Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 maja 2007

Weapons and Warfare pierwszym dodatkiem do Strategic Command 2
Weapons and Warfare pierwszym dodatkiem do Strategic Command 2

Vercetti, 17 maja 2007, 19:30

Battlefront.com, wydawca gier spod znaku Fury Software podał do wiadomości, że podlegające mu studio pracuje już nad pierwszym rozszerzeniem do niszowej turówki o nazwie Strategic Command 2: Blitzkrieg. Dodatek zatytułowany Weapons and Warfare ma stanowić odpowiedź na najczęstsze zachcianki fanów serii.

Poradnik: Sam & Max: Season 1

Redakcja GRYOnline.pl, 17 maja 2007, 18:36

"Gry Sam & Max: Season 1 nie zaliczyłbym do najtrudniejszych przygodówek. Brak w niej skomplikowanych zagadek rodem z Mysta, nie ma też możliwości popełnienia nieodwracalnego błędu. Większość naszych zadań sprowadza się do odnalezienia danego przedmiotu i użycia go w odpowiednim miejscu. Takie rozwiązanie jest przyjemne, ale czasami może prowadzić do sytuacji, w której zatniecie się w pewnym momencie tylko dlatego, że nie odnaleźliście jakiejś nierzucającej się w oczy rzeczy, a co za tym idzie, nie możecie pchnąć akcji do przodu."

PAIN dla PlayStation 3 sadystycznym rajem
PAIN dla PlayStation 3 sadystycznym rajem

eLKaeR, 17 maja 2007, 17:44

Telewizyjne wyczyny Johnny'ego Knoxville'a i Bama Margery powodują u wielu widzów przerażenie, gdyż w programach pokroju Jackass i Viva La Bam osobnicy ci wykonują nierzadko popisy, mające niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Taka również będzie gra pt. PAIN dla PlayStation 3, zapowiedziana właśnie przez Sony Computer Entertainment.

Zapowiedziano grę Break Soul
Zapowiedziano grę Break Soul

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 17:17

Firma EnjoyUp Game oświadczyła, że zamierza stworzyć nową grę akcji z elementami przygodowymi o nazwie Break Soul. Niniejsza pozycja zostanie zadedykowana posiadaczom dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Fabuła gry powinna w szczególności przypaść do gustu miłośnikom fantastycznych historii, oscylujących wokół walki dobra ze złem.

Co czeka na nabywców odtwarzacza Zune w specjalnej wersji Halo 3?
Co czeka na nabywców odtwarzacza Zune w specjalnej wersji Halo 3?

eLKaeR, 17 maja 2007, 16:55

Informując Was w ubiegłą niedzielę o specjalnej wersji multimedialnego odtwarzacza Zune, nawiązującej do Halo 3, dysponowaliśmy właściwie jedynie amatorskimi fotografiami, wykonanymi na promocyjnej prezentacji w Nowym Jorku. Teraz mamy już oficjalne obrazki, przedstawiające owe urządzenie i jego opakowanie, jak również szczegółowe wiadomości odnośnie dystrybucji.

Napisy.org zamknięte

Vercetti, 17 maja 2007, 16:45

Tworzenie i publikowanie w sieci napisów do filmów to inicjatywa popierana przez rzesze internautów, którzy w związku z niedostateczną znajomością języków obcych, brakiem funduszy na seanse kinowe czy oryginalne płyty DVD lub też dla czystej wygody, częstokroć korzystają z ofert takich serwisów, jak Napisy.org.

Nowe informacje nt. trybu multiplayer w grze Two Worlds

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 16:00

Firma wydawniczy SouthPeak Games zdradziła szczegóły odnośnie rozgrywki wieloosobowej w przygotowywanym przez nich projekcie. Tryb fabularny przeznaczony dla jednego użytkownika zostanie zupełnie oddzielony od modułu multiplayer. Stworzywszy własną postać będzie się miało sposobność przystąpienia do maksymalnie ośmioosobowej drużyny przemierzającej poszczególne lokacje.

Syphon Filter powraca na platformę PlayStation Portable
Syphon Filter powraca na platformę PlayStation Portable

eLKaeR, 17 maja 2007, 15:55

Wszystkie pięć dotychczasowych gier akcji z serii Syphon Filter zadedykowano konsolom z rodziny PlayStation – począwszy od "jedynki", poprzez "dwójkę", a skończywszy na PSP. Właśnie z myślą o tej ostatniej platformie powstaje druga już odsłona owego cyklu. Jej podtytuł brzmi Logan's Shadow, a Sony Computer Entertainment zapowiada, iż premiera gotowego produktu nastąpi w trzecim kwartale 2007.

PLAY 06/07 w kioskach, wewnątrz pierwsza na świecie zapowiedź Need for Speed Pro Street
PLAY 06/07 w kioskach, wewnątrz pierwsza na świecie zapowiedź Need for Speed Pro Street

Vercetti, 17 maja 2007, 15:05

Do kiosków w całej Polsce trafił dzisiaj czerwcowy numer czasopisma PLAY. Prócz standardowych newsów, recenzji najnowszych hitów czy plakatów z Halo 2 i World in Conflict magazyn zawiera także dwa materiały, które powinny zaciekawić głównie entuzjastów dzieł spod znaku Electronic Arts.

Zobacz jak Timothy Olyphant prezentuje się w roli Agenta 47!
Zobacz jak Timothy Olyphant prezentuje się w roli Agenta 47!

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 15:04

W Internecie pojawiły się pierwsze fotografie, na których można zobaczyć Agenta 47 – głównego bohatera filmu Hitman. W obrazie Xaviera Gensa, w rolę opanowanego i perfekcyjnego aż do bólu zabójcy, wciela się Timothy Olyphant.

100 najseksowniejszych kobiet świata
100 najseksowniejszych kobiet świata

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 14:24

Magazyn Maxim wybrał sto najseksowniejszych kobiet świata. Na liście znalazły się m.in. Cameron Diaz (miejsce 19), Maria Sharapova (lokata 17), Avril Lavigne (pozycja15), Angelina Jolie (numer 12) i Eva Mendes (miejsce 7). Na podium, podając od dołu, umieszczono: Scarlett Johansson, Jessice Albę i Lindsay Lohan.

TimeShift doczeka się konwersji na konsolę PlayStation 3!
TimeShift doczeka się konwersji na konsolę PlayStation 3!

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 14:08

Posiadacze PeCetów oraz Xboksów 360 nie będą jedynymi graczami, którzy przeniosą się do alternatywnej rzeczywistości, aby stawić czoła Krone’owi oraz jego złowrogiej organizacji. Przygotowywana przez firmę Saber Interactive gra TimeShift doczeka się również konwersji na konsolę PlayStation 3.

Premiera ET: Quake Wars będzie opóźniona?
Premiera ET: Quake Wars będzie opóźniona?

Sargeras, 17 maja 2007, 13:33

Miłośnicy zespołowych strzelanek z niecierpliwością oczekują premiery najnowszego dziecka studia Splash Damage pod tytułem Enemy Territory: Quake Wars. Niestety pewne poszlaki wskazują na to, że dostaną nową zabawkę do ręki później, niż było to planowane.

Microsoft poszukuje młodych talentów muzycznych

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 13:31

Brytyjski oddział firmy Microsoft ogłosił, że poszukuje młodych talentów muzycznych, mających zająć się przygotowywaniem strony dźwiękowej trailerów gier dedykowanych konsoli Xbox 360. Autorska kompozycja kandydata musi odznaczać się oryginalnością oraz stylem pasować do oprawy wizualnej zwiastuna.

WoW będzie miał własny komunikator głosowy?
WoW będzie miał własny komunikator głosowy?

Sargeras, 17 maja 2007, 12:44

Ostatnio coraz więcej plotek i domysłów pojawia się na temat nowych opcji w najpopularniejszej grze MMOcRPG World of Warcraft. Tym razem ich źródłem jest branżowy portal curse-gaming.com.

Wyniki finansowe Sony Computer Games uzależnione od PlayStation 3
Wyniki finansowe Sony Computer Games uzależnione od PlayStation 3

Sargeras, 17 maja 2007, 12:30

Koncern Sony opublikował swoje wyniki finansowe za ubiegły rok podatkowy (rok podatkowy zaczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca). Potentat na rynku sprzętu elektronicznego osiągnął zysk netto w wysokości 1,05 miliarda dolarów, czyli o ok. 2% więcej niż w roku poprzednim. Jest to efekt wzrostu przychodów ze sprzedaży o 10,5% (w sumie ok. 69 miliardów dolarów). Branżami ciągnącymi wynik finansowy koncernu były: dział elektroniki (telewizory LCD i cyfrowe aparaty fotograficzne) i kinematografia (Sony Pictures).

Beta testy Warhawk już za tydzień
Beta testy Warhawk już za tydzień

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 11:34

Wszyscy posiadacze konsoli PlayStation 3 zapewne czekali z niecierpliwością na tę wiadomość: w przyszły czwartek, tj. 24 maja, rozpoczną się beta testy gry Warhawk. Wszystkim zainteresowanym wzięciem udziału w próbie generalnej owej pozycji proponujemy jak najszybsze odwiedzenie strony oficjalnej i zarejestrowanie się na niej.

Zapowiedziano drugą część kosmicznego symulatora Galactic Command
Zapowiedziano drugą część kosmicznego symulatora Galactic Command

Sargeras, 17 maja 2007, 11:19

Dobre wiadomości dla miłośników kosmicznych symulatorów. Developer 3000AD zapowiedział drugą część serii Galactic Command, traktującej o elitarnej jednostce kosmicznego lotnictwa myśliwskiego. Będzie ona nosiła podtytuł Talon Elite.

Sposób na zdobycie sławy w branży muzycznej
Sposób na zdobycie sławy w branży muzycznej

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 10:37

Z myślą o wszystkich niespełnionych piosenkarzach firma Positech Games zapowiedziała grę o nazwie Kudos-Rock Legend. Producent ten jest odpowiedzialny m.in. za stworzenie takich tytułów jak chociażby Kudos i Democracy. Przygotowywany projekt będzie stanowił coś na kształt hybrydy trzech gatunków: RPG, symulacji codziennego życia i strategii turowej.

SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci
SOCOM Confrontation dla PlayStation 3, czyli multiplayerowe wojny w Sieci

eLKaeR, 17 maja 2007, 09:55

Od początku swojego istnienia seria SOCOM związana była wyłącznie z rodziną konsol PlayStation. Ten stan rzeczy nie ulega zmianie, ponieważ ujawniona właśnie gra o nazwie SOCOM Confrontation powstaje jedynie z myślą o PlayStation 3. Ludzie z Sony Computer Entertainment chcą zorganizować premierę gotowego produktu w listopadzie bieżącego roku.

Bomberman na XBLA - oficjalne potwierdzenie

Sargeras, 17 maja 2007, 09:39

Firma Hudson Entertainment postanowiła uciąć nagminnie pojawiające się plotki i spekulacje i oficjalnie ogłosić, że gra Bomberman pojawi się w Xbox Live Arcade w lecie tego roku.

Gra Heavenly Sword ukończona w dziewięćdziesięciu procentach
Gra Heavenly Sword ukończona w dziewięćdziesięciu procentach

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 09:20

Studio Ninja Theory Ltd. zbliża się do końca prac nad grą Heavenly Sword. Jeden ze współzałożycieli brytyjskiej firmy – Tameem Antoniades – zwierzył się redaktorom serwisu Eurogamer, że ich najnowszy produkt jest już gotowy w 90%. Wszystko wskazuje więc na to, że autorom uda się bez problemu przygotować swoje dzieło na wrześniową premierę.

Aterlier Iris 3: Grand Phantasm pojawi się w Europie
Aterlier Iris 3: Grand Phantasm pojawi się w Europie

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 09:19

Atelier Iris 3: Grand Phantasm to pozycja należąca do serii gier z gatunku RPG rozpowszechnianych głównie w Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni pojawiła się ona pod koniec czerwca ubiegłego roku. Amerykańscy posiadacze konsoli PlayStation 2 mogą spodziewać się jej już 29 maja br. Niestety na półki sklepowe w Europie owa pozycja trafi na samym końcu i będzie to miało miejsce w lipcu.

Data europejskiej premiery Brain Training 2 została potwierdzona
Data europejskiej premiery Brain Training 2 została potwierdzona

Major Doktor Upiorna, 17 maja 2007, 09:09

W poniedziałek jako jedni z pierwszych podaliśmy Wam jeszcze wtedy niepotwierdzoną datę pojawienia się drugiej odsłony Brain Training dla konsoli NDS na terenie Europy. Już teraz możemy powiedzieć, że program ten na pewno pojawi się na Starym Kontynencie 29 czerwca br. Informacje na ten temat pojawiły się na oficjalnej europejskiej stronie firmy Nintendo wraz ze szczegółowym opisem.

Grimm Tales nową grą Americana McGee
Grimm Tales nową grą Americana McGee

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 07:53

W czerwcowym numerze magazynu PC Gamer, pojawi się artykuł poświęcony nowej grze Americana McGee, zatytułowanej Grimm Tales. Pierwszy od kilku lat autorski projekt słynnego Amerykanina powstanie w Szanghaju, w siedzibie studia Spicy Horse.

Famitsu oceniło Forza Motorsport 2

BK, 17 maja 2007, 07:30

Najważniejszy japoński magazyn poświęcony grom video, Famitsu, zamieścił w najnowszym numerze recenzję jednej z najbardziej oczekiwanych gier na Xboxa 360, Forza Motorsport 2. Wynik? Microsoft może być zadowolony.

Konsolowe wypożyczalnie filmów odniosą sukces
Konsolowe wypożyczalnie filmów odniosą sukces

BK, 17 maja 2007, 07:30

Za pięć lat konsole do gier, umożliwiające pobieranie filmów w systemie e-dystrybucji, przewyższą pod względem popularności tej usługi inne urządzenia pozwalające na pobieranie plików video, takie jak choćby Apple TV – stwierdził Mike Wolf, analityk firmy ABI Research, w rozmowie z serwisem Next-Gen.biz.

Relacje z turniejów Counter-Strike'a w telewizji Sky Sports Xtra?
Relacje z turniejów Counter-Strike'a w telewizji Sky Sports Xtra?

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 07:16

Być może już wkrótce gra Counter-Strike – pierwszoosobowa strzelanina, przygotowana przez firmę Valve Corporation – pojawi się w specjalnym programie, emitowanym przez brytyjską stację telewizyjną Sky Sports Xtra. Takimi oto informacjami podzielił się wczoraj ze swoimi czytelnikami magazyn Computer and Video Games.

Wersja kolekcjonerska gry Stranglehold wzbogacona o film Hard Boiled
Wersja kolekcjonerska gry Stranglehold wzbogacona o film Hard Boiled

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 07:00

Firma Midway Home Entertainment, Inc. zdecydowała się przygotować kolekcjonerską edycję gry Stranglehold, która zostanie wzbogacona o film Hard Boiled – poinformował wczoraj dziennik USA Today. Taka wersja programu dostępna będzie jednak wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 3.

Gra Delaware St. John - Volume 3: The Seacliff Tragedy w
Gra Delaware St. John - Volume 3: The Seacliff Tragedy w "złocie"

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 06:52

Wielbiciele gier przygodowych z serii Delaware St. John mają powody do radości, bowiem studio Big Time Games zakończyło wreszcie prace nad trzecią odsłoną cyklu, zatytułowaną The Seacliff Tragedy. Program wszedł już w „złotą” fazę produkcji, a to oznacza, że trafił on tłoczni.

Powstaną kolejne gry z serii S.T.A.L.K.E.R.
Powstaną kolejne gry z serii S.T.A.L.K.E.R.

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 06:41

Ukraińskie studio GSC Game World nie marnuje czasu i szykuje się do pracy nad kolejnymi grami wykorzystującymi markę S.T.A.L.K.E.R. Tak, liczba mnoga nie pojawiła się w powyższym zdaniu w wyniku błędu. Z opublikowanego oficjalnego oświadczenia prasowego wynika, że nie będzie to jeden produkt, ale dwa lub więcej.

Gra Mad Tracks dostała zielone światło od koncernu Microsoft Game Studios
Gra Mad Tracks dostała zielone światło od koncernu Microsoft Game Studios

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 06:36

Dedykowana konsoli Xbox 360 gra Mad Tracks pomyślnie przebrnęła przez proces weryfikacyjny i uzyskała certyfikat koncernu Microsoft Game Studios. Oznacza to, że konwersja znanych PeCetowcom wyścigów miniaturowych samochodów, już wkrótce wzbogaci ofertę usługi Xbox Live Arcade.

Nowe gry firmy SEGA na silniku Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 06:25

Część gier produkowanych przez developerów podległych firmie SEGA, będzie napędzana silnikiem Unreal Engine 3 – poinformował wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym amerykański oddział tego koncernu.

Beta-testy gry Killzone 2 potwierdzone
Beta-testy gry Killzone 2 potwierdzone

Krystian Smoszna, 17 maja 2007, 06:24

Nim druga odsłona cyklu Killzone ujrzy światło dzienne, użytkownicy konsoli PlayStation 3 będą mogli wziąć udział w beta-testach gry, a dokładnie – zawartego w programie wariantu rozgrywki wieloosobowej.