Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 maja 2007, 08:20

autor: Katarzyna "Major Doktor Upiorna" Grysiewicz

Raport finansowy Sony: czy coś się zmieni w sprawie PS3?

Jeszcze w tym tygodniu Sony przedstawi swój raport finansowy za zakończony rok fiskalny. Niemniej jednak analitycy są zdania, że ta jedna z największych korporacji w świecie elektroniki może zanotować rekordowe straty sięgające ok. 630 mld UDS. W pewnym stopniu wina za to została zrzucona na niezbyt imponujące wyniki konsoli PlayStation 3.

Jeszcze w tym tygodniu Sony przedstawi swój raport finansowy za zakończony rok fiskalny. Niemniej jednak analitycy są zdania, że ta jedna z największych korporacji w świecie elektroniki może zanotować rekordowe straty sięgające ok. 630 mln UDS. Dla porównania w roku wcześniejszym suma ta wynosiła ok. 552 mln USD. Jakby tego było mało sama sfera związana z grami przyniosła ok. 2 mld USD strat. Niemniej jednak wydatki w tej dziedzinie są wyrównywane poprzez zyski pochodzące m.in. ze sprzedaży telewizorów Bravia.

W pewnym stopniu wina za to została zrzucona na niezbyt imponujące wyniki konsoli PlayStation 3. Howard Stringer, przedstawiciel Sony zapowiedział, że zamierza podnieść roczne przychody firmy aż o 5 % jeszcze przed końcem marca 2008 roku. Zdaniem specjalistów taki bieg wydarzeń byłby możliwy do osiągnięcia jedynie w przypadku, gdy cena owej platformy sprzętowej pozostałaby niezmieniona. Natomiast według Michaela Pachtera, analityka rynku gier, obniżka ceny PS3 w ciągu najbliższych miesięcy jest nieunikniona i może wynieść nawet 20 %. Czy rzeczywiście takie decyzje zostaną podjęte przekonamy się już za kilka tygodni. Będziemy bacznie śledzili rozwój wydarzeń i na bieżąco informować Was o zachodzących zmianach.