Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 maja 2007

Już za miesiąc przetestujemy za darmo kilkadziesiąt gier z oferty serwisu GameTap
Już za miesiąc przetestujemy za darmo kilkadziesiąt gier z oferty serwisu GameTap

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 20:46

Popularny serwis GameTap, udostępniający ponad 850 gier z przeróżnych platform sprzętowych, otwiera się na nowych użytkowników. Z dniem 31 maja 2007 roku, twórcy witryny uruchomią dwie kolejne usługi, pozwalające wypróbować za darmo kilkadziesiąt tytułów z bardzo bogatej oferty.

Znakomita sprzedaż X360 Elite
Znakomita sprzedaż X360 Elite

Metatron, 1 maja 2007, 20:46

Pomimo tego, że w sieci pojawiły się dość niepokojące informacje o wadliwości wypuszczonego przed paroma dniami Xboxa 360 Elite, a także wbrew sceptycznym opiniom analityków, konsola sprzedaje się znakomicie.

Demo Forza Motorsport 2 w tym tygodniu?
Demo Forza Motorsport 2 w tym tygodniu?

Metatron, 1 maja 2007, 20:30

Do europejskiej premiery gry Forza Motorsport 2 pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc. W międzyczasie twórcy obiecali udostępnić w serwisie Xbox LIVE grywalne demo, które pozwoli graczom przetestować najnowszą produkcję Turn 10 i Microsoftu. Według informacji, które pojawiły się na francuskojęzycznych stronach internetowych, może to nastąpić całkiem niedługo.

Dance Dance Revolution w coraz większej liczbie amerykańskich szkół

Metatron, 1 maja 2007, 20:18

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się akcja mająca na celu wprowadzenie do szkół publicznych mat do tańczenia oraz konsol z grami z serii DDR. To nowy pomysł na walkę z dwoma bardzo istotnymi problemami, z którymi borykają się amerykańskie dzieci: otyłością oraz brakiem ruchu.

„Czerwony pierścień śmierci” również w X360 Elite?

Metatron, 1 maja 2007, 20:05

Wraz z zapowiedzią nowego, opatrzonego nazwą Elite modelu konsoli Xbox 360, wiele osób miało nadzieję, że to urządzenie będzie pozbawione wady wcześniejszych X360, które w dość dużej liczbie egzemplarzy psują się z niewiadomego powodu, ukazując niesławny „czerwony pierścień śmierci”. Niestety wygląda na to, że nowy model również nie jest pozbawiony tej wady.

Pierwsze szczegóły na temat Tom Clancy’s EndWar

Metatron, 1 maja 2007, 19:57

Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele o zapowiedzianej niedawno przez Ubisoft grze strategicznej Tom Clancy’s EndWar. Obecnie możemy poznać już trochę szczegółów na jej temat dzięki magazynowi Electronic Gaming Monthly, w którym znalazł się artykuł rzucający nieco światła na samą rozgrywkę.

Zapłać i graj, albo cierpliwie czekaj - nowe mapy do Gears of War już w czwartek
Zapłać i graj, albo cierpliwie czekaj - nowe mapy do Gears of War już w czwartek

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 17:09

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czas bezpłatnych dodatków do gry Gears of War minął bezpowrotnie. Za zestaw nowych map, który zadebiutuje w Internecie już w najbliższy czwartek, miłośnicy rozgrywek wieloosobowych będą musieli zapłacić.

Gra B-17: Fortress in the Sky już w lipcu na europejskim rynku
Gra B-17: Fortress in the Sky już w lipcu na europejskim rynku

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 16:28

Znamy już europejską datę premiery gry B-17: Fortress in the Sky. Produkt studia Destination Software, Inc. tworzony z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, zadebiutuje na Starym Kontynencie 27 lipca bieżącego roku. Wydawcą będzie firma ZOO Digital Publishing.

Eidos ujawnia pierwsze szczegóły o SPY-Q

Jiker, 1 maja 2007, 14:52

Firma Eidos Interactive ujawniła pierwsze informacje na temat SPY-Q – gry logicznej powstającej z myślą o konsoli Nintendo DS. Pozycja, której producentem jest studio Razorback Developments, będzie łączyć w sobie intrygującą historię oraz zabójczo trudne zagadki i wyzwania.

Oficjalne informacje o kamerze dla konsoli PSP
Oficjalne informacje o kamerze dla konsoli PSP

Jiker, 1 maja 2007, 14:34

Koncern Sony ujawnił wreszcie oficjalne informacje na temat Go!Cam, zewnętrznej kamery przeznaczonej dla przenośnej konsoli PSP. Go!Cam trafi do europejskich sklepów 16 maja 2007 roku. Jej cena ustalona została na poziomie 49.99 Euro (ok. 189 PLN).

Call of Duty trafi do Waszych telefonów komórkowych

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 14:12

Nie tylko gra Age of Empires III, ale również kolejna odsłona cyklu Call of Duty zostanie wyprodukowana przez studio Glu Mobile z myślą o nowoczesnych telefonach komórkowych. Amerykańska firma zawarła już odpowiednie porozumienie z koncernem Activision, który jest właścicielem praw do tej marki.

Finalne łatki do Shivering Isles już dostępne

Jiker, 1 maja 2007, 14:09

Bethesda Softworks opublikowała wreszcie finalne wersje łatek, usuwające uciążliwe błędy pojawiające się po instalacji dodatku The Elder Scrolls IV: Shivering Isles (w edycjach pecetowych, jak i konsolowych – w tym wypadku na Xboksa 360).

Twórca Total Annihilation tajemniczo o projekcie na konsole nowej generacji

Jiker, 1 maja 2007, 13:51

Chris Taylor, słynny producent gier Total Annihilation, Dungeon Siege i Supreme Commander oraz założyciel studia Gas Powered Games, ujawnił kilka szczegółów na temat swojego nowego projektu – niesprecyzowanej pozycji, która zostanie wydana na konsolach nowej generacji. Dokonał tego w trakcie wywiadu z serwisem ComputerandVideoGames.

Do końca 2007 roku Nintendo opublikuje 13 gier dla japońskich użytkowników konsoli Wii
Do końca 2007 roku Nintendo opublikuje 13 gier dla japońskich użytkowników konsoli Wii

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 13:24

Trzynaście gier na konsolę Wii ma zamiar wydać w tym roku koncern Nintendo w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ujawniona przez japońskiego producenta lista tytułów imponuje, głównie dlatego, że znalazły się na niej trzy najbardziej oczekiwane hity: Super Mario Galaxy, Metroid Prime 3: Corruption i Super Smash Bros. Brawl.

Sega pracuje nad "prawdziwą bombą"

Jiker, 1 maja 2007, 13:18

Hideki Okamura, kierownik ds. zarządzania koncernu Sega, ujawnił na łamach japońskiego czasopisma Nikkei Business Publications, że ta zasłużona dla rynku gier firma ma w zanadrzu „prawdziwą bombę”. Zapowiedź owej pozycji będzie zaskoczeniem dla wszystkich zainteresowanych osób.

Viva Pinata uhonorowana przez organizację Parents' Choice Foundation

Jiker, 1 maja 2007, 12:03

Amerykańska organizacja Parents' Choice Foundation postanowiła przyznać grze Viva Pinata najważniejszą nagrodę wchodzącą w skład tegorocznego Parents' Choice Award Program. Oprócz niej uhonorowana została również niekonwencjonalna odsłona serii Tony Hawk, nosząca podtytuł Downhill Jam.

Lista utworów do Singstar Pop Hits opublikowana

Jiker, 1 maja 2007, 11:41

Firma Sony Computer Entertainment ujawniła szczegóły na temat gry Singstar Pop Hits – pierwszej odsłony serii, która zostanie wydana na konsolę PlayStation 3. Światło dzienne ujrzała m.in. pełna lista utworów, które znajdą się na krążku Blu-ray wraz z grą.

Sony Online Entertainment prowadzi rozmowy z producentem Vanguard: Saga of Heroes

Jiker, 1 maja 2007, 11:09

Sony Online Entertainment prowadzi rozmowy z firmą Sigil Games, producentem gry MMO o tytule Vanguard: Saga of Heroes. Nie wiadomo niestety czy ich wynikiem będzie przejęcie drugiego z wymienionych podmiotów przez pierwszy.

Firma Colony Studios inauguruje działalność i zapowiada nową grę MMO

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 08:35

Kolejny produkt z gatunku MMO zapowiada firma Colony Studios, która wczoraj postanowiła ujawnić się światu. Nowopowstałe studio stawia przede wszystkim na doświadczenie swoich pracowników, zaangażowanych niegdyś w produkcję kilku popularnych gier komputerowych.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (01/05/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (01/05/07)

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 07:33

Koniec kwietnia w brytyjskim rankingu bestsellerów przyniósł duże zmiany. W pierwszej dziesiątce zadebiutowały aż trzy nowości! Oprócz tego mamy spektakularny powrót gry, która wspięła się na podium dzięki konwersji na konsolę PlayStation 3.

PaRappa the Rapper już w lipcu dotrze do Stanów Zjednoczonych
PaRappa the Rapper już w lipcu dotrze do Stanów Zjednoczonych

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 07:20

Gra PaRappa the Rapper w wersji na przenośną konsolę PlayStation Portable (PSP) zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni w grudniu ubiegłego roku. Teraz firma Sony Computer Entertainment przymierza się do wydania tego programu na rynku amerykańskim, o czym wczoraj poinformowała za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Kolejne hity sprzed lat dołączają do amerykańskiej oferty Virtual Console
Kolejne hity sprzed lat dołączają do amerykańskiej oferty Virtual Console

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 07:02

Wczoraj mieliśmy poniedziałek, a to oznacza, że oferta usługi Virtual Console dla Amerykanów została poszerzona o kolejne tytuły. Dzięki trzem nowym grom, w Stanach Zjednoczonych jest już dostępnych ponad osiemdziesiąt hitów sprzed lat na konsolę Nintendo Wii.

Top 10 gier w US (01/05/07)
Top 10 gier w US (01/05/07)

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 06:56

Cztery gry obroniły swoje pozycje sprzed tygodnia w nowym notowaniu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. Po raz trzeci z rzędu stawce przewodzi produkt firmy Electronic Arts – Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium.

Zobacz zwiastun z filmu BloodRayne 2: Deliverance
Zobacz zwiastun z filmu BloodRayne 2: Deliverance

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 06:38

Druga odsłona filmowego cyklu BloodRayne, za której powstanie odpowiada Uwe Boll, doczekała się zapowiedzi w postaci oficjalnego zwiastuna. Jednominutowy trailer obrazu przygotowywanego przez niemieckiego reżysera, można zobaczyć na łamach lubującego się w tematyce horroru serwisu Bloody Disgusting.

Catan, Centipede i Millipede już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade
Catan, Centipede i Millipede już jutro w ramach usługi Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 1 maja 2007, 06:17

W ciągu dwunastu lat swojego istnienia, gra planszowa Settlers of Catan sprzedała się w nakładzie przekraczającym dziesięć milionów egzemplarzy. Czy olbrzymia popularność tego produktu sprawi, że jego wirtualny odpowiednik będzie cieszył się równie dużym powodzeniem? O tym przekonamy się już w najbliższych tygodniach.