Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2007

Zobacz pierwszy zwiastun nowej gry z serii Need for Speed!
Zobacz pierwszy zwiastun nowej gry z serii Need for Speed!

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 19:37

Już za dziesięć dni, czyli ostatniego dnia maja, koncern Electronic Arts, Inc. ujawni nową grę z serii Need for Speed. Na łamach strony internetowej popularnego cyklu, pojawił się już krótki zwiastun filmowy nadchodzącego wielkimi krokami programu oraz licznik odmierzający czas do jego oficjalnej zapowiedzi.

Poradnik: CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2007, 19:25

Witam bardzo serdecznie w nieoficjalnym poradniku do CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas. Znajdziesz tutaj kompletny opis przejścia gry krok po kroku. Z racji, że gra przygodowa opiera się przede wszystkim na łamigłówkach, zalecam zaglądanie do poradnika jedynie w sytuacji gdy się „zaciąłeś” w którymś miejscu.

EMPiK - Top Lista nr 20

Metatron, 21 maja 2007, 18:42

Zgodnie z tradycją zapraszamy was do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Ranking dotyczy tytułów wydanych na komputery PC oraz konsole PS2. Do jego sporządzenia posłużyły dane zebrane w dniach 14.05.2007-20.05.2007 w 90 salonach wspomnianej sieci.

Nowe informacje nt. gry Pursuit Force: Extreme Justice
Nowe informacje nt. gry Pursuit Force: Extreme Justice

Major Doktor Upiorna, 21 maja 2007, 18:08

O tym, że tytuł Pursuit Force ma mieć swoja kontynuację informowaliśmy Was już w połowie stycznia. Obecnie w sieci pojawiły się pierwsze obrazki ukazujące tę szybką grę akcji oraz szczegóły na jej temat. Użytkownicy powinni spodziewać się możliwości wcielenia się w jedna z pięciu postaci i ponownego przystąpienia do elitarnego oddziału, ścigającego przestępców.

Nowe informacje nt. gry Halo 3
Nowe informacje nt. gry Halo 3

Major Doktor Upiorna, 21 maja 2007, 17:00

Jeżeli wierzyć zapowiedziom to gra Halo 3 pojawi się na sklepowych półkach pod koniec września br. pomimo tego, że premiera zbliża się wielkimi krokami, to nadal niewiele wiemy na temat tej niezwykle wyczekiwanej produkcji.Szczęśliwie w sieci pojawiły się nowe informacje odnośnie trybu multiplayer.

Spider-Man 3 - recenzja filmu

Redakcja GRYOnline.pl, 21 maja 2007, 16:56

Podobnie jak w poprzednich częściach, akcja Spider-Mana 3 dzieje w Nowym Jorku, czyli w mieście uważanym za jedną z największych światowych wylęgarni przestępczości. Ale od czego jest dzielny tytułowy bohater?

Konsola PlayStation 3 będzie na pewno dostępna w wersji z dyskiem twardym 80 GB
Konsola PlayStation 3 będzie na pewno dostępna w wersji z dyskiem twardym 80 GB

eLKaeR, 21 maja 2007, 15:55

Konsola PlayStation 3 z dyskiem twardym 80 GB, o której pisaliśmy pod koniec marca bieżącego roku, to nie mit. Ludzie z firmy Sony Computer Entertainment oświadczyli bowiem właśnie, że taki model trafi wkrótce oficjalnie do sklepów. Na razie niniejsza wiadomość dotyczy wyłącznie rynku południowokoreańskiego, ale być może później nowa wersja PS3 trafi też do innych krajów.

Graj w Echoes zupełnie za darmo
Graj w Echoes zupełnie za darmo

Major Doktor Upiorna, 21 maja 2007, 15:35

Ostatnimi czasu gry o charakterze nieco onirycznych wizji, zyskują na popularności. Do ich grona zaliczyć można chociażby zapowiedzianą kilka dni temu pozycję o nazwie Space Giraffe. Firma Binaryzoo postanowiła nie pozostawać w tyle i przygotowała produkcję określoną mianem Echoes.

Historia serii Resident Evil - część I
Historia serii Resident Evil - część I

Metatron, 21 maja 2007, 15:30

Chociaż żywe trupy, znane też jako zombie, można było spotkać w grach jeszcze w czasach, kiedy branża elektronicznej rozrywki zaledwie raczkowała, to jednak dopiero powstała w 1996 roku produkcja oraz jej kontynuacje najbardziej zapadły graczom w pamięć.

Pierwsze obrazki ukazujące Serious Engine 3
Pierwsze obrazki ukazujące Serious Engine 3

Jiker, 21 maja 2007, 15:23

W sieci pojawiły się screenshoty ukazujące Serious Engine 3. Pochodzą one z chorwackiego magazynu GamePlay, w którym temat najnowszej wersji słynnego silnika graficznego firmy Croteam poruszony został po raz pierwszy (informowaliśmy o tym tydzień temu).

Alternatywna historia ostatnich godzin życia Fryderyka Chopina podoba się Japończykom

Jiker, 21 maja 2007, 14:59

Blue Dragon było jedną z pierwszych gier na Xoksa 360, która odniosła sukces w Japonii. Szanse powtórzenia tego rezultatu ma obecnie jRPG o tytule Trusty Bell, znany w Europie jako Eternal Sonata.

Jutland nową grą twórców Distant Guns
Jutland nową grą twórców Distant Guns

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 14:36

Być może niektórzy sympatycy symulacji morskich działań wojennych pamiętają wydany w ubiegłym roku produkt, który nosił nazwę Distant Guns. Odpowiedzialna za jego powstanie firma Storm Eagle Studios zapowiedziała przed kilkoma dniami nową grę tego typu, zatytułowaną Jutland.

Ubisoft aktualizuje daty wydania swoich gier

Major Doktor Upiorna, 21 maja 2007, 14:30

Dowiedzieliśmy się, że europejski odział firmy UbiSoft zaktualizował swój plan wydawniczy na nadchodzące miesiące. Z Ujawnionych informacji wynika, że data premiery gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 w edycji na PC, która początkowo na Starym Kontynencie miała pojawić się 23 czerwca, została przesunięta na 29 czerwca.

Nowy rekord firmy Sony

Major Doktor Upiorna, 21 maja 2007, 13:33

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was, że liczba osób korzystających z usługi PlayStation Network wyniosła przeszło 1.3 mln. Obecnie doszły nas słuchy, że ponad 1.5 mln posiadaczy najnowszego systemu firmy Sony zarejestrowało swoją konsolę i korzysta z PSN. Wynika z tego, że od ostatniego raportu, przedstawionego przez Dave’a Karrakera, liczba ta wzrosła o 200 tys.

Hiszpańska zadyma w Second Life

Sargeras, 21 maja 2007, 13:06

MMOcRPG Second Life jest chyba najbardziej podatnym na wpływy z realnego świata tytułem. W wirtualnym uniwersum swoje placówki posiadają rzeczywiste podmioty, takie jak firmy, partie polityczne, agencje informacyjne itd. Politycy prowadzą swoje kampanie, a niektóre wydarzenia zostają upamiętnione w odpowiedni sposób, np. umieszczono w Second Life pomnik ofiar niedawnej masakry w Wirginia Tech. Jednak ostatnie doniesienia magazynu Reuters przebijają chyba wszystko.

Wystartowała oficjalna strona gry Pro Cycling Manager/Tour de France 2007
Wystartowała oficjalna strona gry Pro Cycling Manager/Tour de France 2007

Metatron, 21 maja 2007, 12:03

Za kilka tygodni rozpocznie się dziewięćdziesiąta czwarta edycja Tour de France. Żeby podgrzać kolarskie emocje, a także przygotować miłośników sportowych menadżerów na kolejną odsłonę gry Pro Cycling Manager/Tour de France 2007, która trafi na PC oraz konsolę PSP, firma Cyanide uruchomiła oficjalną stronę projektu.

Ubisoft: Sony powinno obniżyć cenę PS3

Metatron, 21 maja 2007, 11:49

Chociaż możliwości hardware PS3 są naprawdę imponujące, nie odbija się to na sprzedaży ani popularności tejże. Tym, co przede wszystkim blokuje graczy przed rzuceniem się do sklepów i wykupieniem najnowszej konsoli Sony, jest jej wysoka cena (a także brak prawdziwych system-sellerów). Takim rozwojem sytuacji zaniepokojony jest Ubisoft.

Harmonix: Rock Band w przystępnej cenie

Metatron, 21 maja 2007, 11:33

Niedawno ujawnione przez serwis Gamespot informacje na temat ceny zestawu Rock Band, w którego skład ma wchodzić szereg instrumentów oraz przygotowywana właśnie przez Harmonix gra, mocno zaniepokoiły graczy, którzy uznali, że 150-200 dolarów to zdecydowanie za dużo. Nie trzeba było czekać zbyt długo na reakcję ze strony dewelopera, który stanowczo zaprzeczył tym pogłoskom.

Combat Mission: Shock Force dopiero w lipcu
Combat Mission: Shock Force dopiero w lipcu

Metatron, 21 maja 2007, 11:20

Fani strategii z cyklu Combat Mission będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ najnowsza odsłona serii, Shock Force, zaliczy opóźnienie. Jak donoszą twórcy z Battlefront.com oraz wydawca Paradox Interactive, czas ten zostanie przeznaczony na wprowadzenie do gry dodatkowych elementów.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (14 - 20 maja)

Metatron, 21 maja 2007, 11:04

Chociaż kolejny tydzień nie przyniósł większych zmian na liście gier, w które najchętniej grali użytkownicy serwisu Xbox LIVE, warto odnotować, że poza dobrze już znanymi tytułami (pomiędzy którymi nastąpiły pewne przetasowania), dużą popularnością cieszyły się również zamieszczone ostatnio dema.

Powrót Crasha Bandicoota już oficjalnie
Powrót Crasha Bandicoota już oficjalnie

Metatron, 21 maja 2007, 10:56

O powrocie Crasha Bandicoota pisaliśmy już w kwietniu, jednak dopiero teraz możemy podać wam nieco dokładniejsze informacje na temat nadchodzącej produkcji, ponieważ gra Crash of the Titans została oficjalnie zapowiedziana przez Sierra Entertainment.

Wielki konkurs dla fanów Neverwinter Nights

Sargeras, 21 maja 2007, 10:54

BioWare Corporation, amerykański producent gier, prowadzi aktywną politykę na rynku pracy. Jednym z pomysłów firmy, znanej przed wszystkim z tytułów cRPG (Neverwinter Nights, Baldur’s Gate), są konkursy mające wyłonić talenty w dziedzinie developingu. W zeszłym roku przeprowadzono konkurs dla autorów scenariuszy. W tym roku BioWare przygotował coś dla projektantów poziomów.

StarCraft II - wieści z konferencji
StarCraft II - wieści z konferencji

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 09:38

Fani gier z serii StarCraft nie mogli w miniony weekend narzekać na brak wrażeń. Firma Blizzard Entertainment, Inc. nie tylko zapowiedziała nową odsłonę cyklu, ale także udostępniła pierwsze obrazki oraz filmy. Przedstawiciele poważanego wśród PeCetowców producenta wzięli ponadto udział w specjalnej konferencji.

Będzie edycja kolekcjonerska Tomb Rider: Anniversary
Będzie edycja kolekcjonerska Tomb Rider: Anniversary

lhorror, 21 maja 2007, 09:32

Informacja prasowa pochodząca z brytyjskiej sieci sklepów GAME przyniosła zapowiedź edycji kolekcjonerskiej gry Tomb Raider: Anniversary. Firma ta poinformowała, że zastrzegła sobie prawa do wyłącznej sprzedaży Collectors Edition na terenie Wielkiej Brytanii. Jak na razie brak informacji na temat dostępności tej wersji gry w innych zakątkach Europy.

Znamy datę amerykańskiej premiery gry Ninja Gaiden Sigma
Znamy datę amerykańskiej premiery gry Ninja Gaiden Sigma

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 08:37

Miała pojawić się pod koniec czerwca, ale na amerykańskim rynku zadebiutuje dopiero w lipcu. Data premiery gry Ninja Gaiden Sigma, przygotowanej z myślą o konsoli PlayStation 3, została ujawniona przez koncern Tecmo, Inc. w ubiegły piątek.

Akella ujawnia listę gier, które zostaną pokazane na targach E3
Akella ujawnia listę gier, które zostaną pokazane na targach E3

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 07:41

Sześć gier zamierza zaprezentować firma Akella podczas tegorocznej edycji targów E3: Media and Business Summit, które odbędą się pomiędzy 11 a 13 lipca w Santa Monica. Rosjanie są jednymi z pierwszych producentów oprogramowania rozrywkowego, którzy zdecydowali się ujawnić swoje plany dotyczące tej imprezy.

Weź udział w beta-testach gry Ultima Online: Kingdom Reborn
Weź udział w beta-testach gry Ultima Online: Kingdom Reborn

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 07:27

Miło nam zakomunikować, że koncern Electronic Arts, Inc. zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w zamkniętych beta-testach odświeżonej wersji gry Ultima Online, zatytułowanej Kingdom Reborn.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena w telewizji Spike TV
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena w telewizji Spike TV

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:57

Ekipa programu Game Head, emitowanego co tydzień na antenie Spike TV, wybrała się do Los Angeles, gdzie w siedzibie koncernu Sierra Entertainment, Inc. przebywał Peter Wanat. Przedstawiciel amerykańskiej firmy jest zarazem producentem wykonawczym nowej wersji gry Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay.

Autorzy nowej gry o przygodach Spider-Mana czekają na sugestie od fanów
Autorzy nowej gry o przygodach Spider-Mana czekają na sugestie od fanów

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:48

Szanse na to, że nowa gra z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej ukaże się na rynku jesienią bieżącego roku, zmalały praktycznie do zera. Produkt, który nosi tytuł Spider-Man: Friend or Foe jest dopiero na etapie planowania, na dodatek jego twórcy liczą na pomysły i sugestie przesłane przez Internautów.

Crytek otwiera studio na Węgrzech

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:46

Znana z produkcji gier Far Cry oraz Crysis firma Crytek GmbH, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na europejskim rynku. Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że podległe Niemcom studio w Kijowie opracuje zupełnie nowy program, a już dziś możemy donieść, że kolejny oddział zainaugurował działalność na Węgrzech.

Kolejne wieści dotyczące gry Age of Empires III: The Asian Dynasties
Kolejne wieści dotyczące gry Age of Empires III: The Asian Dynasties

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:41

Informacja o drugim dodatku do gry Age of Empires III była dla jej fanów dużym zaskoczeniem, podobnie zresztą jak i wieść o tym, że za jego powstanie nie będzie odpowiadać studio Ensemble Studios. Choć twórcy popularnego cyklu zamierzają uważnie śledzić rozwój rozszerzenia, najważniejsze decyzje dotyczące jego zawartości podejmą ludzie z Big Huge Games...

Paper Mario w ofercie Virtual Console?
Paper Mario w ofercie Virtual Console?

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:24

Być może już wkrótce mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli przypomnieć sobie grę Paper Mario, opublikowaną na rynku elektronicznej rozrywki ponad siedem lat temu. Produkt ten prawdopodobnie poszerzy ofertę usługi Virtual Console, dostępnej dla użytkowników konsoli Nintendo Wii.

Megan Fox i Shia LaBeouf wystąpią w grze Transformers: The Game
Megan Fox i Shia LaBeouf wystąpią w grze Transformers: The Game

Krystian Smoszna, 21 maja 2007, 06:24

Koncern Activision, Inc. ujawnił nazwiska kolejnych aktorów, którzy wystąpią obok Petera Cullena i Franka Welkera w grze Transformers: The Game. W przygotowywanym przez firmę Traveller’s Tales Ltd. produkcie pojawią się również Megan Fox i Shia LaBeouf.