Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2007

Ludo ergo sum - Gra o emocje
Ludo ergo sum - Gra o emocje

Louvette, 19 maja 2007, 20:10

Prawda jest prosta i okrutna: zdecydowana większość gier nie wykracza pod względem głębi emocjonalnej poza poziom Szklanej pułapki. O tak, czujemy rozbawienie, napięcie, podekscytowanie, frustrację, czasem nawet strach – podobnie jak w trakcie oglądania filmów akcji. Co jednak z bardziej subtelnymi emocjami, takimi jak smutek, empatia, ambiwalencja, poczucie straty czy ulgi, żal, wzruszenie...?

Rozstrzygnięcie konkursu na okładkę kolekcjonerskiej edycji gry Bioshock
Rozstrzygnięcie konkursu na okładkę kolekcjonerskiej edycji gry Bioshock

Jiker, 19 maja 2007, 10:58

Firmy 2K Games i Irrational Games rozstrzygnęły wreszcie konkurs na okładkę edycji kolekcjonerskiej gry Bioshock. Wśród 150 prac największe wrażenie na członkach jury wywarła grafika stworzona przez Adama Meyera, któremu przypadła w związku z tym główna nagroda.

Znamy datę europejskiej premiery Final Fantasy VI Advance

Jiker, 19 maja 2007, 10:30

Firma Square Enix zdradziła wreszcie oficjalną datę premiery szóstej odsłony serii Final Fantasy, uważanej przez wielu entuzjastów gatunku jRPG za najlepszą część FF. Gra trafi do sprzedaży 29 czerwca 2007 roku.

Zestaw Half-Life 2: Black Box oficjalnie skasowany

Jiker, 19 maja 2007, 10:10

Half-Life 2: The Black Box został oficjalnie skasowany z listy wydawniczej. W sprzedaży znajdzie się tym samym jedynie zestaw pomarańczowy, składający się z Half-Life 2, Half-Life 2: Episode 1, Half-Life 2: Episode 2, Team Fortress 2 oraz Portal.

Zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Age of Empires III
Zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Age of Empires III

eLKaeR, 19 maja 2007, 09:09

Pecetowe strategie czasu rzeczywistego z serii Age of Empires znane były z tego, że do każdej został wydany tylko jeden oficjalny dodatek. Ludzie z Ensemble Studios postąpili jednak wbrew tradycji, ujawniając właśnie drugie, po The WarChiefs, rozszerzenie Age of Empires III. Nosi ono nazwę The Asian Dynasties i tworzone jest przez zespół Big Huge Games - bastion autorów Rise of Nations.

Zremiksowane retro-hity dla Wii
Zremiksowane retro-hity dla Wii

eLKaeR, 19 maja 2007, 08:55

Pod szyldem Namco ukazało się niegdyś mnóstwo popularnych gier automatowych. Te dawne hity przypominane są w ramach cyklu Namco Museum, obecnego na rynku od jedenastu lat. Wkrótce w ofercie korporacji Namco Bandai znajdzie się nowy produkt z owej serii, nazwany Namco Museum Remix i przeznaczony dla konsoli Wii.

Starcraft II oficjalnie!
Starcraft II oficjalnie!

eLKaeR, 19 maja 2007, 08:44

W ciągu dziewięciu lat można się poważnie zestarzeć, ale chociaż premiera Starcrafta nastąpiła w roku 1998, to nadal ta bestsellerowa strategia czasu rzeczywistego ma mnóstwo entuzjastów na całym globie ziemskim. Korporacja Blizzard Entertainment postanowiła sprawić tym wiernym fanom niesamowity prezent, zapowiadając właśnie oficjalnie kontynuację zmagań Terran, Zergów i Protossów.