Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 maja 2007, 13:31

autor: Major Doktor Upiorna

Microsoft poszukuje młodych talentów muzycznych

Brytyjski oddział firmy Microsoft ogłosił, że poszukuje młodych talentów muzycznych, mających zająć się przygotowywaniem strony dźwiękowej trailerów gier dedykowanych konsoli Xbox 360. Autorska kompozycja kandydata musi odznaczać się oryginalnością oraz stylem pasować do oprawy wizualnej zwiastuna.

Brytyjski oddział firmy Microsoft ogłosił, że poszukuje młodych talentów muzycznych, mających zająć się przygotowywaniem strony dźwiękowej trailerów gier dedykowanych konsoli Xbox 360. Autorska kompozycja kandydata musi odznaczać się oryginalnością oraz stylem pasować do oprawy wizualnej zwiastuna. Uczestnicy już w niedługim czasie będą mogli ściągnąć konkursowe trailery z niniejszej strony internetowej, a następnie gotowe projekty, zawierającą przygotowaną przez nich ścieżkę dźwiękową, ponownie umieścić na owej witrynie.

Niniejszy konkurs został wylansowany przez zespół Enter Shikari, odpowiadający za stworzenie podkładu muzycznego do zwiastuna gry Blue Dragon. Lider owej grupy w następujący sposób mówi o tym przedsięwzięciu: „Po powrocie z trasy koncertowej po Japonii byliśmy oszołomieni kulturą tego kraju, więc gry zobaczyliśmy trailer Blue Dragon skomponowanie dla niego muzyki stało się dla nas oczywiste. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego – utwory doskonale pasują do strony wizualnej. Mam nadzieję, że inni muzycy również znajdą natchnienie w świecie gier”.

Stephen McGill, przedstawicie firmy Microsoft, w następujący sposób komentuje całą akcję: „Fakt, że muzycy inspirują się elektroniczną rozrywką i na jej podstawie tworzą nowe utwory zmienia zupełnie sposób postrzegania naszej branży. Obecnie gry cechują się niesamowitym realizmem, przepełniają je uczucia i nareszcie mogą być porównywane z filmem, teatrem i każdą inną dziedziną sztuki. Cieszymy się, że grupa Enter Shikari stała się członkiem naszego zespołu i mamy nadzieję, że przykład ten zainspiruje ludzi kreatywnych do działania”