Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 maja 2007

Black Noise od twórców Joint Task Force
Black Noise od twórców Joint Task Force

eLKaeR, 16 maja 2007, 17:44

Właściwie od czasu ubiegłorocznej premiery Joint Task Force nie było słychać nic nowego o poczynaniach węgierskich developerów z Most Wanted Entertainment. Budapesztańscy twórcy pracują jednak intensywnie nad swoim kolejnym dziełem, o którym właśnie się dowiedzieliśmy. Nadchodząca gra nosi nazwę Black Noise.

Drugi dodatek do Half-Life 2 w październiku
Drugi dodatek do Half-Life 2 w październiku

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 17:32

Miał być wrzesień, będzie październik. Redaktorzy serwisu Eurogamer dowiedzieli się od Douga Lombardiego z firmy Valve Corporation, że twórcy cyklu Half-Life zdecydowali się przesunąć datę premiery najnowszych przygód Gordona Freemana o jeden miesiąc.

Golf w świecie Gears of War
Golf w świecie Gears of War

eLKaeR, 16 maja 2007, 17:05

Tytuł Gears of War kojarzy się zdecydowanej większości współczesnych graczy z bezpardonową walką Marcusa Fenixa z Szarańczą. Produkt ów okazał się najlepszą pozycją dla konsol nowej generacji w naszym Plebiscycie GRA ROKU 2006. Odpowiedzialna za GoW firma Epic Games ma pewien interesujący pomysł, związany ze swoim dziełem.

The Blitzkrieg Strategy Pack za miesiąc w Stanach Zjednoczonych
The Blitzkrieg Strategy Pack za miesiąc w Stanach Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 16:52

Już za niewiele ponad miesiąc, koncern CDV Software Entertainment, Inc. wprowadzi do amerykańskich sklepów specjalny zestaw zawierający ostatnie produkcje z cyklu Blitzkrieg, reprezentujące gatunek strategii w czasie rzeczywistym.

Jak się miewa 2 Days to Vegas i czy zdąży stanąć w szranki z Grand Theft Auto IV?
Jak się miewa 2 Days to Vegas i czy zdąży stanąć w szranki z Grand Theft Auto IV?

eLKaeR, 16 maja 2007, 16:44

Rosnące zainteresowanie czwartą nominalnie częścią serii Grand Theft Auto spowodowało, że sporo konkurencyjnych i równolegle powstających gier znalazło się w cieniu nowego dzieła fachowców z Rockstar Games. Mowa chociażby o 2 Days to Vegas, czyli projekcie firmy Steel Monkeys, posiadającej placówki w Anglii i Stanach Zjednoczonych oraz na Białorusi. Jak się więc miewa to przedsięwzięcie?

Nowa gra z cyklu Midnight Club w produkcji

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 16:18

Zapoczątkowana siedem lat temu seria Midnight Club będzie kontynuowana – zapowiedziała dziś firma Rockstar Games, Inc. Czwarta odsłona cyklu, która przeniesie nas na ulice amerykańskiego miasta Los Angeles, zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Jak nie schrzanić gry MMO? Kilka rad na przykładzie Auto Assault
Jak nie schrzanić gry MMO? Kilka rad na przykładzie Auto Assault

Sargeras, 16 maja 2007, 14:30

Karolyn Koh, pracująca dla amerykańskiego portalu mmorpg.com, udała się na Konferencję Producentów Gier Online (Online Game Developers Conference). Udało się jej przeprowadzić wywiad z przedstawicielami firmy NetDevil, producenta gry Auto Assault.

Gra SingStar ESKA: Hity na Czasie pojawi się już w czerwcu
Gra SingStar ESKA: Hity na Czasie pojawi się już w czerwcu

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 14:14

Seria SingStar cieszy się ogromną popularnością wśród polskich posiadaczy konsoli PlayStation 2, o czym przekonuje nas nie tylko niezwykle wysoka ilość sprzedanych egzemplarzy, sięgająca 20 tys. Chcąc wykorzystać owo powodzenia firma Sony rozpoczęła współpracę ze znaną rozgłośnią radiową, a efektem tych działań stała się pozycja o nazwie SingStar ESKA: Hity na Czasie.

David Hayter nie będzie pracował przy ekranizacji Metal Gear Solid

Sargeras, 16 maja 2007, 13:25

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o ekranizacji popularnej serii Metal Gear Solid. Fani natychmiast zadali sobie pytanie: „Czy będzie w tym uczestniczył David Hayter?”

Producent Steambot Chronicles pracuje nad nową grą

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 13:16

Japoński serwis informacyjny opublikował wywiad z Kazumą Kujoutem, producentem pochodzącym ze stajni Irem. Ów developer znany jest przede wszystkim z takich pozycji, jak Disaster Report i Steambot Chronicles. W rozmowie z redaktorami przedstawiciel wspomnianej firmy ujawnił, że pracuje właśnie nad nową grą dedykowaną posiadaczom konsoli PlayStation Portable.

Ruszyła strona oficjalna gry Battle Rage
Ruszyła strona oficjalna gry Battle Rage

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 12:45

O tym, że polskie studio developerskie Destan Entertainment rozpoczęło prace nad nową strzelaniną, przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby pisaliśmy w już marcu. Obecnie przedstawiciele owej firmy poinformowali nas, że wczoraj ruszyła strona oficjalna poświęcona tejże grze, noszącej nazwę Battle Rage.

Pierwsze zrzuty ekranowe z Looney Tunes: Acme Arsenal
Pierwsze zrzuty ekranowe z Looney Tunes: Acme Arsenal

eLKaeR, 16 maja 2007, 12:32

Królik Bugs z ferajną szykuje się teraz do ponownego szturmu na wirtualną rzeczywistość w grze Looney Tunes: Acme Arsenal. Pierwsze informacje na temat tej nowej pozycji, bazującej na kreskówkach spod znaku Zwariowanych Melodii, podaliśmy Wam pod koniec stycznia bieżącego roku. Teraz wreszcie nadszedł czas na premierowe screenshoty.

Gra Saints Row zostanie wydana na konsolę PlayStation 3
Gra Saints Row zostanie wydana na konsolę PlayStation 3

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 12:20

Kilka dni temu opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu wiadomość dotyczącą gier z serii Saint’s Row. Z uzyskanych przez nas informacji wynikało, że tylko druga odsłona tego cyklu zostanie przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 3. Dziś wiemy, że nie jest to prawda.

Kolejna szansa na beta-testy gry Pirates of the Caribbean Online
Kolejna szansa na beta-testy gry Pirates of the Caribbean Online

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 11:43

Jeśli nie skorzystałeś z okazji i nie zgłosiłeś chęci udziału w beta-testach gry Pirates of the Caribbean Online, lub jakimś cudem nie uzyskałeś dostępu do programu, możesz spróbować ponownie. Umożliwia to bowiem serwis Fileplanet.

Wersje demonstracyjne Viva Pinata i Pirates of the Caribbean: At World's End w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 16 maja 2007, 11:25

Wczorajsze popołudnie obfitowało w premiery nowych wersji demonstracyjnych przeznaczonych dla posiadaczy konsoli Xbox 360. W ofercie Xbox Live Marketplace pojawiły się bowiem dwie nowe pozycje: demo znanej wszystkim Viva Pinata oraz opartej o hitową produkcję filmową pozycji Pirates of the Caribbean: At World's End.

Sony zajmie się rozpowszechnianiem muzyki z gier Konami
Sony zajmie się rozpowszechnianiem muzyki z gier Konami

Sargeras, 16 maja 2007, 11:14

Firma Konami Digital Entertainment, znany od lat na rynku elektronicznej rozrywki producent i wydawca, oficjalnie ogłosiła zawarcie umowy z Sony BMG Music Entertainment. Porozumienie będzie dotyczyło dystrybucji utworów pochodzących z gier stworzonych przez Konami.

Przedpremierowe wrażenia z gry Mario Strikers Charged
Przedpremierowe wrażenia z gry Mario Strikers Charged

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 11:11

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mario Strikers Charged na kontynencie europejskim ma nastąpić już 25 maja br. Niemniej jednak brytyjscy redaktorzy serwisu IGN mięli szansę na bliższe zapoznanie się z ową grą na dziesięć dni przed jej oficjalną odsłoną. W związku z tym postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z czytelnikami.

Indiana Jones poszuka laski Mojżesza?
Indiana Jones poszuka laski Mojżesza?

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 10:49

Na łamach oficjalnej strony internetowej sklepu Gamestop dokonano korekty w dacie premiery nowej gry o przygodach Indiany Jonesa, która została zapowiedziana przez koncern LucasArts w maju ubiegłego roku. Rzecz nie byłaby warta uwagi, gdyby nie jeden, drobny szczegół – przy okazji ujawniono również tytuł tego programu.

Sony Online Entertainment przejęło producenta gry MMO Vanguard: Saga of Heroes

Jiker, 16 maja 2007, 10:28

Szefostwo Sony Online Entertainment poinformowało, że firmie udało się sfinalizować transakcję przejęcia developera Sigil Games – producenta MMORPG pod tytułem Vanguard: Saga of Heroes. Poznaliśmy w ten sposób główny, dotąd skrzętnie ukrywany, cel rozpoczętych pod koniec kwietnia rozmów, w których brali udział przedstawiciele obu zainteresowanych stron.

Nintendo ogłasza konkurs na film krótkometrażowy
Nintendo ogłasza konkurs na film krótkometrażowy

Sargeras, 16 maja 2007, 10:11

Japoński koncern Nintendo, jeden z trójki najważniejszych graczy na rynku gier wideo, ogłasza wielki konkurs filmowy. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przekonanie branży filmowej, że gry wideo sprawiają radość każdemu. Konkurs funkcjonuje pod nazwą „Nintendo Short Cuts Showcase”.

Ruszyła oficjalna strona SKATE
Ruszyła oficjalna strona SKATE

lhorror, 16 maja 2007, 09:40

Firma Electronic Arts uruchomiła oficjalną stronę deskorolkowej gry SKATE. Produkcja mająca być odpowiedzią na dominację serii Tony Hawk's, ma ukazać się na konsole Xbox 360 oraz Playstation 3 już w listopadzie tego roku.

Oficjalna wersja demonstracyjna gry Lost Planet: Extreme Condition już dostępna
Oficjalna wersja demonstracyjna gry Lost Planet: Extreme Condition już dostępna

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 09:34

Zgodnie z obietnicą daną w ubiegły piątek, koncern Capcom Entertainment, Inc. opublikował w Internecie oficjalne demo gry Lost Planet: Extreme Condition, pozwalającą sprawdzić, jak sprawuje się w akcji PeCetowa konwersja tego programu.

Team Fortress 2 podąża szlakiem wytyczonym przez Shadowrun

Jiker, 16 maja 2007, 09:23

Pierwsze informacje o tym, że firma Valve planuje umożliwić wspólną, sieciową rozgrywkę w ramach pozycji Team Fortress 2 posiadaczom komputerów osobistych i konsol, pojawiły się pod koniec marca. Wtedy jednak należało je traktować w kategoriach nieśmiałych przymiarek. Obecnie mamy do czynienia z niemal ukończonym już systemem.

Ship Simulator 2007 ewoluuje w Ship Simulator 2008
Ship Simulator 2007 ewoluuje w Ship Simulator 2008

lhorror, 16 maja 2007, 09:12

Firmy VSTEP i Lighthouse Interactive zapowiadają kolejną część produkcji o nazwie Ship Simulator 2008. Jest to, jak łatwo się domyśleć, symulator w którym możesz zasiąść za sterami różnych rodzajów okrętów i pływać po urozmaiconych akwenach morskich. Warto napomknąć, iż grę zapowiadano już wcześniej, pod tytułem Ship Simulator 2007, jednakże teraz postawiono go zmienić. Czemu? Niewiadomo – zarówno termin premiery jak i zawartość wydają się być identyczne jak w przypadku SS2007.

Znamy datę premiery Halo 3
Znamy datę premiery Halo 3

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 08:55

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły nieoficjalne informacje, jakoby gra Halo 3 miałaby się pojawić w ostatnich dniach września. Minionej nocy zachodnie serwisy informacyjne podały wiadomość, że Microsoft potwierdził te doniesienia i ustalił konkretną datę. Miłośnicy elektronicznej rozrywki dostaną ów tytuł mniej więcej na miesiąc przed premierą równie wyczekiwanej gry GTA IV.

Call of Juarez - screenshoty z DirectX 10 i porównanie z DirectX 9
Call of Juarez - screenshoty z DirectX 10 i porównanie z DirectX 9

eLKaeR, 16 maja 2007, 08:23

Prawdziwy wysyp pecetowych gier, w pełni kompatybilnych z DirectX 10, dopiero przed nami. Nową jakość grafiki zobaczymy m.in. w Crysis, Unreal Tournament 3 i World in Conflict. Producenci przystosowują jednak również gry już wydane do standardu DX10. Dzieje się tak chociażby z polskim Call of Juarez – developerzy z firmy Techland szykują właśnie specjalny patch.

Raport finansowy Sony: czy coś się zmieni w sprawie PS3?

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 08:20

Jeszcze w tym tygodniu Sony przedstawi swój raport finansowy za zakończony rok fiskalny. Niemniej jednak analitycy są zdania, że ta jedna z największych korporacji w świecie elektroniki może zanotować rekordowe straty sięgające ok. 630 mld UDS. W pewnym stopniu wina za to została zrzucona na niezbyt imponujące wyniki konsoli PlayStation 3.

Nowa grafika koncepcyjna na oficjalnej stronie gry Fallout 3
Nowa grafika koncepcyjna na oficjalnej stronie gry Fallout 3

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 08:06

Wczoraj mieliśmy poniedziałek, a to oznacza, że oficjalna strona trzeciej odsłony cyklu Fallout wzbogaciła się o kolejną grafikę koncepcyjną. Zaprezentowany przez firmę Bethesda Softworks LLC obrazek przedstawia zrujnowane miasto oraz lotniskowiec.

Pierwsze obrazki, zapowiadające grę So Blonde
Pierwsze obrazki, zapowiadające grę So Blonde

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 08:02

W pierwszych dniach marca na łamach naszego serwisu pojawiły się informacje, zapowiadające grę So Blonde. Niestety wówczas dostaliśmy jedynie suche informacje na temat fabuły niniejszej pozycji. Dopiero minionej nocy w sieci pojawiły się pierwsze obrazki, prezentujące wirtualne środowisko, jakie posiadacze PeCetów będą mogli przemierzyć podczas wykonywania kolejnych zadań.

Sonic i Ecco zmierzają na XBLA
Sonic i Ecco zmierzają na XBLA

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 07:03

Rok temu podczas konferencji E3 korporacja Microsoft zapowiedziała, że gra Sonic the Hedgehog: High Speed pojawi się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Miałby to być tytuł inaugurujący serię klasycznych gier firmy SEGA o nazwie SEGA Vintage Collection. Od tamtej pory w tej kwestii praktycznie niewiele było wiadomo.

Co powiedział Matsuura w sprawie PlayStation 3 i muzyki?

Major Doktor Upiorna, 16 maja 2007, 06:46

W ostatnich wypowiedział podczas Nordic Game Conference Matsuura wyraził swoje poglądy dotyczące kwestii związanych z konsolami nowej generacji i muzyką pojawiającą się w grach. Sprawa pierwsza i najbardziej zaskakująca tyczy się systemu PlayStation 3 i jego wyników sprzedaży na terenie Japonii. Według Matsuury problem nie wynik ze zbyt wysokiej ceny owej platformy sprzętowej, lecz z jej ...

Pierwsze obrazki, zapowiadające nową strzelaninę od developerów z Croteam
Pierwsze obrazki, zapowiadające nową strzelaninę od developerów z Croteam

eLKaeR, 16 maja 2007, 04:32

Nowa i jak na razie dość tajemnicza gra z chorwackiej stajni Croteam zostanie wydana przez firmę Gamecock Media Group. Na ten temat pisaliśmy wprawdzie dokładnie już wczoraj, ale dopiero dziś możemy zaprezentować Wam pierwsze obrazki, promujące niniejszy projekt, realizowany z myślą o PeCetach i bliżej nieokreślonych jeszcze konsolach (najprawdopodobniej jednak chodzi o PlayStation 3 i Xboxa 360).

Dwudniowy festiwal gier firmy Ubisoft Entertainment, czyli Ubi Days Paris 2007
Dwudniowy festiwal gier firmy Ubisoft Entertainment, czyli Ubi Days Paris 2007

eLKaeR, 16 maja 2007, 04:23

Maj zwykle stał dla graczy pod znakiem targów E3, podczas których odbywały się przede wszystkim prezentacje nowych produktów. Wspomniana impreza zmienia jednak w bieżącym roku formułę, co wiąże się również z przeniesieniem jej na lipiec. Na szczęście branżowe firmy potrafią radzić sobie same, czego dowodem jest chociażby Square Enix Party 2007. Z kolei teraz czekamy na Ubi Days Paris 2007.