Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 maja 2007

I Ty możesz stać się właścicielem statuetek Alien Hominid
I Ty możesz stać się właścicielem statuetek Alien Hominid

Jiker, 4 maja 2007, 16:56

Firma Behemoth postanowiła w niecodzienny sposób nagrodzić osoby grające w Alien Hominid HD. Gracze, którzy będą w stanie utrzymać swój najlepszy wynik na szczycie Leaderboards przez określony w regulaminie czas otrzymają w nagrodę statuetki nawiązujące kształtem do bohaterów AH HD.

Call for Heroes: Pompolic Wars również na Wii
Call for Heroes: Pompolic Wars również na Wii

Vercetti, 4 maja 2007, 16:40

Firma Data Design Interactive poinformowała dzisiaj, że nabyła prawa do stworzenia i wydania gry akcji Call for Heroes: Pompolic Wars w wersji na Wii. Pozycja z silnie zaznaczonymi elementami RPG trafi do posiadaczy next-gena Nintendo w czwartym kwartale bieżącego roku.

Microsoft Game Studios w Europie

Vercetti, 4 maja 2007, 16:15

Nie od dziś wiadomo, że Stary Kontynent to miejsce, gdzie aż roi się od utalentowanych zespołów, które od dawna tworzą pozycje na światowym poziomie. Wystarczy przywołać tu takie załogi, jak Lionhead Studios, Real Time Worlds, Bizarre Creations czy Remedy Entertainment.

Milion abonentów RuneScape
Milion abonentów RuneScape

Vercetti, 4 maja 2007, 15:40

Choć w dobie globalnych osiągnięć Blizzarda i jego MMORPG World of Warcraft dokonania innych firm zdają się być co najwyżej niewielkimi sukcesami, warto odnotować, że firma Jagex Software, odpowiedzialna za stworzenie sieciowej produkcji o nazwie RuneScape, przedstawiła dzisiaj opinii publicznej informację, która może wywrzeć na graczach spore wrażenie.

NBA Live 08 w produkcji
NBA Live 08 w produkcji

Vercetti, 4 maja 2007, 14:45

Po tym, jak ostatnia odsłona serii NBA Live, oznaczona numerkiem 07, została zmiażdżona przez branżowych recenzentów (według GameRankings.com średnia ocen gry w wersjach na poszczególne platformy waha się w granicach 62-65 procent), producent cyklu, koncern Electronic Arts nie poddał się krytyce i postanowił zaanonsować kolejny rozdział swej sagi.

Shigeru Miyamoto wyróżniony przez tygodnik Time

Jiker, 4 maja 2007, 14:40

Shigeru Miyamoto, legenda światowego rynku gier, został wyróżniony w rankingu „Najbardziej wpływowych ludzi świata”, stworzonego przez amerykański tygodnik Time.

1C Company otwiera nowy oddział w Czechach
1C Company otwiera nowy oddział w Czechach

Vercetti, 4 maja 2007, 14:12

Rosyjski koncern 1C Company, jeden z największych wydawców gier we wschodniej części Europy poinformował dzisiaj, że w najbliższym czasie zamierza uruchomić kolejny oddział swej firmy. 1C Publishing EU, bo taką nazwę nosić będzie nowo powstająca filia, utworzone zostanie na bazie studia Cenega Publishing, zaś miejscem jego egzystencji stanie się stolica Czech, Praga.

PlayStation 4 w 2008 roku – nie. Nowy model PlayStation 3 – być może

Kaiser, 4 maja 2007, 14:06

Fakt odejścia „ojca PlayStation” na emeryturę wcale nie przeszkadza mu w snuciu przyszłych planów odnośnie konsol firmy Sony. Ken Kutaragi zdążył już podzielić się z pracownikami koncernu własną wizją kolejnych trzech następców PS3, a tymczasem serwis Smarthouse ujawnił przybliżoną datę premiery „czwórki”.

Muzyczny zespół Queens of the Stone Age coraz mocniej wiąże się z grami
Muzyczny zespół Queens of the Stone Age coraz mocniej wiąże się z grami

eLKaeR, 4 maja 2007, 14:05

Mocne rockowe uderzenie amerykańskiego zespołu Queens of the Stone Age usłyszeć można było dotąd w kilku grach – m.in. Tony Hawk's Underground, Guitar Hero i Need for Speed: Underground 2. Na tym jednak nie koniec obecności muzyki kalifornijskiej ekipy w wirtualnej rzeczywistości, ponieważ utwory tej grupy będą wykorzystane przez kolejnych developerów.

Postal Uwe Bolla udanym filmem? Niemożliwe!

Jiker, 4 maja 2007, 14:05

Któż by się spodziewał. Skazany na pożarcie kolejny film Uwe Bolla – Postal, powstały na bazie słynnej gry komputerowej – doczekał się pierwszej recenzji. Warto dodać: pozytywnej recenzji. Żart?

Wyniki finansowe Activision za ubiegły rok fiskalny

Jiker, 4 maja 2007, 13:28

Przedstawiciele Activision ujawnili wyniki finansowe firmy za ubiegły rok fiskalny (okres od 1 kwietnia 2006 do 31 marca 2007). W sieci ukazały się również szczegółowe dane poświęcone ostatniemu kwartałowi.

Wersja demo BlackSite: Area 51 już wkrótce
Wersja demo BlackSite: Area 51 już wkrótce

eLKaeR, 4 maja 2007, 13:15

FPS-owa konfrontacja z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji czeka na posiadaczy PeCetów oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360 już we wrześniu bieżącego roku w grze, zatytułowanej BlackSite: Area 51. Odpowiedzialna za ten produkt korporacja Midway podała właśnie, iż użytkownicy X360 mogą już w obecnym miesiącu spodziewać się udostępnienia w ramach Xbox Live wersji demonstracyjnej.

Europejska wersja Xbox Live Video Marketplace jeszcze w 2007 roku?

Jiker, 4 maja 2007, 12:54

W najnowszym numerze internetowego zinu 360Zine znalazła się przynajmniej jedna interesująca, z punktu widzenia Europejczyka, informacja. Dotyczy ona europejskiej wersji usługi Xbox Live Video Marketplace, która miałaby zadebiutować jeszcze w tym roku.

Wyciekły obrazki z wersji beta PlayStation Home
Wyciekły obrazki z wersji beta PlayStation Home

eLKaeR, 4 maja 2007, 12:23

Testy wersji beta internetowego serwisu społecznościowego PlayStation Home już trwają, a o ich rozpoczęciu informowaliśmy przedwczoraj. Do tych prób dopuszczono jedynie ściśle ograniczone grono użytkowników PlayStation 3, będących zaufanymi firmy Sony Computer Entertainment. Mimo wszystko ktoś puścił przysłowiową farbę i globalnej Sieci wylądowały nieoficjalne zrzuty ekranowe z bety.

Microsoft zaostrza politykę względem regionalizacji Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 4 maja 2007, 12:11

Wraz z planowaną na przyszły tydzień aktualizacją dashboardu konsoli X360 Microsoft wprowadzi zaostrzenie polityki związanej z regionalizacją zawartości Xbox LIVE Marketplace. Nie będzie już można na przykład przebywając w Europie założyć sobie konta na Stany Zjednoczone i korzystać z ofert przeznaczonych dla mieszkańców innego kontynentu.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (23 - 29 kwietnia)

Metatron, 4 maja 2007, 11:55

Kolejny tydzień udowodnił, że Japończycy oszaleli na punkcie konsol Nintendo. Lista najlepiej sprzedających się gier została całkowicie zdominowana przez produkcje wydane na NDS oraz Wii.

Fracture - gra akcji nowej generacji od LucasArts
Fracture - gra akcji nowej generacji od LucasArts

eLKaeR, 4 maja 2007, 11:44

Prawie dokładnie dziewięć miesięcy musieliśmy czekać na rozwinięcie tematu, o którym pisaliśmy na początku sierpnia ubiegłego roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że pracownicy Day:1: Studios (twórcy serii MechAssault) rozpoczęli kooperację z LucasArts, celem stworzenia gry dla konsol nowej generacji. Właśnie ujawniono, iż pozycja ta nosi nazwę Fracture i zadebiutuje latem 2008 roku.

Wyniki finansowe Midway za pierwszy kwartał 2007 roku

Metatron, 4 maja 2007, 11:41

Firma Midway Games opublikowała właśnie finansowe wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. Przyznać trzeba, że nie przedstawiają się one zbyt korzystnie dla wydawcy serii Mortal Kombat.

Konsolowa wersja Two Worlds opóźniona. Premiera edycji pecetowej według planu.
Konsolowa wersja Two Worlds opóźniona. Premiera edycji pecetowej według planu.

eLKaeR, 4 maja 2007, 10:10

Fabularna gra pt. Two Worlds z krakowskiego studia Reality Pump jest już na prostej drodze do zachodnioeuropejskich sklepów. Na oficjalnej internetowej stronie "Dwóch Światów" potwierdzono, iż premiera edycji pecetowej nastąpi 9 maja 2007. Niestety debiut wersji dla Xboxa 360 został właśnie odłożony w bliżej nieokreśloną przyszłość. Nowy termin premiery powinien zostać jednak wkrótce podany.

Wysokiej jakości obrazki, zapowiadające Project Gotham Racing 4
Wysokiej jakości obrazki, zapowiadające Project Gotham Racing 4

eLKaeR, 4 maja 2007, 09:44

Koniec z suchymi faktami na temat Project Gotham Racing 4. Nareszcie możemy bowiem podzielić się z Wami kilkoma wysokiej jakości obrazkami, zapowiadającymi te nowe wyścigi samochodowe dla Xboxa 360 ze stajni Bizarre Creations. Na ostateczny efekt developerskiej pracy poczekamy jednak do drugiej połowy tegorocznej jesieni.

Premiera Double Dragon w Xbox Live Arcade już w przyszłym tygodniu
Premiera Double Dragon w Xbox Live Arcade już w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 4 maja 2007, 09:30

Gdy pod koniec stycznia opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu informację o rychłej premierze gry Double Dragon w wersji na konsolę Xbox 360, nie mogliśmy przypuszczać, że na produkt ten przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. W końcu jednak firma Empire Interactive uporała się ze stworzeniem przeróbki i zakomunikowała, że legendarna zręcznościówka trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu

X360 dostanie Speedball 2: Brutal Deluxe
X360 dostanie Speedball 2: Brutal Deluxe

eLKaeR, 4 maja 2007, 09:09

Z myślą o PeCetach powstaje trójwymiarowy remake pamiętnej gry sprzed siedemnastu lat, noszącej nazwę Speedball 2: Brutal Deluxe. Według ostatnich doniesień gotowy produkt ujrzy światło dzienne już latem bieżącego roku. Tymczasem brytyjska firma Empire Interactive szykuje powrót klasycznej dwuwymiarowej wersji wspomnianej pozycji.

Halo 2 zalicza opóźnienie?
Halo 2 zalicza opóźnienie?

Krystian Smoszna, 4 maja 2007, 09:07

Wtorkowa premiera konwersji drugiej odsłony cyklu Halo stoi pod dużym znakiem zapytania. Na kilka dni przed ogłoszonym w marcu terminem debiutu rynkowego tej gry, amerykańskie sklepy internetowe oświadczyły, że produkt firmy Bungie pojawi się na rynku w drugiej połowie maja.

Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce
Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce

Metatron, 4 maja 2007, 08:56

Firma Meridian4 ogłosiła, że weszła w porozumienie z niezależnym studiem deweloperskim Freegamer, na mocy którego zajmie się wydaniem gry Vigil – Episode 1: Blood Bitterness na amerykańskim rynku.

Amerykańscy posiadacze PlayStation 3 mogą już pograć w produkcje z PSOne

Metatron, 4 maja 2007, 08:43

Posiadacze PS3 już nie muszą wykorzystywać swojej konsoli jedynie jako pośrednika między PlayStation Store a PSP. Dzięki ostatniej aktualizacji firmware stało się bowiem możliwe odpalanie produkcji stworzonych z myślą o PSOne. Wraz z początkiem tego miesiąca Sony Computer Entertainment of America zatroszczyło się o to, by użytkownicy mieli z czego wybierać.

Zapowiedziano grę Building World
Zapowiedziano grę Building World

Metatron, 4 maja 2007, 08:35

Francuska firma Electrogames zapowiedziała Building World, połączenie symulatora oraz gry ekonomicznej, w której naszym zadaniem jest zaplanować i wybudować różne budynki. Nad projektem pracuje ekipa Creative Patterns.