Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Vigil: Blood Bitterness (PC)

Victi: Blood Bitterness PC

Vigil: Blood Bitterness

Vigil: Blood Bitterness jest pierwszą częścią z planowanej serii epizodycznych gier przygodowych. Autorzy z francuskiego studio Freegamer stworzyli tytuł, w którym najważniejsza jest atmosfera.

Przygodowe | indie

PC Windows
Okładka Vigil: Blood Bitterness (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Victi: Blood Bitterness (w Stanach Zjednoczonych znana pod tytułem Vigil: Blood Bitterness)jest pierwszą częścią z planowanej serii epizodycznych gier przygodowych. Autorzy z francuskiego studio Freegamer stworzyli tytuł, w którym najważniejsza jest atmosfera. Gracz przez całą rozgrywkę odczuwa beznadziejność i chaos świata, w którym znalazł się kierowany przez niego bohater.

Jest nim Dehon, ostatni pozostały przy życiu uczeń wielkiego Gomenda, byłego władcy starożytnej cywilizacji tajemniczych, zamaskowanych istot. Przed wydarzeniami pokazanymi w grze, Dehon zabił swoich trzech braci. Nie zrobił tego bynajmniej w samoobronie, po prostu kierowała nim żądza władzy. Kiedy już mógł spokojnie zamieszkać w opustoszałym zamku, okazało się, że został on wypełniony przez dziwną bezcielesną moc. Jedynym ratunkiem jest ucieczka z rozległej, przywodzącej na myśl labirynt budowli. Dehon, pozbawiony wsparcia najbliższych, musi polegać jedynie na sobie.

Sama rozgrywka wykorzystuje popularny w grach przygodowych interfejs point and click. Za pomocą lewego przycisku myszki wskazujemy postaci dokąd ma się udać, natomiast prawym wchodzimy w interakcję z elementami otoczenia. W odróżnieniu od większości tego typu produkcji w Victi: Blood Bitterness można zginąć.

Grafika w grze jest mocno surrealistyczna i oszczędna w środkach. Pomimo tego, że wykorzystuje technologię 3D, całość świata pokazana jest w czarno-białej kolorystyce. Czasami tylko niektóre elementy otoczenia wyróżnione zostały innym kolorem (na przykład czerwona plama krwi). Sposób obrazowania użyty przez autorów przywodzi na myśl serię komiksów Franka Millera „Sin City” i film na ich podstawie.

Kolejnym istotnym dla podkreślenia niesamowitości klimatu gry elementem jest muzyka: mroczna, elektroniczna, niepokojąca. Podobnie również brzmi głos naszego bohatera, mówiącego w jakimś dziwnym języku stanowiącym połączenie francuskiego, angielskiego i łaciny. Oczywiście nie musimy próbować go zrozumieć, ponieważ każdej wypowiedzi towarzyszą angielskie napisy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vigil: Blood Bitterness

16+

Gra Vigil: Blood Bitterness wkrótce w ofercie serwisu Steam
Gra Vigil: Blood Bitterness wkrótce w ofercie serwisu Steam

wiadomość25 czerwca 2007

Na początku maja informowaliśmy was o tym, że gra niezależnego francuskiego studia deweloperskiego Freegamer zatytułowana Vigil: Blood Bitterness (znana także jako Victi: Blood Bitterness) trafi do amerykańskich sklepów dzięki firmie Meridian4, która została jej wydawcą. Obecnie możemy przekazać wiadomość, że produkcja będzie także dostępna do nabycia za pośrednictwem systemu Steam.

Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce
Vigil – Episode 1: Blood Bitterness wkrótce w Ameryce

wiadomość4 maja 2007

Firma Meridian4 ogłosiła, że weszła w porozumienie z niezależnym studiem deweloperskim Freegamer, na mocy którego zajmie się wydaniem gry Vigil – Episode 1: Blood Bitterness na amerykańskim rynku.