostać udostępniona za darmo. Po podjęciu tego typu decyzji odnośnie użytkowników z Koreii i Japonii popularność owej pozycji w tych krajach niesamowicie wzrosła. W związku z tym faktem developerzy mają nadzieję, że to samo stanie się w przypadku Europy.

Demo Blacksite: Area 51 od dziś na Xbox LIVE Marketplace
Demo Blacksite: Area 51 od dziś na Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 11 maja 2007, 15:25

Dzisiaj oferta Xbox LIVE Marketplace zwiększyła się o kolejne grywalne demo. Nową pozycją do ściągnięcia jest krótka prezentacja Blacksite: Area 51, wydawanej przez Midway Games strzelaniny FPP z elementami taktyki.

Kontynuacja Condemned: Criminal Origins już oficjalnie

Metatron, 11 maja 2007, 15:16

W końcu doczekaliśmy się potwierdzenia plotek o szykowanym sequelu gry Condemned: Criminal Origins. Kontynuacja nosić będzie tytuł Condemned 2: Bloodshot i ukaże się w wersji na konsole Xbox 360 oraz PS3 na początku przyszłego roku. Jej wydawcą będzie firma SEGA.

Pierwsza odsłona Saints Row nie dla PS3. Epizod drugi owszem, równolegle z X360.

eLKaeR, 11 maja 2007, 15:15

Pracownicy Volition zrobili już szereg interesujących gier – m.in. Red Faction, The Punisher, a niedawno Saints Row. Ta ostatnia powstała we współpracy z korporacją THQ, która potwierdziła w ubiegłym miesiącu chęć rozwoju owej marki. Właśnie ogłoszono oficjalnie, że powstaje sequel SR – jego rynkowa premiera nastąpić ma w roku 2008.

Arcade'owa strzelanina Ghost Squad trafi na Wii
Arcade'owa strzelanina Ghost Squad trafi na Wii

Metatron, 11 maja 2007, 15:03

Wygląda na to, że wraz z konsolą Wii do łask powrócą strzelaniny arcade, popularne „celowniczki na szynach”. Nie tak dawno temu Capcom zapowiedział Resident Evil: Umbrella Chronicles, obecnie SEGA ujawniła prace nad adaptacją na konsolę Nintendo gry Ghost Squad, znanej z automatów strzelaniny z 2004 roku.

Calling All Cars już do pobrania z PlayStation Network
Calling All Cars już do pobrania z PlayStation Network

Metatron, 11 maja 2007, 14:50

Okazało się, że błędy w Calling All Cars, najnowszej produkcji Davida Jaffe, twórcy bestsellerowego God of War, nie były tak trudne do naprawienia, jak się spodziewano. Wizja przesunięcia premiery do przyszłego miesiąca okazała się tylko pesymistycznym wariantem wydarzeń, ponieważ tytuł jest już do ściągnięcia z serwisu PlayStation Network za 9,99 dolarów.

Zapowiedziano nowy dodatek do EverQuest II -
Zapowiedziano nowy dodatek do EverQuest II - "Rise of Kunark"

Metatron, 11 maja 2007, 14:42

Fanów gry EverQuest II z pewnością ucieszy informacja, że w studiach Sony Online Entertainment powstaje kolejny, czwarty już dodatek do tego popularnego MMO. Rozszerzenie będzie nosić tytuł Rise of Kunark i ukaże się 13 listopada.

Okrrrutny konkurs - Buźki jak renderowane
Okrrrutny konkurs - Buźki jak renderowane

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2007, 14:27

Tym razem Waszym zadaniem będzie przypisanie nazwisk popularnych aktorów do twarzy zaprezentowanych na obrazku, podanie tytułu gry, a także imienia, nazwiska lub ksywy bohatera.

Gra Roku 2006 - Raport z pola walki

Shuck, 11 maja 2007, 13:25

Plebiscyt Gier-OnLine na Grę Roku 2006 został rozstrzygnięty, wygrał Oblivion. Za dużo by rzec, że zdeklasował konkurencję, bo przynajmniej teoretycznie istniała szansa, że zostanie jeszcze wyprzedzony.

Nowe wieści dotyczące gry Half-Life 2: Episode Two
Nowe wieści dotyczące gry Half-Life 2: Episode Two

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 13:10

W najnowszym numerze popularnego czasopisma PC Gamer opublikowana została zapowiedź drugiego dodatku do gry Half-Life 2. Tom Francis - autor artykułu, który miał okazję przetestować produkt w siedzibie firmy Valve Corporation, zdradził na łamach magazynu kilka interesujących szczegółów dotyczących tego programu.

„Kupony” na najnowsze produkcje Valve razem z kartami graficznymi od AMD/ATI

Elrond, 11 maja 2007, 12:27

Wygląda na to, iż firma AMD po zakupie potentata w dziedzinie kart graficznych, ATi, postanowiła podążyć jego śladem, organizując wraz z Valve akcję promocyjną obejmującą karty graficzne serii HD 2900XT oraz Half-Life 2: Episode Two Black Box. Jak twierdzą redaktorzy serwisu TweakTown, do wspomnianych kart dołączane będą kupony umożliwiające pobranie przez Steam gier wchodzących w skład pakietu Black Box.

Wyniki Plebiscytu GRA ROKU 2006!
Wyniki Plebiscytu GRA ROKU 2006!

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2007, 12:00

W poniedziałek 7 maja zakończyliśmy przyjmowanie głosów w naszym plebiscycie Gra Roku 2006. Dzisiaj prezentujemy Wam wyniki oraz zwycięzcę zestawu marzeń!

Zapowiedziano kolejny odłam serii Final Fantasy

Major Doktor Upiorna, 11 maja 2007, 11:22

Korporacja Square Enix podczas swojej wczorajszej konferencji zapowiedziała, że pracuje nad grą Chocobo's Dungeon: Toki-Wasure no Meikyuu, która zostanie przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Niniejsza produkcja, mieszcząca się w cyklu o zabawnych ptakach o nazwie Chocobo, będzie stanowiła odłam serii Final Fantasy.

Kung Fu Hustle nowym MMO firmy Sony Online

Jiker, 11 maja 2007, 10:43

Firma Sony Online Entertainment ujawniła pierwsze informacje na temat swojej kolejnej gry MMO, noszącej tytuł Kung Fu Hustle. Pozycja, która powstaje specjalnie dla chińskich miłośników tego gatunku, będzie wierną adaptacją obrazu kinowego pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez Stephena Chow.

THQ zanotowało 1 mld dolarów przychodu w roku 2006
THQ zanotowało 1 mld dolarów przychodu w roku 2006

Sargeras, 11 maja 2007, 10:35

THQ, jeden z czołowych wydawców gier, opublikował raport finansowy za ostatni rok podatkowy, zakończony 31 marca. Liczby robią wrażenie. Roczny przychód firmy przekroczył 1 miliard dolarów, a zysk netto osiągnął sumę 64 milionów dolarów. Równocześnie był to dwunasty z rzędu rok, w którym THQ zanotowało wzrost przychodu.

Xbox 360 w edycji limitowanej dla entuzjastów Simpsonów
Xbox 360 w edycji limitowanej dla entuzjastów Simpsonów

eLKaeR, 11 maja 2007, 10:23

Do pierwszej prezentacji nowej gry firmy Electronic Arts, opowiadającej o przygodach kreskówkowej rodziny Simpsonów, została użyta konsola Xbox 360. Na tym nie koniec związku tej platformy ze stajni Microsoft z Homerem i spółką, ponieważ właśnie dowiedzieliśmy się o specjalnej wersji "trzystasześćdziesiątki", nawiązującej do pełnometrażowego filmu pt. The Simpsons.

Poznaliśmy dokładną datę europejskiej premiery gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Jiker, 11 maja 2007, 10:13

Japońska firma Konami poinformowała, że oficjalna europejska premiera gry Metal Gear Solid: Portable Ops odbędzie się 25 maja 2007 roku. Pierwotnie pozycja ta miała trafić do sprzedaży w poprzedni piątek, lecz w wyniku odkrycia kilku niedopatrzeń (m.in. braku rankingu BBFC - British Board of Film Classification) poszczególne egzemplarze zostały odesłane do wydawcy.

Nowy system opłat za zawartość PlayStation Network - plany nie obejmują Europy

Jiker, 11 maja 2007, 10:03

W środę przekazaliśmy Wam wiadomość poświęconą specjalnym kartom pre-paid, które firma Sony wprowadzi już niebawem na japoński rynek. Mają one ułatwić tamtejszym użytkownikom PlayStation 3 dokonywanie zakupów w ramach usługi PlayStation Network. Wszystko wskazuje na to, że Europejczycy ponownie będą musieli odczekać swoje w kolejce.

Cztery miliony zamówień przedpremierowych na Halo 3?

Jiker, 11 maja 2007, 09:41

Serwis Xbox Evolved wszedł podobno w posiadanie arcyciekawego raportu amerykańskiej sieci sklepów GameStop, z którego wynika, że gra Halo 3 doczekała się już czterech milionów zamówień przedpremierowych.

Lorenzo Carcaterra autorem nowych przygód Edwarda Carnby'ego
Lorenzo Carcaterra autorem nowych przygód Edwarda Carnby'ego

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 09:40

Firma Atari, Inc. opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ujawniła nazwisko autora scenariusza do piątej odsłony cyklu Alone in the Dark. Trudne zadanie stworzenia zapierającej dech w piersiach historii otrzymał popularny w Stanach Zjednoczonych powieściopisarz – Lorenzo Carcaterra.

Gas Powered Games i Sega stworzą nowy cRPG na PeCety

Elrond, 11 maja 2007, 09:09

Przedstawiciele firmy Sega poinformowali o nawiązaniu bliższych kontaktów z deweloperami i projektantami zrzeszonymi pod szyldem Gas Powered Games (m.in. Supreme Commander, Dungeon Siege). Owocem tej współpracy ma być gra cRPG dedykowana komputerom osobistym.

Sony poszerzy ofertę sklepu PlayStation Store o trzy
Sony poszerzy ofertę sklepu PlayStation Store o trzy "nowe" gry

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 08:54

Jest rzeczą znamienną, że każde z urządzeń, do niedawna określanych mianem „konsol nowej generacji” oferuje swoim użytkownikom wiele produkcji, które swoje najlepsze lata mają już dawno za sobą. Można nawet rzec, że pomiędzy konkurencyjnymi firmami trwa istna bitwa na klasyki. Dobrym tego przykładem są ostatnie doniesienia z konferencji prasowej zorganizowanej przez Sony Online Entertainment.

Nowa odsłona cyklu Star Wars: Battlefront wyłącznie na konsolę PSP
Nowa odsłona cyklu Star Wars: Battlefront wyłącznie na konsolę PSP

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 08:24

Brytyjskie studio Rebellion, odpowiedzialne m.in. za gry Gun Showdown i Miami Vice: The Game, przygotuje dla koncernu LucasArts nową odsłonę cyklu Star Wars: Battlefront. Produkt, który będzie nosić tytuł Renegade Squadron, opracowywany jest z myślą o konsoli PlayStation Portable i zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Europejska premiera gry Tomb Raider: Anniversary w Dzień Dziecka
Europejska premiera gry Tomb Raider: Anniversary w Dzień Dziecka

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 07:31

Firma Eidos Interactive, Ltd. ujawniła datę premiery gry Tomb Raider: Anniversary na Starym Kontynencie. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, którymi podzieliliśmy się z Wami pod koniec kwietnia, produkt ten zadebiutuje w Europie kilka dni wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych.

Universe at War: Earth Assault na konsoli Xbox 360? Tak, w 2008 roku.
Universe at War: Earth Assault na konsoli Xbox 360? Tak, w 2008 roku.

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 07:23

W pierwszym kwartale przyszłego roku, użytkownicy konsol Xbox 360 będą mogli wypróbować w akcji nową grę wojenną, zatytułowaną Universe at War: Earth Assault – oznajmili wczoraj przedstawiciele firmy SEGA of America, Inc. w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Dynasty Warriors: Gundam zmierza na X360 oraz PS3
Dynasty Warriors: Gundam zmierza na X360 oraz PS3

BK, 11 maja 2007, 07:17

Wszyscy fani konsolowych slasherów i klimatów science-fiction jeszcze tego lata będą mogli sprawdzić w akcji nową, ciekawie zapowiadającą się pozycję – Dynasty Warriors: Gundam. Gra ukaże się w wersji na PlayStation 3 i Xboxa 360.

Frontlines: Fuel of War zalicza opóźnienie
Frontlines: Fuel of War zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 07:12

Frontlines: Fuel of War – pierwszoosobowa strzelanina, za której przygotowanie odpowiada nowojorska grupa Kaos Studios – nie doczeka się premiery pod koniec tego roku, jak wcześniej zapowiadano. Koncern THQ, Inc. ogłosił wczoraj, że produkt trafi do sklepów najwcześniej w styczniu.

Happy Tree Friends – będzie gra!
Happy Tree Friends – będzie gra!

BK, 11 maja 2007, 07:00

Powstanie gra na podstawie popularnego serialu animowanego Happy Tree Friends! Fani tej niezwykle brutalnej, przepełnionej czarnym humorem kreskówki, będą mogli wcielić się w jej bohaterów pod koniec tego roku.

PeCetowe demo gry Lost Planet: Extreme Condition już w przyszłym tygodniu
PeCetowe demo gry Lost Planet: Extreme Condition już w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 06:44

Znamy datę premiery oficjalnego dema gry Lost Planet: Extreme Condition, które zostało zapowiedziane przez serwis Worthplaying w drugiej połowie kwietnia. Z informacji opublikowanych w blogu Briana Dunna (współpracownika firmy Capcom Entertainment, Inc.) wynika, że wersja pokazowa programu zadebiutuje w Internecie już w najbliższą środę, o godz. 1 w nocy polskiego czasu.