Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2007, 08:56

autor: Metatron

Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce

Firma Meridian4 ogłosiła, że weszła w porozumienie z niezależnym studiem deweloperskim Freegamer, na mocy którego zajmie się wydaniem gry Vigil – Episode 1: Blood Bitterness na amerykańskim rynku.

Firma Meridian4 ogłosiła, że weszła w porozumienie z niezależnym studiem deweloperskim Freegamer, na mocy którego zajmie się wydaniem gry Vigil – Episode 1: Blood Bitterness na amerykańskim rynku.

Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce - ilustracja #1

Sama gra jest dość nietypową przygodówką z interfejsem typu point and click. Tym, co wyróżnia tytuł spośród innych tego typu produkcji jest atmosfera tworzona częściowo przez sugestywną oprawę graficzną, przywodzącą na myśl komiksy Franka Millera z serii Sin City, częściowo przez mroczną fabułę, w której rytualne mordy są na porządku dziennym oraz ostatecznie przez niepokojącą, minimalistyczną ścieżkę dźwiękową i głosy napotkanych postaci, które mówią w dziwnym języku stanowiącym połączenie francuskiego, angielskiego i łaciny.

Naszym bohaterem jest Dehon, ostatni pozostały przy życiu uczeń wielkiego Gomenda, byłego władcy starożytnej cywilizacji tajemniczych, zamaskowanych istot. Przed wydarzeniami pokazanymi w grze, Dehon zabił swoich trzech braci. Nie zrobił tego bynajmniej w samoobronie, po prostu kierowała nim żądza władzy. Kiedy już mógł spokojnie zamieszkać w opustoszałym zamku, okazało się, że został on wypełniony przez dziwną bezcielesną moc. Jedynym ratunkiem jest ucieczka z rozległej, przypominającej labirynt budowli.

Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce - ilustracja #2

Gra ma być w założeniu pierwszym odcinkiem serii o charakterze epizodycznym (podobnie jak w przypadku Sam & Max: Season 1). W Europie ta sama produkcja znana jest pod tytułem Victi: Blood Bitterness. Więcej informacji o niej znajdziecie na łamach naszej encyklopedii.